Skocz do zawartości

Recommended Posts

A no właśnie w amerykańskiej wersji była ta plastikowa osłonka, coś kojarzyłem, że gdzieś to widziałem :) Oczywiście jakby ktoś chciał do nabycia za jedyne 50 zyli w bmw, a ten plastikowy zbiorniczek to filtr z węglem aktywnym podłączony jest do odpowietrznika zbiornika paliwa też szedł tylko na US ( jakieś bzdetne amerykańskie smrodo-normy ) i był wywalany przez użytkowników, a w jego miejsce montowano np. narzędziówkę, jakiś mały karnisterek na paliwo itp.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No toż pewnie, że ten sam :) , ale za wyższą cenę był eksponatem w Księstwie Monako i ma złoty łańcuch :-D , a do tego nie widział terenu, a opony terenowe założone są tylko w razie nagłego i niespodziewanego remontu drogi asfaltowej na trasie Koluszki - Tomaszów Mazowiecki.

Ja bym raczej optował za tańszą wersją :-D , a tak poza tym to motek w tańszej wersji wygląda całkiem przyzwoicie.

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty nie patrz na filtr, tylko na skok zawieszenia, bo Xcountry jest z różnymi zawiechami, jedna wersja ma skok jak mały GS, a druga znacznie większy. Ale to można sprawdzić dopiero po VIN-e ( i to nie jednym :drinkbeer: ).

Edytowane przez mila1
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ty nie patrz na filtr, tylko na skok zawieszenia, bo Xcountry jest z różnymi zawiechami, jedna wersja ma skok jak mały GS, a druga znacznie większy. Ale to można sprawdzić dopiero po VIN-e ( i to nie jednym :drinkbeer: ).

Jedyna roznica w przednim zawieszeniu to "dumper unit" (amortyzator?) dzieki niemu ustalony jest nizszy skok. Szybka podmiana z Challenge i wszystko gra, Nawet sprezyny sa takie same. Przerabialem temat kiedy szukalem przodu do mojego X Challenge. Przeszedlem jednak na ciemna strone mocy i zakladam Shiversy od Gas Gas'a z pelna regulacja.

Mialem rowniez w swoim Xie tylny amortyzator of wiesniaka. Pasuje bez przerobek, ale rozlecial sie po 1000 mil na bezdrozach Kanady. O ile moge zyc z pneumatykiem w Challengu to ten Sachs w wiesniaku to straszna padaczka.

Moim zdaniem da sie przerobic Wiesniaka na challenga, a najwiekszym wyzwaniem wydaja sie byc plastiki, a nie zawieszenie. Ogladam sobie wlasnie takiego wiesniaka z 3500 mil za $3500 i strasznie mnie korci bo nie wiem ile zycia w moim styranym Challengu zostalo

Edytowane przez looksgoodinblack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno z x country zamontować koło 21 cali? Da sie założyć coś bez kombinacji z zawieszeniem? Czy dobije koło półek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zakladam Shiversy od Gas Gas'a z pelna regulacja

ile taka przyjemność kosztuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno z x country zamontować koło 21 cali? Da sie założyć coś bez kombinacji z zawieszeniem? Czy dobije koło półek?

Da się założyć bez kombinacji do półek nie dobije, tylko ABS może wariować. Poza tym kombinacja w stylu przerabiania Xco na Xch jest całkowicie nieopłacalna, lepiej kupić Challenga.
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ile taka przyjemność kosztuje?

W moim przypadku używane na Ebay. $250. Dochodzi przeróbka dolne uchwyty oski muszą być zmienione na BMW i rozwiercone żeby zmieścić śrubę od cartridge i góra stoczona o 1mm żeby weszły w półki BMW. Sprężyny pasują od BMW.

Sent from my SM-G920T using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... tylko ABS może wariować.

Dlaczego? ( pytam jakby retorycznie ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Da się założyć bez kombinacji do półek nie dobije, tylko ABS może wariować. Poza tym kombinacja w stylu przerabiania Xco na Xch jest całkowicie nieopłacalna, lepiej kupić Challenga.

No chyba ze ma sie juz X Challenge'a i chce sie go odswiezyc "nie zmeczonym" X Country. Wiesniaki zazwyczaj maja lzejsze zycie, mniejsze przebiegi i duzo nizsza cene.

Takie moje pokretne rozumowanie :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ile taka przyjemność kosztuje?

Maxiu najlepiej poszukać używek lag Marzocchi z Huski albo GasGasa na jakimś alle.. bo nówka to nerkę kosztuje :). W GasGas EC125 montowano też seryjnie Ohlinsa. Można czasem trafić :)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maxiu najlepiej poszukać używek lag Marzocchi z Huski albo GasGasa na jakimś alle.. bo nówka to nerkę kosztuje :). W GasGas EC125 montowano też seryjnie Ohlinsa. Można czasem trafić :)

Toz przeciez o tym mowie. Ja mam od Gas Gas 450 Mrzocchi Shiver

Nowe to jakas abstrakcja.

A powiedz mi cos wiecej o tym Ohlinsie?!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego? ( pytam jakby retorycznie ;) )

Większa średnica koła - większa prędkość obrotowa tarczy od ABS, a jak Pan wie, Szanowny Panie Jarku , to ustrojstwo działa na zasadzie różnicy w prędkości obrotowej przedniego i tylnego koła. W związku z czym wymiana przedniego koła na większe spowoduje ... Oj nie chce mi się filozofić. Toż wiesz Pan o co chodzi ;) :) . Pewnie kompliuter co to wszystko mnoży, dzieli i całkuje ma tam jakąś tolerancję i będzie git, dlatego napisałem, że MOŻE WARIOWAĆ ABS. A i jeszcze bezpieczniki z wiązką trzeba przenieść na przod bo w wieśniaku są z tyłu i siedzenie nie wlezie. Albo dziurę w siedzeniu wyciąć to wlezie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toz przeciez o tym mowie. Ja mam od Gas Gas 450 Mrzocchi Shiver

Nowe to jakas abstrakcja.

A powiedz mi cos wiecej o tym Ohlinsie?!!!

Były montowane przód/tył jako opcja w Gasgas EC 125/250 , średnica lag taka sama jak w beemce. Kilka razy widziałem takie zajechane motki na allegro z przeznaczeniem na części - powód zajechany silnik, reszta była ok. Lagi można było kupić za jakieś 1500 zl. No ale trzeba trafić, bo mało tego jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... to ustrojstwo działa na zasadzie różnicy w prędkości obrotowej przedniego i tylnego koła. ...

jesteś pewien??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Były montowane przód/tył jako opcja w Gasgas EC 125/250 , średnica lag taka sama jak w beemce. Kilka razy widziałem takie zajechane motki na allegro z przeznaczeniem na części - powód zajechany silnik, reszta była ok. Lagi można było kupić za jakieś 1500 zl. No ale trzeba trafić, bo mało tego jest.

A juz myslalem, ze tyl podchodzi...

Przednie lagi w Xie to praktycznie taka ekonomiczna wersja Shivers wiec bebechy podchodza bez wiekszych problemow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No chyba ze ma sie juz X Challenge'a i chce sie go odswiezyc "nie zmeczonym" X Country. Wiesniaki zazwyczaj maja lzejsze zycie, mniejsze przebiegi i duzo nizsza cene.

Takie moje pokretne rozumowanie :)

To całkowicie zmienia postać rzeczy :)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytałem z ciekawości. Rozważam tego x country i sprawdzam co muszę dokupić i co ew. da sie zmienić, gdybym sie z nim związał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jesteś pewien??

Ło żesz matko i łojcze, a miałem nic o tym abeesie nie wspominać. No to już się poprawiam :

Dlaczego? ( pytam jakby retorycznie ;) )

a cholera go tam wie :-D

jesteś pewien??

eeeee ..... :-D
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Większa średnica koła - większa prędkość obrotowa tarczy od ABS, a jak Pan wie, Szanowny Panie Jarku , to ustrojstwo działa na zasadzie różnicy w prędkości obrotowej przedniego i tylnego koła. W związku z czym wymiana przedniego koła na większe spowoduje ... Oj nie chce mi się filozofić. Toż wiesz Pan o co chodzi ;) :) . Pewnie kompliuter co to wszystko mnoży, dzieli i całkuje ma tam jakąś tolerancję i będzie git, dlatego napisałem, że MOŻE WARIOWAĆ ABS.

To się zastanówmy ... Jakie są ku temu powody, żeby miał powody wariować ... ;)

Cała seria G 650 w sprawie ABS'u różni się .... kołem, ..., ale już tarczkę, czujki i jednostkę sterującą ( komputer ) mają taki sam - więc jak w jednym działa, a w drugim miałoby wariować to z jakiego powodu? Co zatem trzeba zrobić? :)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu teleturniej...

Jak ktoś chce poprzerabiać to na owo to musi poteleturnieić trochę i rozwiązać kilka kwizów i zagadków ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamienić kompa na tego z challenga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba by rozkminić jak działa ABS. Jeśli porównywał by prędkość kół, to by nie zadziałał w przypadku zablokowaniu obu jednocześnie - czyli lipa. Tak nie może być.

Pewnie ABS sprawdza płynność wytracania prędkości i jeśli nagle jest skok do zera - znaczy że ma interweniować. W takim wypadku nieważna jest średnica koła.

Zatem nic nie trzeba robić przy zmianie koła - ABS będzie działał prawidłowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A z obserwacji powiem że większość użytkowników X Challenge'a jakich znam ABS i tak wycina ;)

Sent from my SM-G920T using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×