Skocz do zawartości
dodok

GS

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Do tej pory miałem zaszczyt śmigać starą 650-tką . rocznik 96 . Niestety musiałem sprzedać ( potrzeba kasy)

No ale troche czasu przeleciało i mozna powiedzieć że znowu motocykle siedzą mi w głowie.

Prosze was o radę. Nie potrafię sie zdecydować jaki model kupić.

Myslałem o GS , Varadero,transalp . Wiem że to jest forum GS więc mysle że tu najbardziej mi możecie opisać ten motocykl.

Czy ma jakies słabe punkty? wady? zalety? Czy znacznie sie rózni od zwykłego 650 ?

Mam taki motocykl na tapecie.

Co o nim myslicie? Napiszcie proszę

http://otomoto.pl/bmw-gs-f-650-M2401351.html

POzdrawiam

Adam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż na tym forum możesz liczyć tylko ma jedną sugestie co do zakupu...choć ;) A co do moto o które pytasz to z opisu naszego nowego kolegi który ostatnio zawitał na naszym forum pewnie tylko by sprzedać ową jednostkę to IGŁA. Zawsze trzeba jednak zobaczyć, dosiąść i posłuchać. Zaglądnij do działu "SPRZEDAM" jest tam info na temat tych 2oo

"F650 GS 2004, salon Polska, 25 000 km"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja szukałem do 30.000 km ale udokumentowanych i pewnych km. Patrz jednak na rocznik także! po 2004 masz już lift'a a widzę że szukasz moto grubo pow 10.000. Jeśli jest to Twoje kolejne moto to ja przynajmniej uważam że zawsze warto kupić coś młodszego i uzbrojonego jeśli cena nawet jest wyższa o te 1000 czy 2000 zł. Ale to jest tylko moje zdanie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, na zdjęciach wygląda b. dobrze, jeżeli są faktycznie wszystkie papiery potwierdzające przebieg i przeglądy to jak najbardziej wart zainteresowania. Pytanie tylko ile Chcesz przeznaczyć na motocykl i do czego on Ci będzie służyć, jeżeli Będziesz chciał wyruszyć na jakieś dalsze wyprawy to do ceny tego motocykla Musisz doliczyć min. 2000 na doposażenie go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie jest to mój pierwszy motocykl. Jestem juz starym ( 35 lat) facetem i przez ponad 3 lata jeździłem bmw f650 z 96 roku. Jak vidac na moim avatarze musiałem się z nim pożegnać ze wględów finansowych. Sprzedałem go fajnej dziewczynie z Krakowa. Pozdrawiam ja i mam nadzieję ze się spisuje.

Myslę teraz , bo odbiłem się troche od dna;-) o motocyklu i tak szukam własnie w GS. ten za 20 000 to taki chyba mój max max co moge dac. Z 2 strony to za takie pieniądze może kupic juz nowy motocykl. ( np suzuki vstorm)

Ale wiem wiem Bmw to BMW .

Szukam tez na Niemieckich aukcjach.

Zobaczymy.

Generalnie witam wszystkich na forum i mam nadzieję ze kupie coś fajnego w tym sezonie i bedzie co pisać;-)

A to ostatnia wycieczka z chłopakami nad morze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

śliczny,śliczny.kurde.Pisze do niego. Jak ja go nie znalazłem . hmmm. Panowie nie za tanio jak na taki rocznik? no i jak takie opony spisują się przy normalnej ulicznej jeździe?ja w 99 % to poruszam się po drogach publicznych. Dojazdy do pracy itd. Czy da się takim cudem to robić jakoś z sensem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
no i jak takie opony spisują się przy normalnej ulicznej jeździe?ja w 99 % to poruszam się po drogach publicznych. Dojazdy do pracy itd. Czy da się takim cudem to robić jakoś z sensem?

Z jeżdżeniem na nich to trudno powiedzieć, raczej na asfalt szkoda, a i na pewno mniej bezpieczna od typowej szosówki :)

Jak kupisz moto, mogę od Ciebie tą oponkę (tylną) odkupić w w miarę sensownej cenie :D

P.S. A ja myślałem że mam ładnego Dakara :cry: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chesz wydać 2o ooo zł za GS?! Hmm, Jeżeli szukasz moto na szose to może popatrz na 800ccm. Nie chce ci szukać motocykla ale uwazam że takiej kasy to nie jest warte.

Oglądając Twoją relację z wypadu nad morze widać że latasz raczej z kolesiami na "szosowych" sprzętach. Jeżeli chcesz się trzymać marki to zobacz na link poniżej. Moj dobry znajomek takim lata i powiec Ci że jest grzechu warty.

http://allegro.pl/bmw-f-f800-f800s-f-800s-800-2007-r-zarejestr-i1399401421.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wszytko fajnie tyle że swoje lata już ma

I oczywiście fajnie byłoby za te pieniądze dobrego 1150 dostać :roll:

Jakby w takiej cenie były duże GS-y, dobre duże GS-y, to uwierz mi, Dakara bym sprzedał :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy reasumując nie kopiłbyś tej maszyny z linka?

Ja powiem szczerze bym poważnie się nad tym zastanawiam.

Ile według was kosztuje 1150 w które już warto pieniądze zainwestować? Który rocznik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby w takiej cenie były duże GS-y, dobre duże GS-y, to uwierz mi, Dakara bym sprzedał :roll:

Nooo tak, ale w terenie byś już nie polatał tak jak na swoim Dakarze, a Ty chyba bardziej błotny niż asfaltowy( nie mówię tu o ostatnio prezentowanych zdjęciach do kaledarza :) )

A nick na forum byś zmienił na Tysiącstopiędziesiąty :?: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie dzieki za rady.

Niestety ani Model S800 anie 1100 gs A juz na pewno nie cs . Są po prostu szpetne.Oczywiście to moje zdanie;-)

Trzeba patrzec na funkcjonalność ale podobac sie tez musi;-)

Jak się zastanowić to nie ma idaelanego motocykla.

Z wygladu 1200 gs adventure - ale przy tej masie i gabarytach bedzie do dupy pomykac w zatłoczonym zabrzu do roboty

z funkcjonalności f650 gs lum dakar - ale jak moja 650 stara jest trochę mały

K1300 R Piękna maszyna ale za szybka , za droga i tez za mała ( siedziałem na niej na targach w Sosnowcu).

Wiem Panowie że tu to wszyscy GS-owcy . Ja sie jeszcze nie do końca okresliem co do tego.

Marudze co?

A może po prostu VTX1800 ? ;-);-);-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W okolicy 2o ooo można znaleść nowego, dwucylindrowego GSa. TAGDB znalazła czerwonego za 22 tyś. Zobacz jej posta na temat czerwonego GS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Znaczy reasumując nie kopiłbyś tej maszyny z linka?

Ja powiem szczerze bym poważnie się nad tym zastanawiam.

Ile według was kosztuje 1150 w które już warto pieniądze zainwestować? Który rocznik?

Zanim zakupiłem Dakara zakochany byłem w 1150 gs i moim priorytetem było znalezienie czegoś takiego (mniej więcej) a cena jego wynosiła rok temu o tej porze 24 tyś zł rocznik 2001 :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - ten 1150 jest Twój - piękna maszyna. Właśnie coś takiego kupuję na jesień tego roku ;)

650 - przerobie na off-road O_o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety mój jest Dakar :mrgreen: :beer: ALe kiedyś będzie jak nie 1200 ADV to przynajmniej 1150 GS ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heh to podobnie jak u mnie rozglądałem się za R1150GS Przymierzałem się i doszedłem do wniosku, że moto super ale do moich celów chyba się nie nadaje :) ....po pierwsze dość ciężki a po drugie dużo pali. Poruszanie się po zatłoczonej Warszawie będzie męczące a i przeciskanie się po bezdrożach też nie najłatwiejsze. Duży GS jest świetny na dalekie podróże i na pewno wygodny ale małemu też nic nie brakuję więc najlepiej mieć dwa :lol:

Wszystko Panowie zależy od zasobności portfela, za cenę R1150GS z 2004 roku mam F650GS Dakar z 2007 z niewielkim przebiegiem i wizja 4,5 l na 100 km przy spokojnej jeździe mnie trochę uspokaja :)

Czytałem w necie, że użytkownicy R1150 narzekają na zużycie paliwa, które oscyluje w granicach 8 literków na 100 km

A więc małego GS trzymam dla mojego syna, który do niego dorośnie a wtedy ja kupie sobie R1200GS ADV :) i będzie git :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym spalaniem to chyba nie do końca jest prawda.. :roll: ja słyszałem że palą 5,5 do 6 litów/100 i z tego słyną, ale może jest inaczej, zapytam kumpla który takiego ujeżdża :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje zdanie na temat spalania czegokolwiek jest takie że moto/auto pali tyle ile się wleje, ani mniej ani więcej. Moj DAKAR palił zbiornik na 180 mil, z tego co pamiętam.

ps.

Zagadka na dziś, ile to moze być? :lol: :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×