Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

HELP

potrzebuję film nagrany kamerą :

1. sony hdr as20 lub as30

oraz

2. sjcam sj4000

chcę nabyć raczej sony, w celu przekonania się o czymś (chodzi o czynności montażowe) bardzo proszę użytkownika wymienionej kamerki o przesłanie 1 minuty (mniej więcej) filmu. Treść filmu jest dla mnie bez znaczenia.

Przede wszystkim aby film był z sony w formacie mpeg4 bez żadnych przeróbek a z sjcam w mov.

będę wdzięczny za okazaną pomoc :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę tylko tyle powiedzieć że Sony ma lepszą stabilizacje obrazu od sjcam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale mniejszy kąt jeśli mnie pamięć nie myli + "duże" rybie oko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chcę film, nic nie chcę udowadniać, potrzebuję sprawdzić coś praktycznie a nie teoretycznie, przed zakupem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś kiedyś na forum o kamerkach zassałem próbki sj4000 i as100.

Jak jeszcze gdzieś je mam to wyślę Ci jeśli bd chciał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pojawiła się jeszcze jedna ciekawa kamerka

Yi Xiaomi Action

podobno świetna jakość wykonania i cena dużo niższa niż Go PRO

Jakość wideo i zdjęć niżej porównanie z Go Pro

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

30 fps to jakaś porażka, nie jest żadną konkurencją jak nie może więcej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie do posiadaczy sjcam:

Po podlaczeniu zasilania z usb nagrywanie sie wlacza i wylacza automatycznie?

Czy bateria laduje sie z usb podczas nagrywania czy tylko w zewnetrznej ladowarce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsze na 90% tak, drugie na 100% tak. To pierwsze może wymagać przełączenia w tryb "samochodowy" czy jakoś tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pojawiła się jeszcze jedna ciekawa kamerka

Yi Xiaomi Action

podobno świetna jakość wykonania i cena dużo niższa niż Go PRO

A czy jest w kolorze różowym? Bo nie chciałbym obciachowo wyglądać z czymś takim na łbie. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy jest w kolorze różowym? Bo nie chciałbym obciachowo wyglądać z czymś takim na łbie. ;-)

O ile dobrze zrozumiałem, to nie da rady "na łbie". Producent nie przewidział pudełka, mocowań itp. Trochę dziwne, bo to chyba podstawa w takim sprzęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile dobrze zrozumiałem, to nie da rady "na łbie". Producent nie przewidział pudełka, mocowań itp. Trochę dziwne, bo to chyba podstawa w takim sprzęcie.

To w co mam to sobie wsadzić? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile dobrze zrozumiałem, to nie da rady "na łbie". Producent nie przewidział pudełka, mocowań itp. Trochę dziwne, bo to chyba podstawa w takim sprzęcie.

W zestawie nie ma. Ale można będzie dokupić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To w co mam to sobie wsadzić? ;-)

Chińszczyzna podobno jest do dupy :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsze na 90% tak, drugie na 100% tak. To pierwsze może wymagać przełączenia w tryb "samochodowy" czy jakoś tak.

to jeszcze: czy karty 64GB czyta?

i ile max moze nagrac na 32GB w 720 i 1080?

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie wiem o czym wy piszecie ;-) , o różnicy podróby w trzecim miocie od oryginału go pro ? czy o wyższości świąt nad swiętami ? wiadomo od dawna , że szkłem się dooopy nie podetrze i za jakosc trzeba zapłacic . jakosć czyli również :

1. SERWIS gwarancyjny i po .

2. dostęp do miliona stron aplikacji , oprogramowania itp itd .

no wiec czego szukamy za 290 pln w zakupie grupowym ? no gwiazdki z nieba oczywiście :beer:

wiecie jak wygląda u mnie rozmowa z klientem o reklamacji go pro ? nie wygląda . klient zostawia i za parę dni odbiera przeważnie nową jezeli serwis stwierdził że w przyszłości może powodować problemy i jest niestabilna po zmianie oprogramowania . jak miał hero 3 lub 3+ to dostaje hero 4 bez dopłaty .

i to raczej kończy temat z mojej strony . mam trzy lata hero 2 , nie mam żadnych problemów , jakość mi raczej wystarcza do moich celów . czego i wam życzę :beer: .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

deszcz też czasem pada , ale to nie powód do łażenia całe życie w stroju OP-1 . ciekawe co robią ludziska ze zrypaną kamerką za 290 pln , zapewne z powodu małej szkodliwosci społecznej "utylizują" i nabywają metodą kupna następną ... również za 290 pln . i nakręcają produkcję badziewie w kraju środka . ja mam takie niemodne już chyba podejście , że kupuję raz a dobrze . i przez ostatnie kilkanaście lat się nie zawiodłem - no raz zaoszczędziłem na zmywarce , padła trzy tygodnie po gwarancji . połaszczyłem się na promocje jakiejś włoszczyzny /ardo/ za 999 pln :oops: , siemens jako następca chodzi siódmy rok bezszmerowo i bezawaryjnie . o zegarkach z lidla i ekspresach do kawy z biedronki to taki jeden mój kolega mógłby juz powieść napisać , ale on ma wielkopolskie geny i się nie poddaje :beer: .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario, trochę przesadzasz. Obecnie serwis gwarancyjny to oczywiście podstawa. Serwis pogwarancyjny już praktycznie nie istnieje i większość producentów z niego rezygnuje. Naprawa pogwarancyjnya ma być niemożliwa lub nieopłacalna. Zapomnij o pralce, która będzie pracować 7 lat. Chodzi o to że sprzęt ma wytrzymać dokładnie okres gwarancji i nie piszę tu o chińszczyźnie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A później cały złom wywieźć do krajów trzeciego świata i biznes się kręci ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×