Skocz do zawartości
maciejB

kufry boczne

Recommended Posts

Chętnie kupię 2 oryginalne kufry do bmw f650gs 2003r.

pozdrawiam

Powodzenia w szukaniu. . Nie dawno jednemu z "nas" udało się kupić takie kufry. Cena jak w PEWEXIE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kufry to nie wszystko, potrzebne są jeszcze magiczne grzybki (jak to brzmi ;)) i stelaże

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

grzybki i stelaż już mam, nie wiem do końca jak to jest z zamkami w tych kufrach? czy jak kupujesz kufry nowe to zamki kupujesz osobno czy już są w zestawie? pytam bo wiem że niektóre kufry (inne niż bmw) tak mają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamki już są i Dostajesz do nich dodatkowy kluczyk identyczny (z wyglądu) z tym, który używasz do stacyjki. Później będzie tak, że zawsze Użyjesz nieodpowiedni do uruchomienia moto (ja tak mam) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

generalnie to kicha,żeby dostać takie kufry używane, na ebay'u znalazłem nowe, ale ponad 800 zł za 1 szt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak "posiedziesz" z nami dłużej to przywykniesz do takich cen. W końcu masz śmigło wiec ... szlachectwo zobowiązuje :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozszyfrował jeszcze skrótu :twisted:

B -BĘDZIESZ

M -MIAŁ

W -WYDATKI

:shock: :shock: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jest też wersja

Bóg

Mnie

Wybrał

Skoro tak, ... to jak on mnie znalazł...? starego antychrysta! ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja równiesz szukam kufrów więc jest nas dwóch ;)

Co do klucza to wypatrzyłem, że chyba można dostosować wkładkę do klucza od stacyjki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak! ;)

Tylko trzeba spełnić kilka drobnych rzeczy... ;)

Cytuję: "Zestaw naprawczy wkładu zamka 2 51252337269 $38.44

Uwaga! Przed zamówieniem

kluczyków, zamków

(EWS/CAS) itd. należy upewnić się

co do prawa ich zakupu przez klienta i

właściciela pojazdu, żądając

przedłożenia oryginalnych dokumentów

pojazdu i urzędowego dokumentu z

fotografią! ..."

Jesli ktoś ma na to ochotę... ;) :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to cenna informacja bo nie wiedziałem ;) ....muszę się dowiedzieć jak to wygląda u nas w serwisie BMW ....bo o ile dokumenty na motor to nie ma problemu ale urzędowy dokument ze zdjęciem ??? hmmm co to takiego ma niby być ???Może chodzi im o zdjęcie z fotoradaru plus mandat z sadu grodzkiego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A to cenna informacja bo nie wiedziałem ;) ... ale urzędowy dokument ze zdjęciem ???

A może po prostu dowód osobisty osoby, na którą moto jest zarejestrowane :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A to cenna informacja bo nie wiedziałem ;) ... ale urzędowy dokument ze zdjęciem ???

A może po prostu dowód osobisty osoby, na którą moto jest zarejestrowane :beer:

o tym nie pomyślałem ;) na myśl mi przyszło zdjęcie motocykla ;) ....rozmawiałem z serwisem i powiedzieli że nie ma problemu z wkładką i nie robią jakiś cyrków :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam na sprzedaż 2 kufry używane w F650 '95- Nie wiem, czy będą pasować, ale piszę, bo jeden mój znajomy twierdzi że tak. Ja głowy nie dam. Są to oryginalne kufry BMW, Jeden ma uszkodzony zawias- oderwał się od zamka przy glebie parkingowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jest też wersja

Bóg

Mnie

Wybrał

znalazłem też

Bardzo

Mały

Wacek

dlatego swojego GS nazywam czarnym Wackiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale teraz już na poważnie

zadałem to pytanie parę dni temu na innym forum motocyklowym, ale niestety nie doczekałem się żadnej odpowiedzi, dlatego pozwolę sobie tutaj je zadać licząc na wyczerpującą odpowiedź:

kufry boczne

motocykl aktualnie wyposażony jest w kufer centralny. Oryginalne kufry boczne mają przewagę jeśli chodzi o montaż. Mówiąc wprost, stelaż nie psuje linii motocykla. Ponadto mają zmienną pojemność, co jest dodatkowym atutem. Niemniej mam wątpliwości czy szukać oryginałów, czy coś z oferty Givi/Kappa, tudzież SW-Motech. Właściwie cenowo wychodzi to podobnie, ale mógłbym je później wykorzystać w kolejnym moto.

Użytkownicy! jak się sprawdzają oryginalne kufry do małego GS ? jakie sa ich możliwości ładunkowe to że do 5kg (to wiem)? jakieś uwagi z użytkowania?

czy na kufry spokojnie można potem jeszcze przypiąć bagaż, który nie przysmaży się od rozgrzanych rur?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy na kufry spokojnie można potem jeszcze przypiąć bagaż, który nie przysmaży się od rozgrzanych rur?

Na górę kufrów raczej nie uda się nic przypiąć, tam są uchwyty i zamki. Ja wykorzystałem spód na zamontowanie kanistrów. :beer:

viewtopic.php?f=10&t=1508&start=10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jak przyglądam się np takiemu zdjęciu to dlaczego miałbym nie mieć możliwości wrzucenia śpiworów czy karimat na kufer? ściślej między kufer i zadupek? co najwyżej migacz może chyba trochę ograniczyć tą mmożliwość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale jak przyglądam się np takiemu zdjęciu to dlaczego miałbym nie mieć możliwości wrzucenia śpiworów czy karimat na kufer? ściślej między kufer i zadupek? co najwyżej migacz może chyba trochę ograniczyć tą mmożliwość

Jak się trochę pomyśli to zawsze znajdą się jakieś możliwości!!!!!!! :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zależy do jakich kufrów - do moich wszystko się przypina :lol:

IMG_0871.JPG

IMG_0869.JPG

IMG_0897.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy na kufry spokojnie można potem jeszcze przypiąć bagaż, który nie przysmaży się od rozgrzanych rur?

Na górę kufrów raczej nie uda się nic przypiąć, tam są uchwyty i zamki. Ja wykorzystałem spód na zamontowanie kanistrów. :beer:

viewtopic.php?f=10&t=1508&start=10

Da się... da się... Wszystko zależy od pomysłowości. Wystarczy ekspandery zaczepić o "stelaż", na którym wisi kufer. Ponadto zależy czy jedziesz solo czy z plecakiem. Bo jak solo to siedzenie i powierzchnia kufrów daje równą powierzchnię na którą można kłaść i kłaść a jeszcze kierownik będzie miał oparcie pod zmęczone lędźwie :lol: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×