Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Dziś z racji pięknej pogody zrobiłem małą wycieczkę jakieś 250km na powrocie kilkanaście km przed domem zrobiło mi się bardzoooooo ciepło babsko wyprzedzało na bardzo ostrym zakręcie i szła na czołowe ze mną ledwo się zmieściłem miedzy nią a krawężnikiem sam sie zdziwiłem jak szybko zareagowałem i przytuliłem się do krawężnika wyhamowałem i jakoś udało się nie wyglebać ufffffffff :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj troszkę jeździłem po moich wielkopolskich rewirach, nastukałem jakieś 140km, no i oczywiście nie obyło się bez przygody :) Mianowicie jechałem sobie drogą w stronę Wągrowca, którą jest obecnie w remoncie i co kawałek światła, bo powprowadzali ruch wahadłowy :) no i stoję sobie na czerwonym gdzieś w środku pola, w oczekiwaniu na możliwośc ruszenia i nagle kątem oka dostrzegłem jadącego na mnie pana traktorzystę... gość nie zauważył sygnalizacji i w ostaniej chwili mnie wyminął z prawej strony, no ale niestety położyłem motor na lewą stronę, bo inaczej zahaczył by mnie swoimi dwoma przyczepami.... Na szczęście, na motorze ani śladu, a Pan traktorzysta przepraszał mnie z uśmiechem na twarzy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no chopy, musimy uważać, bo puszkarze myślą, że już zapadliśmy w sen zimowy :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj rano spotkałem listonosza samobójcę. Ktoś się kiedyś nie doczeka priorytetu. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj rano spotkałem listonosza samobójcę. Ktoś się kiedyś nie doczeka priorytetu. ;)

No właśnie przeciwnie, wiele osób dzięki temu ma priorytety na czas!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie przeciwnie, wiele osób dzięki temu ma priorytety na czas!

Aaaa, to spoko. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja standardowo o tej porze roku przypominam aby uważać na opadnięte liście z drzew

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie przeciwnie, wiele osób dzięki temu ma priorytety na czas!

A inni mają z tego powodu problemy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj polatałem sobie wkoło komina (Poznań - Gorzów - Poznań 300 km :-D ) i pomijam liście na mokrej nawierzchni, miałem dubla - liście na mokrej nawierzchni, a dokładniej na łączeniu asfaltów smoła :twisted: to był hard core. Ale najgorsze na trasie w taką pogodę jak dzisiaj były te po..ebane auta z ledzikami zamiast normalnego oświetlenia. Qrwa, przecież tego gówna nie widać jak jedzie z naprzeciwka. A ja miałem oczywiście "szczęście" i jechały srebrne, albo w kolorze asfaltu :evil: i weź tu qwa wyprzedzaj!!! Czy one są dozwolone :?:

7052eddec19c343cgen.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli mają homologację, są używane w warunkach normalnego oświetlenia od świtu do zmierzchu i są umieszczone w określonych w ustawie odległościach od krawędzi pojazdu to tak - są zgodne z prawem.

Podejrzewam jednak, że 90% tych światełek wyłożyłoby się na sprawdzeniu homologacji. Znaczki homologacji są nabite w Chińskiej Republice Ludowej, ale żadnych badań i papieru pewnie na to nie ma.

Nic niestety nie zastąpi zdrowego rozsądku i najgorsze jak ktoś na siłę poprawia fabrykę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no co Ty gadasz, i mogą sobie włączać te gooofna bez normalnego oświetlenia :-o :?: :?: :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem do końca jak to jest, bo takie lampki, które mnie interesowały (hella, philips) były za drogie. Na lampkach powinny być wybite znaczki E11, RL albo DRL i powinien być razem z lampami certyfikat, który dobrze mieć w schowku w razie kontroli.

Tu jest trochę o przepisach:

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

Tu podejście polegające na całkowitym nie włączaniu świateł w dzień:

http://dadrl.pl/

Lampki są legalne dopóki nie będzie trupa i policja nie weźmie lamp do ekspertyzy.. szkoda tylko że życia to nie przywróci.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taryfiarz będzie miał już przesrane na całym mieście...

Z tego co zauważyłem, od jakiegoś czasu na taryfach jeździ coraz więcej starszych, niemrawych osób. Kiedyś był to zawód dla cwaniaków, teraz są to jakieś powolne łajzy. Przynajmniej w Lublinie. Nie ma już chamskich taksówkarzy, wciskających się bezczelnie, ale jeżdżą dziwacznie. Nie wiem z czym to związane, chyba kasa coraz mniejsza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda chłopaka.Znałem go.Co do taksówkarza to chyba na jakiś czas przyjdzie mu szukać innego zajęcia.Spowodowanie wypedku z takim skutkiem spowoduje zatrzymanie prawka na jakis czas plus jakiś wyrok być może w zawieszeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to dawaj o tym szczęściu. Cały jesteś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cały,

wklejam własnie film , myślę ze ze pól godziny będzie widoczny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem dzisiaj więcej szczęścia niż rozumu...

Cały,

wklejam własnie film , myślę ze ze pól godziny będzie widoczny

po co ci Pawel rozum jak masz szczescie :) ?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po co ci Pawel rozum jak masz szczescie :) ?

(...)Ma się władzę i pochodne jej, nie trzeba uciekać

Jak Erich Honecker, chociaż też miał szczęście

Ludzie mówią, że to w nieszczęściu szczęście (...)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co Ty tutaj o Oleksym wyskakujesz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie 3 dni temu koleszka X1 wyprzedzał na 3 pasmowej drodze po prawej stronie tak na 10 cm, nadmienię że jechałem skrajnym prawym. Odprowadziłem Pana do domu ale niestety zamknął bramę i spieprzył. P.S. A na światłach krzyczał że mi wpierdoli.... Wrócę do niego jak już troche sprawa ucichnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×