Skocz do zawartości
Vengosh10

kierowanie motocyklem do 125 cm3 na kat. B

Recommended Posts

Chyba jeszcze nikt nie otwierał dyskusji na ten temat, a ktoś musi być przecież pierwszy :-). Ja generalnie zgadzam się z poniższym, no chyba, że ktoś przekona mnie, że jest inaczej ;-)

http://www.motogen.pl/Poligon-doswiadczalny-czyli-kategoria-B-na-125-cm,20690.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej 125 z kat B niż nawet 50 bez żadnego papieru - a to przecież też legalne.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i automaty, więc (chyba?) same skutery wchodzą w grę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak automaty i do 125cc to chociaż oficjalnie skończy się farsa z "50-tkami" wyprzedzającymi mnie przy 90km/h ;)

"Poza tym, jeśli ktoś jest debilem, to czy wsiądzie na litra, skuter 50 czy 125, to pewnie i tak sprawi, że na licu właściciela zakładu pogrzebowego pojawi się uśmiech."

Taka prawda, niestety.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się nad tym pomysłem zastanowiłem, to w sumie dobrze. Myślę, że większa ilość jednośladów wpłynie pozytywnie na opinie o "motocyklistach w ogóle".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak się nad tym pomysłem zastanowiłem, to w sumie dobrze. Myślę, że większa ilość jednośladów wpłynie pozytywnie na opinie o "motocyklistach w ogóle".

Co najwyżej widok jednośladu nie będzie tak dziwił, wątpię aby oszołomy na 125 ccm skuterach kręcący się po mieście jakoś wyjątkowo poprawiły opinię.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co najwyżej widok jednośladu nie będzie tak dziwił (...)

Już to należy uznać za plus ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak. Nie masz w Rzeczyposolitej tak głupiego przepisu żeby go nie można było uchwalić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Im więcej jednośladów tym bardziej widoczni będziemy. A jak ktoś jest oszołomem to jest niezależnie czy ma A czy nie ma A. Mało to głupoli z papierami. Automat do 125.

Przecież wiemy że na kursach na prawko uczą jak zdać...a nie jak jeździć (poza podstawami). Bezpieczeństwa, przewidywania, techniki uczymy się sami poprzez doświadczenie.

wyszło spod kciuka :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i właśnie moja sąsiadka kupuje vespę, ładna, zadbana, w szpileczkach i spódniczce będzie jeździć do pracy skuterkiem. Jak spowoduje dzwona to przynajmniej legalnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo podobna, tylko brunetka :-D , a i spódniczka jest za długa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Francuz, masz chyba fajne sąsiadki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Francuz, masz chyba fajne sąsiadki...

..... no nie chcę się rozpędzać w opisach, ale ... fajne są :twisted: , sami wiecie przecież to Nasza Słowiańska Krew :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się wtrącę skoro sporo dzieciaków miało skutery/motorowery typ aprilia rs50.

Tyle, że znacząca ich cześć miała rotaxa 123 czy jakoś tak i było to 125/50.

A osiągi takiego "motoroweru" w dwusuwie są porównywalne z moją kawą...

Myślicie, że teraz nie będzie 250 rejestrowane na 125 albo jeszcze więcej.

Skoro np. Hyosung GT125R ma 2 cylindry w V i ramę wyciągniętą z gs500.

Myślicie, że nie znajdzie się "mądry", który wsadzi tam 500ccm a przegląd przejdzie dowód bez motocykla.

To jest POLSKA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewno masz rację, kombinowane będzie zawsze. Nawet już moja 80ccm wsadzona w ramę 50ccm jakoś tam leciała więc...

Z drugiej strony 125tki już są spoko. Weź sobie na przyklad moją żonę - 50kg, 153cm. Lata ze mną na plecaka to wie, jak mniej więcej, działa moto. Kupi sobie teraz sama choćby Rometa Zetkę 125 i będzie lajtowo sobie jeździć. Może się nie rozpłaszczy bo na rowerze to niebardzo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może było, a może nie było ;)

Cytat:

"Jeszcze do niedawna prawo jazdy kategorii B uprawniało do poruszania się jednośladami, których pojemność silnika nie przekraczała 50 cm sześciennych, a moc 4 KW (5,5 KM). Dodatkowo, taki pojazd musiał mieć ograniczoną do 45 km/h prędkość maksymalną. Teraz, osoba posiadająca taki dokument od co najmniej trzech lat, może jeździć motocyklem o pojemności do 125 cm sześciennych o ile jego moc nie przekracza 11 kW, czyli 15 KM. Dodatkowo, stosunek mocy do masy własnej nie może być większy niż 0,1 kW/kg. Nie ma przy tym znaczenia, czy maszyna wyposażona jest w automatyczną czy manualną przekładnię."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"dobre rady" od WP, masakra (np. kask za 50 zł):

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Chcesz-jezdzic-motocyklem-Musisz-rowniez-kupic-te-elementy,wid,16941612,wiadomosc.html

Może pomysł żeby uswiadomić co trzeba mieć na sobie oprócz motocykla pod sobą dobry, ale wykonanie, raczej niskich lotów :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×