Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, jest tu kto? ;)

O sobie: mam trzy dychy na karku, w zeszłym roku korzystając ze zmiany ustawy zacząłem w końcu jeździć jednośladem - póki co jest to Honda CBF 125. Na moje miejskie dojazdy do pracy (w Warszawie, spory ruch jakby nie patrzeć) jest świetna.

Ale oczywiście zgodnie z przypuszczeniami - złapałem bakcyla i chcę się przesiąść na większy motocykl. Prawo jazdy A właśnie zaczynam i mam nadzieję jeszcze w tym sezonie zdążę zdać egzamin. Jak się uda, to chcę zamienić CBF na F650 GS - zdecydowanie odpowiada mi ten typ motocykla.

Przypuszczam, że na mieście będzie dawał radę (choć oczywiście nie będzie to już zwinna, lekka 125-tka, która wszędzie się mieści), a będę mógł w końcu na jakąś trasę ruszyć (niekoniecznie od razu dookoła świata - do innego województwa wystarczy na początek). Dobrze myślę?

No i oczywiście pytanie, czy Waszym zdaniem GS nadaje się na pierwszy "prawdziwy" motocykl? Czy to może wymagająca maszyna i warto pomyśleć o czymś prostszym/mniejszym/słabszym/nie-wiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O sobie: mam trzy dychy na karku ....

W tym wieku chcesz kopić motor? Nie jesteś już za stary? ;)

Witaj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym wieku chcesz kopić motor? Nie jesteś już za stary? ;)

Witaj!

Wmawiam sobie, że to rozsądek kazał mi tyle czekać... Ale to chyba było lenistwo, a teraz zbliża się kryzys wieku... :D co mam do stracenia? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A... i zastanawiam się pomiędzy F650 GS a Aprilia Pegaso. Ten drugi jest sporo tańszy, jednak mam wrażenie, że uboższy niż BMW. Mam rację?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!

Pegaso, to raczej F650 a nie GS.

A GS zdecydowanie nadaje się na pierwsze poważne moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wmawiam sobie, że to rozsądek kazał mi tyle czekać... Ale to chyba było lenistwo, a teraz zbliża się kryzys wieku... :D co mam do stracenia? ;)

Jaki kryzys wieku :?: To co ja mam powiedzieć :shock:

....czy Waszym zdaniem GS nadaje się na pierwszy "prawdziwy" motocykl? Odp. Tak, jak najbardziej.

....Przypuszczam, że na mieście będzie dawał radę (choć oczywiście nie będzie to już zwinna, lekka 125-tka, która wszędzie się mieści), Odp. Też mi się tak wydawało, ale jak trochę nim pojeździłem, to po mieście rewelacja - lekko, łatwo, zwinnie.

EDIT: Dave mnie wyprzedził, ale potwierdza się to co piszę.

Edytowane przez kordi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aprilia spali Ci nawet 2 litry więcej paliwa, bo zafyndowali jej 5 zaworów na cylindrze zamiast 4 jak w BMW.

No i najwaźniejsze - przeczytaj i porównaj:

BMW -------- Aprilia

Coś jeszcze chcesz zapytać?

Aprilia jest jak brzydka dziewczyna: fajnie jest pojeździć, ale wstyd się przed kolegami pokazać :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×