Skocz do zawartości
wili

Prosba o cenę oferty / sprzedawcy - R1200GS

Recommended Posts

Ben, pszukuje konkretnego rocznika / specyfikacji. Pomimo tego samego rocznika co posiada Cykli to jest inny model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę rozumiem kolegę, naczytał się o awaryjności ABS-u w rocznikach do 2006 - ze wspomaganiem elektrycznym. Fakt - jak to ustrojstwo się zepsuje to kosztujeeeee. Ja mam w dokumentacji fakturę za wymianę tego urządzenia, więc jakoś się nie stresuję - ale płyn zamierzam wymieniać co roku jak każą mądrzejsi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda ok. Wyposażenie ok. Choć pierwszy raz widzę takie zamocowanie stelaża monokey, dziwny kąt i do tłumika? Kwestia przeglądnięcia stanu ogólnego standardowo testy jazdy, oraz czy nie ma korozji związanej z niekorzystnym klimatem morskim UK, lub podróży zimowych ( śruby, aluminium silnika, inne newralgicznych miejsca) sprawdzić przebieg czy udokumentowany w jakiś sposób, co było robione i czy było ( sprzęgło, simmeringi, przekładnia główna) jeśli Ci nie przeszkadza że to Anglik to negocjacje i decyzja.......:-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę rozumiem kolegę, naczytał się o awaryjności ABS-u w rocznikach do 2006 - ze wspomaganiem elektrycznym. Fakt - jak to ustrojstwo się zepsuje to kosztujeeeee. Ja mam w dokumentacji fakturę za wymianę tego urządzenia, więc jakoś się nie stresuję - ale płyn zamierzam wymieniać co roku jak każą mądrzejsi ;)

To jest tak: system jak system - z tym, że w tym wypadku jedną z kluczowych ról awaryjności / bezawaryjności odgrywa utrzymanie płynu hamulcowego w "czystości" Powinien być możliwie świeży ( no choćby wymieniany co 3 lata ) oraz przy wymianie, odpowietrzaniu ... trzeba zachować odpowiednią procedurę, kolejność .... Wtedy jeździ i hamuje jak należy ;) Nowsze systemy też nie są wieczne ... szczególnie jak są zaniedbane serwisowo. Nie wszystkie serwisy chcą się podjąć serwisowania tego układu, ale te, które nie mają świadomości z czym mają do czynienia nie widzą problemu i tutaj jest największy problem ;)

Może Nokian coś doda od siebie ... - trochę próbował dowiedzieć się na ten temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co wy wiecie o modulatorze ABS z rocznika 2006 B) B)

Sporo - między innymi własnie od ciebie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiemy na przykład, że w BB maja na półce modulator bo ktoś zamówił i nie odebrał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo wszystko rozmawiamy ze sobą dalej , a sprawę postawiłem uczciwie , jak wyjdzie im na testach że się mój stary nie nadaje to zmieniamy. O wszystko teraz można winić urządzenie diagnostyczne, to one niejako zadecudowało za nas zarówno na plus jak i na minus.B)

Teraz wiadomo przynajmniej gdzie leży na półce w dobrej cenie, a po analizie przypadków, jak napisał Jarek , nowsze też sprawiają kłopoty

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motek wygląda fajnie, opisany też fajnie, dodatkowe wyposażenie trochę kosztowało, a co do decyzji to musisz ją podjąć sam... Oczywiście nie napalałbym się szczególnie na niego przed oględzinami, przejażdżką... Popytaj kolegów z forum z okolic Poznania to może jakiś bardziej obeznany pomoże Ci w oględzinach :D

Powodzenia i pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdy element może się zepsuć. Mój ABS, mimo złej propagandy działa od trzech lat bez zarzutu. Fakt-każdy początek sezonu to porządny przegląd u zaufanego mechanika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..dokładnie tak... chcesz jeździć, musisz oliwić.... :)

wili....

Chcesz motocykl polecony z tego forum i sprawdzony ( patrz - pewny ) bierz maszynę Cykli-ego to dobry sprzęt, o który dbano.....

Edytowane przez WINO
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie namawiajcie wiliego .

Szuka innego niż ma cykli.

Musi sam podjąć decyzję .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo wszystko rozmawiamy ze sobą dalej , a sprawę postawiłem uczciwie , jak wyjdzie im na testach że się mój stary nie nadaje to zmieniamy. O wszystko teraz można winić urządzenie diagnostyczne, to one niejako zadecudowało za nas zarówno na plus jak i na minus. B)

Teraz wiadomo przynajmniej gdzie leży na półce w dobrej cenie, a po analizie przypadków, jak napisał Jarek , nowsze też sprawiają kłopoty

Wysłane z mojego Nexus 5

Nic Ci Marku nie zarzucam, co nie zmienia faktu, że taki nowy modulator u Sikory w Bielsku leży ;) Pewnie oddadzą go po kosztach - jak ktoś będzie potrzebował to informacja jest, że jest i gdzie jest.

Co do "winy" urządzenia diagnostycznego trzeba wyraźnie powiedzieć, że żadne urządzenie tego typu nie zastępuje myślenia i analizy otrzymanych danych przez człowieka. Jest bardzo pomocne, ale nie jest wyrocznią. Nie w każdym przypadku. Istnieją takie powiązania, które żadne urządzenie diagnostyczne nie jest w stanie wykryć czy wskazać. Inną sprawą są przypadki kliniczne, które wymykają się spod wszelakiej rutynowej czy standardowej oceny danego przypadku. W takich sytuacjach czasem nie wystarczy najwyższej klasy fachowość i doświadczenie - takie przypadki kliniczne potrafią położyć nawet ośrodki badawczo rozwojowe danej firmy. Odkrycie niektórych przypadków często odbywa się poprzez szczęście czy przypadek. Nie zdarza się to zbyt często, ale się zdarza i dobrze o tym pamiętać jak się ocenia takie "przypadki kliniczne"

I jeszcze jedno: taki "przypadek kliniczny" może przydarzyć się w każdego rodzaju sprzętu, z każdego rocznika i w każdym przebiegu. Znam człowieka, który kupił nóweczkę w salonie Audi A8 - przeklął to auto - w ciągu 2 lat auto głównie jeździło na lawecie do serwisu - taki egzemplarz się człowiekowi trafił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się na niego - 1200GS - zapatrzyłem, widać trochę rdzy, ciekawe jak wygląda w realu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co złego było w tym wątku http://f650gs.pl/topic/7675-bmw-r1200gs-oferta-prosba-o-opinie/page__fromsearch__1 , że trzeba było go zamknąć i otworzyć nowy w tej samej tematyce ??? :shock: Tak będziemy robić z każdym ogłoszeniem ???

Dla mnie wątek jest w prostej linii kontynuacją tego zamkniętego i logika wymaga, aby je połączyć.

Łączymy?

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie nie pokazują jak wyglądają motocykle po sprowadzeniu, ewentualnie jak są lekkie uszkodzenia, naprawiają i wtedy wystawiają..... ja tak nie lubię ;-) poza tym trudnią się sprowadzaniem, naprawą i sprzedażą...... Prowadzą i komis....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co złego było w tym wątku http://f650gs.pl/top...__fromsearch__1 , że trzeba było go zamknąć i otworzyć nowy w tej samej tematyce ??? :shock: Tak będziemy robić z każdym ogłoszeniem ???

Dla mnie wątek jest w prostej linii kontynuacją tego zamkniętego i logika wymaga, aby je połączyć.

Łączymy?

Jarek, ale namieszałem... :oops:

Proszę, łączymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie nie pokazują jak wyglądają motocykle po sprowadzeniu, ewentualnie jak są lekkie uszkodzenia, naprawiają i wtedy wystawiają..... ja tak nie lubię ;-) poza tym trudnią się sprowadzaniem, naprawą i sprzedażą...... Prowadzą i komis....

Wino, a ja sie na Twój GS spóźniłem... :-(.

Szukam modelu z rocznika 2007. Rozglądam się i tkaże zachaczam o Handlarzy. Nie preferuję tej metody kupna ale chciałbym rozpocząc nowy sezon już z motkiem. Nie kupować na "ostatnią chwilę".

Podejrzewam, że zdecydowana wiekszość motocykli sprowadzonych ze Szwajcari to aukcje firm ubezpieczeniowych (rozbiych motocykli).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×