Skocz do zawartości
thesperat

Prośba o opinię.

Recommended Posts

IMO jazda takim klocem ja Balkany to hardkor. ;)

Nie napalaj sie tylko spokojnie szukaj dalej. Jesien/zima dluga jest.

Gdzies na Allegro widzialem ogloszenie o fajnym DLu 1000. Tez fajnie dozbrojony w kufry, opony szutrowe i inne popierdolki. 5 lat mlodszy etc. Szukalbym raczej czegos takiego jak ma byc literek w ok. -nastu t-cy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO jazda takim klocem ja Balkany to hardkor. ;)

Nie napalaj sie tylko spokojnie szukaj dalej. Jesien/zima dluga jest.

Gdzies na Allegro widzialem ogloszenie o fajnym DLu 1000. Tez fajnie dozbrojony w kufry, opony szutrowe i inne popierdolki. 5 lat mlodszy etc. Szukalbym raczej czegos takiego jak ma byc literek w ok. -nastu t-cy.

no jest trochę tego :-)

http://allegro.pl/show_item.php?item=2754927130

http://otomoto.pl/suzuki-dl-v-strom-nie-varadero-M3439560.html

http://otomoto.pl/suzuki-dl-1000-v-strom-04r-dodatki-givi-M3431829.html

http://otomoto.pl/suzuki-dl-1000-v-strom-3-kufry-dodatki-M3429353.html

http://otomoto.pl/suzuki-dl-dl1000-vstrom-dl-1000-raty-M3321181.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadałeś kilka pytań na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi... Zastanawia mnie tylko czemu na forum bmw??? Piszesz, że chcesz hondę... logujesz się na forum 650gs...gdzie jest kruczek??

W przywitalni napisałeś, że uprawnienia na moto masz od niedawna, a chcesz kupić litra... Czyżbyś najpierw chciał pojeździć litrem, a docelowo szukasz 650gs??

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to za różnica z wyborem forum ? Chłopak szuka motocykla i przedstawia swoje typy i czeka na opinie osób które maja większe doświadczenie.

Widać ze napalil się na wiadro, co jak widać większość szybko mu wybiła z głowy.

Szukaj, pytaj, wklejaj ogłoszenia. Każdy coś swojego doda a ty podejiesz decyzje jaki motocykl stanie w twoim garażu. Powodzenia!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może ja zabiorę głos, ponieważ poniekąd jestem sprawcą zamieszania.

Kruczek jest tutaj:

Kolega napisał na tym forum ponieważ ja go namówiłem ze względu na to, że jest nas sporo i część osób "zna się trochę" w temacie motocykli.

Prawko zrobił w tym roku. Nie ma doświadczenia z motocyklami. Jeździł moim motocyklem i podobało mu się ale moje moto jest trochę za małe z racji jego wzrostu. Szuka, dopytuje, kwestia budżetu też nie jest bez znaczenia. Przyznam, że ciężko czasem zrozumieć forumową brać - nie pamięta wół jak cielęciem był...

Kolega wczoraj dostał propozycję zapoznania się z ciekawym dakarem od innego forumowego kolegi, który to kolega też(niestety) został poniekąd zbesztany przez część "specjalistów" po wystawieniu motka.

Łatwo jest oceniać nie znając ludzi i sprzętu który posiadają, każdy za monitorem jest mądrzejszy niż w realu, takie uroki internetu i forum.

Czasem głupio nawet polecać komuś forum argumentując, że koledzy pomogą, podpowiedzą mniej doświadczonym. Ja wiem, że nikt nie napisał tu nic obraźliwego, przykrego itp. Jednak osobiście odczuwam w niektórych wypowiedziach "wyższość nad" i pogardę dla innych, a z tym nigdy się nie zgadzałem. Trzeba też zwrócić honor tym, którzy zawsze są pomocni i otwarci na nowych, mało obytych z tematem motocykli.

Wielu pewnie wkurwi to co napisałem, ale taka jest prawda, i nie chodzi tu tylko o ten konkretny temat.

PS. Manioora, Ty przypadkiem się nie obrażaj, moja wypowiedź nie tyczy się Twojej osoby, domniemam, że działasz w dobrej wierze :). 7 lat wychowywałem się w Twoim mieście :beer:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej Lcoo, poniekąd Cię rozumiem ale Musisz wziąć pod uwagę, że oba przypadki na pierwszy ogólny rzut oka wyglądają tak:

1) mój szef sprzedaje....czyli nie jest to motocykl od forumowicza, sprawdzony, widziany choćby na fotorelacjach na tym forum, w dodatku z cenami "dość wysokimi", które oczywiście mogą okazać się uzasadnione jeżeli motocykl jest na prawdę w super stanie ale tego nie wiemy ponieważ Ty mimo, że widziałeś to moto opisujesz je bardzo enigmatycznie. Nie dziw się więc, że pojawiło się wiele wątpliwości

2) Przypadek Varadero - jestem ciekawy jakby zreagowali na forum Varadero (może Jezier coś napisze) jakbym się tam zgłosił, że chcę kupić GS-a 1200 na pierwsze moto. Motocykl jest po wypadku, nie zamieszczam zdjęć i proszę o ocenę możliwych uszkodzeń. Nie jesteśmy też jasnowidzami, że Kolega zjawił się to za Twoją namową i nie jesteśmy w ogóle jasnowidzami (choć jak jest do końca z Dakarowym to nie wiem, mieszka blisko Człuchowa :lol:) żeby doradzać komuś kupno motocykla, którego nikt nie widział a wszyscy wiedzą, że jest po wypadku. Moim zdaniem 1000 na pierwsze moto to zdecydowanie za dużo żeby nie powiedzieć, że pojemność litra w motocyklu po wypadku dla początkującego motocyklisty to istne szaleństwo.

BTW w opisanej przez Ciebie licytacji dotyczącej Dakara Przem.ka Dakarowy miał rację w sprawie kanapy.

bez urazy bo ogólnie uważam, że Jesteś super gościem i żałuję, że nie poznałem Cię w Bieszczadach :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1)Fakt napisałem z doopy "ze widziałem moto na żywo", mój błąd, bo powinienem opisać co i jak. Widziałem moto Dyrotona i widziałem białego dakara szefa Mariusza, to ta sama półka jeżeli chodzi o sprawność i dbałość o sprzęt, motocykl jest nienaganny. Być może właśnie trafi on do kolegi z w/w wątku :)

2)Pytanie o Varadero padło tylko i wyłącznie ze względu gabaryt motocykla i odległość do sprzedającego. Informowałem Thesperata, że jest to za duży motocykl jako pierwszy, do obycia się i nabrania umiejętności. Ja nie chciałbym 1000 na pierwsze moto i wiem, że jazda na moim poczciwym żółtku była tym czego było mi trzeba.

Temat Varadero został definitywnie zamknięty z czego bardzo się cieszę :)

Poszukiwania i ustalenia są w toku, zima przed nami.

Mam nadzieję, że wszystko zostało omówione i nikt nie czuje się urażony.

Co do poznania się, to zapewne będziemy mieli okazję podczas wiosennego zlotu :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to za różnica z wyborem forum ?

W zasadzie nie ma różnicy... Ludzie tutaj tworzą miłą atmosferę i próbują sobie wzajemnie pomagać... Też uważam, że kto pyta, ten wydaje się być głupim, a kto nie pyta ten głupi jest. Ale dziwił mnie fakt zjawienia się na forum bmw i w pierwszym poście zadanie pytania odnośnie wiadra. Coż wolno mi się chyba dziwić...

PS. Manioora, Ty przypadkiem się nie obrażaj, moja wypowiedź nie tyczy się Twojej osoby, domniemam, że działasz w dobrej wierze :). 7 lat wychowywałem się w Twoim mieście :beer:

Nie rozumiem o co miałbym się obrażać... nie umiem szukać podtekstów, a przecież mnie nie zbluzgałeś :)

Moim zdaniem 1000 na pierwsze moto to zdecydowanie za dużo żeby nie powiedzieć, że pojemność litra w motocyklu po wypadku dla początkującego motocyklisty to istne szaleństwo.

Też uważam, że litr to za dużo na pierwsze moto, ale są tacy co dają radę. Coż mniejsze moto więcej wybaczy, albo słowami poety :) Małe jest PIĘKNE, ale Duże może więcej... W tym przypadku więcej narozrabiać.

Nie chce mi się już cytować bo napisał lcoo, że thesperat jest duży, ale ja do małych nie należę (191cm) a gs mnie nie męczy i nie wydaje mi się mały.

Pozdrawiam wszystkich, co złego - to nie ja!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest jasne i nikt nie strzelił focha :)

Wszelkie niedomówienia do ustalenia na wiosennym zlocie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest jasne i nikt nie strzelił focha :)...

...a ja bym se strzelił :lol:

foch-864-OBRAZKY.PL.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ty jesteś bajerku jak "każda kobieta"? :-D :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo, spokojnie, może trochę mało szczęśliwe było przedstawienie tych dwóch motków. Każdy ma monitor i widzi to co CHCE widzieć. Co do zakupu Viadra, to "bywając" na innych forach, rzeczywiście TAM raczej szybko "prostuje" się kogoś, kto pyta o inny motocykl niż ten "jedynej słusznej marki". Nasze forum jest naprawdę przyjazne i nowym i logującym się w celu zakupu motka, jeśli pytający TEŻ pisze mniej enigmatycznie lub bardziej szczegółówo, co zależy tylko od piszącego. Mam nadzieję że Thesperat znajdzie w końcu moto (oczwywiście życzę Mu BMW!) które będzie odpowiednie dla niego i jego umiejętności. I jeszcze jedno: na forum f650gs, poza jednym (o ile pamiętam już zamkniętym) przypadkiem jeszcze nikt nie naciął się na zakupy pomiędzy forumowiczami i dobrze ŻEBY TAK ZOSTAŁO. A jesli ktoś przedstawia sprzęt do sprzedania na forum musi liczyć się z komentarzami, pytaniami i ewentualnymi sprostowaniami. Po to jest dział sprzedaży i kupna i po to są forumowicze. A że jest kilka osób, które widzą różne szczegóły na zdjęciach-to też jest dobre. No i najważniejsze, nie pamiętam, żeby ktoś wpakował na minę kupującego na naszym forum. I oby tak zostało! Co do litrowego Viadra na pierwsze moto- osobiście też nie polecam na pierwsze moto. Mój kolega, kupił takie dwa miesiące temu. Niestety, mimo bardzo dużego doświadczenia jako wieloletni zawodowy kierowca pojazdu uprzywilejowanego, po wielu latach przerwy wsiadł z powrotem na moto. Tydzień jazdy, mały, naprawdę nieznaczny błąd, motocykl niestety o zbyt dużej mocy i gabarytach i do przyszłego sezonu czeka go trochę roboty z moto, na szczęście bez dużych strat zdrowotnych. Jeśli Thesperat ma "takie" gabaryty" to chyba Dakar po 2004r. z np. akcesoryjną wysoką kanapą, ABS-em, będzie dobry jeśli nie idealny przynajmniej na pierwszy sezon z moto. W końcu kilku z nas przez ostatnie dwa lata taką drogę przechodziło (chodzi mi o jazdę Dakarem) i jak widać część z czasem zmieniła moto na inne, część nie, ale wszyscy polecają Dakara, szczególnie wysokim i początkującym jeźdźcom jako w miarę uniwersalny do jazdy i opanowania sprzęt. Pozdrawiam!

Edytowane przez cykli
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×