Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

Ja mam i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem w Krakowie, oryginał nie podróbkę. Działa ekstra, jest solidna i wytrzymała (sprawdzone). Dodatkowa bateria i ładowarka kosztują po dwadzieścia parę złotych, akcesorii pełno na rynku. Obsługa prosta, a wyświetlacz z tyłu bardzo się przydaje. Zdjęcia 12 mpix wychodzą dobre. Tylko bardzo trzeba uważać na podróbki. Czytałem też, że wyszła już wersja z wi-fi, ale u nas jej nie widziałem.

znowu zapytam, czy robi zdjęcia w interwale czasowym, bo dla mnie to jedna z podstawowych funkcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robi, można ustawić kilka przedziałów (5, 10, 20, 30 sekund chyba). Możliwości ma sporo, nagrywa w pętli, ma czujnik ruchu itp. udogodnienia, z których zazwyczaj się nie korzysta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byś sprawdził w instrukcji bo ja nie mogę doszukać żadnych dokładnych danych o kamerze w sieci, no i gdzie kupiłeś? Na allegro są od 260 wzwyż, a nie chaciał bym kupić różowej podróby... Masz jakieś nagrania do oglądniecia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inną tanią mam i jest do dupy, szkoda każdej złotówki, dlatego tereaz chcę sprawdzoną a nie coś tam coś tam... Myślę że orygiał to w jakimś większym sklepie trzeba kupić, no i dać około 400 złotych a nie 250... Z tego co widzę to tracer robi "we współpracy z producentem oryginalnej jednostki konstrukcyjnej SJ 400", jeżeli dotrę do informacji o trybach foto to chyba zrobie sobie prezent na gwiazdkę.

http://www.tracer.pl/product/kamera-sport-tracer-xtreme-sj-4000

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inną tanią mam i jest do dupy, szkoda każdej złotówki, dlatego tereaz chcę sprawdzoną a nie coś tam coś tam... Myślę że orygiał to w jakimś większym sklepie trzeba kupić, no i dać około 400 złotych a nie 250... Z tego co widzę to tracer robi "we współpracy z producentem oryginalnej jednostki konstrukcyjnej SJ 400", jeżeli dotrę do informacji o trybach foto to chyba zrobie sobie prezent na gwiazdkę.

http://www.tracer.pl...-xtreme-sj-4000

Wychodzi na to, że ładowarka nie wyrabia z ładowaniem ;]

"Czas pracy kamery na w pełni naładowanej baterii to około 70 minut (przy nagrywaniu filmów w rozdzielczości 1080p), czas potrzebny do pełnego naładowania baterii to około 3,5 godziny."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SJ4000 są wersje z pilotem itp - z jednej strony warto bo udogodnienie duże, a z drugiej strach że nie sprawdozne...

Ori ma się charakteryzować (znalazłem na necie":

Podstawowe cechy:

- bateria mniejsza niż w pojawiających się podróbkach

- obudowa wodoszczelna ściśle dopasowana do kamerki - w "podróbce" obudowa jest większa

- napis na opakowaniu kamerki oryginalnej to "water resistant" na "podróbce" natomiast napis brzmi "water resistabl"

- śrubki w modelu są srebrne w podróbce są czarne

http://allegro.pl/kamera-sportowa-sj4000-fullhd-3x-bat-mega-zestaw-i4687476904.html - czy to ori?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja nadal nie wiem która SJ4000 jest oryginalna, znaczy wiem już że Tracer nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jeśli dobrze pamiętam ,to zgodnie z informacją zawartą na stronie internetowej oryginalna kamera posiada okrągłą obudowę obiektywu

mocowaną srebrnymi śrubami. Oczywiście chodzi o różnice zewnętrzne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, nowe tanie go pro za 549 zł dla mnie odpada bo nie robi zdjęć w interwałach czasowych...

Ponadto GoPro HERO wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 5 mpix w trzech trybach

- tradycyjny tryb robienia zdjęć

- Photo Burst - 5 zdjęć w ciągu sekundy

- Time Lapse - zdjęcia poklatkowe co 0,5 sek

Tracer przynajmniej się przyznaje, myślę, że to jest ta sama kamera co oryginał (ktokolwiek go wymyślił i robi) a jedynie inna naklejka/logo ale niestety podobno jakość zdjęć jest taka sobie... jeżeli ktoś ma SJ4000 najlepiej tracera to mam prośbę o zrobienie kilku zdjeć w różnej rozdzielaczości a najlepiej w 5mpx i pokazanie ich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, nowe tanie go pro za 549 zł dla mnie odpada bo nie robi zdjęć w interwałach czasowych...

To dziwne bo piszą, że nowe Hero to tak na prawdę dwójka w mniejszym opakowaniu. Hero 2 ma tę możliwość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuciłem testowo surowy materiał z GoPro na YT.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Które gopro, bo mnie nie powala ale takie jest youtube ze i tak kompresuje a niech jeszcze poprawi drgający obraz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Black 3+

Ustawiona byla w NTSC, protune wylaczone.

Wrzuce ten sam plik na vimeo, zobaczymy roznice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jakoś tak kiepsko to wygląda :roll: (oczywiście wiadomo że YT obcina jakość i to znacznie, ale jak to wygląda, wg Ciebie oczywiście, w porównaniu do materiału "surowego" odtwarzanego np. na kompie albo na TV w miarę porządnym z HD), poza tym dlaczego NTSC a nie PAL?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W porównaniu z oryginałem jest duży spadek jakości.

NTSC bo bawilem sie kiedys w 120 fps (w pal jest 100fps) i tak zostało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

YouTube robi z materiału sieczkę. Widać to bardzo w szybkich obrazach ruchomych bo przycięty jest bitstreaming dla celów transmisyjnych (takie cyfrowe oszustwo na którym oparta jest cała telewizja).

Dlatego porównywanie kamer przez oglądanie filmów z YouTube to tak jakby porównywać dwa sprzęty audio odsłuchując oba przez telefon.

Porównać można ale obrazy statyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

True, but... Czemu niektore filmy na YT w 1080p sa ewidentnie lepsze wizualnie? Kwestia konta?

No i to samo na Vimeo

http://vimeo.com/110664249

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

True, but... Czemu niektore filmy na YT w 1080p sa ewidentnie lepsze wizualnie? Kwestia konta?

Jest to bardzo prawdopodobne. Zasłużeni dla sprawy mogą mieć wydajniejsze łącze od YT lub wręcz je wykupują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×