Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

hmm ta rozmowa o sjcam czy czym bo sie zgubilem?

PS moja amica ma juz na pewno 7 lat i czas na wymiane...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam go pro i jestem zadowolony ;)

chodzi tylko o to, że są alternatywy i napewno znajdą chętnych. bardzo dobrze to widać w tym wątku.

Serwis Go Pro o którym pisze Mario jest wliczony w cenę. O jakości serwisu gwarancyjnego pisało już wiele osób nie tylko na tym forum.

Jest też coraz większa nisza kamer za 300 zł. Kiedyś ich jakość była bardzo niska. Teraz jest o nieba lepsza i ociera się o go pro, ale nie można mieć wszystkiego za dużo niższą kwotę. Każde urządzenie ma swoje plusy i minusy, o których tutaj piszemy.

Standardy w branży póki co wyznacza Go Pro i dlatego założyciel spółki GoPro, Nick Woodman, jest jednym z najlepiej zarabiających prezesów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam lodówkę, pralkę, płytę i piekarnik Whirpool kupione 16 lat temu, mocno eksploatowane i wszystko chodzi bez zarzutu. Pralka tylko jest jakaś inna, naprawiam sam (szczotki itp pierdoły). Dopóki działa i da się reanimować, nie zmienię.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, na szczęście tylko ze słyszenia. Moim zdaniem to jest jedna z najważniejszych spraw do załatwienia w skali globalnej. Gwałtowne zużywanie surowców i produkcja śmieci. To zabija planetę, a przy okazji odbiera przyszłość następnym pokoleniom.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hmm ta rozmowa o sjcam czy czym bo sie zgubilem?

PS moja amica ma juz na pewno 7 lat i czas na wymiane...

Ja już trochę też.

Jak mi pochodzi ustawowe 2 lata za 290 PLN to się bardzo ucieszę, i tak ma to być głównie rejestrator "motocyklowy", a nie kamera do pięknych wideło.

I tak, za 290 PLN wymienili mi w ciągu 4 dni kamerę na "bardziej oryginalną", przez kuriera, z ręki do ręki. Dla mnie obsługa pierwsza klasa, bo niby jak ma jej jakość zależeć od ceny kamery jak to sprzedawca za nią odpowiada? A z gwarancji zapewne i gopro się nie naprawi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale napędza handel. Francuscy senatorowie ostatnio zaczęli nad tym debatować, żeby producenci zaniechali stosowania praktyk "sztucznego postarzania sprzętu". Chcą wymusić na producentach min 5 lat gwarancji i zakaz np. produkowania telefonów z niewymienną baterią. Mało prawdopodobne, że coś się zmieni. Światem rządzi pieniądz i nawet jak coś się zmieni, to konsumenci będą musieli za to zapłacić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są tzw koszty ukryte. Po prostu nie wlicza się sprzątania środowiska, niewolniczej pracy w dziwnych krajach, zaniżania cen surowców, bo są one kradzione zwyczajnie biedakom (a jak ktoś się sprzeciwia, to mu zanoszą ekspresem demokrację). Wystarczyłoby tylko trochę przepisy zmienić. Cały ten syf i tak nie napędza żadnej koniunktury, tylko kieruje strumień pieniędzy na przepełnione konta kilku korporacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gopro jest takie dobre bo ma świetny marketing, jakością produktu (za tą cenę) już bym się tak nie zachwycał ;-). Podejrzewam, że to jest trochę tak jak z redbullem, 90% przychodów idzie na reklamę i stąd to cały czas lider na rynku napojów energetycznych.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To którą w końcu kamerę mam wybrać? Skoro redbull wygrywa z "wiecznie żywym" whirlpoolem, przeplatając się co chwilę z Amicą produkowana przez więźniów we Wronkach? :-D a gopro sie psuje.. jak żyć? :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupić tabletki na pamięć i tak rejestrować zdarzenia. Łatwiejsze w obróbce też są wtedy.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To którą w końcu kamerę mam wybrać? Skoro redbull wygrywa z "wiecznie żywym" whirlpoolem, przeplatając się co chwilę z Amicą produkowana przez więźniów we Wronkach? :-D a gopro sie psuje.. jak żyć? :lol:

Sprzedaj kamerę i kup se intercom. Scalę mogę polecić bo się nie psuje :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie wczoraj się powstrzymałem, ale jednak poczułem się osobiście wywołany - ograniczę jednak odpowiedź tylko do kilku punktów i tylko w ostatnim wspomnę o GoPro.

ja nie wiem o czym wy piszecie ;-) , o różnicy podróby w trzecim miocie od oryginału go pro ? czy o wyższości świąt nad swiętami ?

Pisaliśmy między innymi o różnicy między pierwszą wersją kamery SJ4000 od SJCAM, która nie miała loga na obudowie i przez to była podrabiana przez całe Chiny - bo tam nie istnieje coś tak abstrakcyjnego jak patent czy jakaś inna ochrona wzorów itp., a drugą wersją, która to już ma logo, i przynajmniej tego pół Chin nie wrzuca na swoje podróby, bo już chyba nie może. To tyle, nikt tutaj GoPro nie przywoływał poza Tobą obecnie.

no wiec czego szukamy za 290 pln w zakupie grupowym ? no gwiazdki z nieba oczywiście :beer:

Szukamy kamery SJ4000 od SJCAM w wersji II, dokładnie takiej jak na zdjęciach na stronie. I dostajemy taką po zgłoszeniu sprzedawcy informacji, że przysłał jednak starą wersję, a nie nową.

wiecie jak wygląda u mnie rozmowa z klientem o reklamacji go pro ? nie wygląda . klient zostawia i za parę dni odbiera przeważnie nową jezeli serwis stwierdził że w przyszłości może powodować problemy i jest niestabilna po zmianie oprogramowania . jak miał hero 3 lub 3+ to dostaje hero 4 bez dopłaty .

A, no tak, ktoś GoPro musi sprzedawać ;] Nie czuj się proszę poruszony tym, że ludzie kupują też inne kamery ;]

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co z tego, że nakupujecie tych kamer, jak filmów robić nie ma kto, o! ;) :beer:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co z tego, że nakupujecie tych kamer, jak filmów robić nie ma kto, o! ;) :beer:

tu nie chodzi o to żeby króliczka złapać ale żeby go gonić
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co z tego, że nakupujecie tych kamer, jak filmów robić nie ma kto, o! ;) :beer:

Oj czekaj, sezon się jeszcze na dobre nie zaczął. Jeszcze zdążą Ci się znudzić moje dwudziestominutowe rejestry wypraw do Puszczy Bydgoskiej :lol:

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj czekaj, sezon się jeszcze na dobre nie zaczął. Jeszcze zdążą Ci się znudzić moje dwudziestominutowe rejestry wypraw do Puszczy Bydgoskiej :lol:

Jak możesz tak mówić. Przecież to właśnie Ty jesteś moją największą inspiracją. :oops: :lol:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj czekaj, sezon się jeszcze na dobre nie zaczął. Jeszcze zdążą Ci się znudzić moje dwudziestominutowe rejestry wypraw do Puszczy Bydgoskiej :lol:

grozisz nam ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

grozisz nam ?

Grożę? Nie napisałem przecież, że nie będę kręcił. Doskonale wiem, że uwielbiacie moje porywające i doskonale zmontowane filmy i nie zrobię Wam tego póki moje gówniane go pro się nie popsuło! Śledźcie wątek "Tyfusowo Krzyżacki" :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale kupujesz nową zarąbistą kamerkę? :D

Może w końcu trochę lepsza jakość będzie ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jeszcze: czy karty 64GB czyta?

i ile max moze nagrac na 32GB w 720 i 1080?

na karcie 64GB sie zawiesza, moze kwestia formatowania exFAT?

karta 32GB:

1080 - 4:50

720 60fps - 5:26

720 30fps - 10:52

Dzieki ;-)

SJ4000WiFi

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

64GB trzeba na fat32 przerzucić i chodzi cacy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja testuje sjcam 5000 wifi plus jak protestuje coś więcej napisze. Może jakiś filmik zamieszczę.

Edytowane przez yejyej
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgadzam się co do zmian kolorów w SJ4000 i się zastanawiam, ale nie widzę na razie obudowy do Yi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupowałem parę gratów do firmy i mogłem wybrać sobie prezent. W ten sposób dorobiłem się klona SJCAM SJ4000 (Tracer Xtreme SJ 4000).

Za "taką" kasę kamera daje radę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×