Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aukcja już zakończona, ale pojawi się zapewne ponownie. Moglibyście rzucić okiem i skomentować zwłaszcza cenę? ;]

http://allegro.pl/sh...item=2640550855

edit: link nie hulał, już hula.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aukcja już zakończona, ale pojawi się zapewne ponownie. Moglibyście rzucić okiem i skomentować zwłaszcza cenę? ;]

http://allegro.pl/sh...item=2640550855

edit: link nie hulał, już hula.

A Jackx już sprzedał swojego ??? - chyba roczni i cena podobna była, ale przynajmniej bez "niespodzianek przeszłości"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Jackx już sprzedał swojego ??? - chyba roczni i cena podobna była, ale przynajmniej bez "niespodzianek przeszłości"

Cenę musiałbym zbić niestety, ale jestem otwarty na propozycje ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cenę musiałbym zbić niestety, ale jestem otwarty na propozycje ;D

Cena jest sprawą umowną :)

Uważaj na tego z allegro. Nie ma F650GS z rocznika 2009 - były już tylko G650GS z czarnym silnikiem. Produkcja zakończyła się w 10.2007 To świadczy o tym, że to jakiś cwaniaczek i pewnie nie bedzie mial pelnej dokumentacji motocykla. poza tym jego nr tel zaczyna sie na 666... :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okazyjnie?

http://allegro.pl/bm...2632480147.html

Uważaj na tego z allegro. Nie ma F650GS z rocznika 2009 - były już tylko G650GS z czarnym silnikiem. Produkcja zakończyła się w 10.2007 To świadczy o tym, że to jakiś cwaniaczek i pewnie nie bedzie mial pelnej dokumentacji motocykla. poza tym jego nr tel zaczyna sie na 666... :evil:

Ten "cwaniaczek" jest u nas na forum i opisywał gdzieś ten motocykl ;)

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam pytanie z innej beczki choć też umownej:)

Otórz znalazłem motocykl u jednego kolesia co to sprowadza prywatnie moto i opyla w Polsce aby dorobic trochę PLNów.

Jak się okazuje on wyszukuje moto a jakiś kolega jeździ i zbiera motocykle z Niemiec.

Wyżej wymieniony oferuje jednak swoje usługi jako pośrednik w zawarciu umowy. Tzn motocykl jest u niego w Polsce ale umowa jest wypisana jednostronnie, tzn. Niemiec wpisał imię i nazwisko wraz ze swoim adresem, numer VIN, numer karty pojazdu, cena plus pospis sprzedającego. oczywiście zostawiono miejsce na wpisanie danych kupującego.

No i teraz pytanie za 100 pkt. czy coś takiego się robi? Spotkaliście się z tym?

Dla mnie to pachnie szwondlem lekkim zważywszy na to, że cena zakupu motocykla jest bardzo zbliżona do ceny po jakiej koleś chce sprzedać.

Sprzedaje za 10kPLN a kupił za 2220Eur - a przecież musui jeszcze pokryć koszty np logistyczne.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co pamiętam ja kupowałem w ten sam sposób tylko motocykl pochodził z GB i cena nie była aż tak okazyjna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyżej wymieniony oferuje jednak swoje usługi jako pośrednik w zawarciu umowy. Tzn motocykl jest u niego w Polsce ale umowa jest wypisana jednostronnie, tzn. Niemiec wpisał imię i nazwisko wraz ze swoim adresem, numer VIN, numer karty pojazdu, cena plus pospis sprzedającego. oczywiście zostawiono miejsce na wpisanie danych kupującego.

Powszechna praktyka wśród lokalnych handlarzy w celu uniknięcia obowiązku podatkowego i ew. odpowiedzialności za np. opylenie padła ;) Od strony formalnej nie ma żadnych przeszkód, Wydział Komunikacji nie podważy takiej umowy. Tyle, że robisz to na własną odpowiedzialność, bo nie masz później podstaw do roszczeń wobec pośrednika.

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trocjhę mnie uspokoiliście ale nadal dziwna to jest praktyka bo właściciela nie widzisz nawet na oczy i nie masz żadnej pewności czy to prawdziwa umowa czy nie? tzn. Niemiec sprzedaje Polakowi a Polak preparuje umowę i odgrywa rolę pośrednika.

Po co? zatajenie np. nabycia pojazdu uszkodzonego, jego faktycznej ceny i co sobie stryjenka jeszcze wymyśli.

Teoria sposkowa ale przy kupnie motocykla po na prawdę okazyjnej cenie jest to mega wskazane. Moto jest podobno wychuchane i zadbane co dodatkowo wzmaga moją czujność. No nic, jutro jadę zobaczyć, objeżdzę i zobaczymy co dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli Ci przypadnie do gustu nie zapomnij odwiedzić posterunku policji w celu sprawdzenia czy nie figuruje tu i ówdzie, bo przy takiej umowie, jak wspomniałem, ew. pretensje to możesz mieć do siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena jest sprawą umowną :)

Uważaj na tego z allegro. Nie ma F650GS z rocznika 2009 - były już tylko G650GS z czarnym silnikiem. Produkcja zakończyła się w 10.2007 To świadczy o tym, że to jakiś cwaniaczek i pewnie nie bedzie mial pelnej dokumentacji motocykla. poza tym jego nr tel zaczyna sie na 666... :evil:

Niejako wywołany do tablicy pozwole sobie odpowiedzieć.

primo: nie za bardzo wiem skąd wziął sie rocznik 2009?

secundo: ten "cwaniaczek" dysponuje wszystkimi dokumentami, które nota-bene są już u zainteresowanego

tertio: czy zmiana numeru telefonu uspokoi Twoją czujność?

quatro: motocykl w "papierach" niemieckich ma wpisaną datę I rejestracji w czerwcu 2008, to równiez widnieje na dokumentach z pierwszego przeglądu w PL. Z racji tego że Brief nigdzie nie wspomina o dacie produkcji, to niewykluczone że jest to w takim razie 2007, a I rej. w 2008. Zainteresowany dysponuje nr VIN i z pewnością będzie w stanie to zweryfikować :) Oczywiście, jestem równiez otwarty na sprawdzenie stanu sprzętu na 10-tą stronę zgodnie z życzeniami Kupującego. O tym również dowiedziałbyś się gdybyś tylko chciał przed hojnym przyznawaniem "cwaniaczków" ;)

Bardzo słuszna uwaga że trzeba uważać, ale pohopne sądy przychodzą Ci Kolego chyba zbyt łatwo... ;)

Edytowane przez martab99

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

quatro: motocykl w "papierach" niemieckich ma wpisaną datę I rejestracji w czerwcu 2008, to równiez widnieje na dokumentach z pierwszego przeglądu w PL. Z racji tego że Brief nigdzie nie wspomina o dacie produkcji

nie wiem jak wygląda Brief od moto i jak bardzo się różni od 4oo ale wydaje mi się że data produkcji gdzieś tam na nim jest

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem jak wygląda Brief od moto i jak bardzo się różni od 4oo ale wydaje mi się że data produkcji gdzieś tam na nim jest

Sprawdziłem jeszcze raz- nie ma. Podają jedynie datę I rejestracji.

Wygląda to tak:

W Niemczech rok produkcji samochodu wykorzystywana jest bardzo rzadko. Większość osób posługuje się datą pierwszej rejestracji.

W Niemczech' date=' podobnie jak w wielu innych państwach europejskich, data produkcji samochodu to pojęcie, którym praktycznie nikt się nie posługuje. To co się liczy, to data pierwszej rejestracji (niem. Erstzulassung, EZ), która widnieje w każdym ogłoszeniu.

(...)

W starych dokumentach (tj. sprzed X 2005 r.) data produkcji widnieje w Briefie na ostatniej stronie

Natomiast w nowych dokumentach (po X 2005 r.) nie ma jej wcale. Jest tylko data pierwszej rejestracji oraz "Datum zu K", która oznacza datę homologacji pojazdu na obszarze Niemiec

[/quote']

Edytowane przez martab99

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Data pierwszej rejestracji jest traktowana jako data produkcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołem,

Kupiłem dziś motocykl z Inowrocławia. No stan motocykla jest zgodny z opinią Vengosha więc po jeździe testowej i oględzinach po których nastąpiłł moment negocjacji dobiłem targu.

Jak na razie jestem zadowolony ale przedemną czas rejestracji moto.

A co do Briefów to są 2. Pierwszy "duży" czyli większy format poprostu to odpowiednik naszej Karty Pojazdu a drugi to poprostu dowód rejestracyjny. W obu dokumentach jest pozycja "data pierwszego dopuszczenia pojazdu (do ruchu)". Tak więc motocykl może być np. z 1980 r. a jego właściciel zarejestrował pierwszy raz motocykl np w 2000r. W takim przypadku we wszystkich dokumentach będzie się pojawiała data 2000r.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://otomoto.pl/bm...e-M3407036.html

Hej!

Może mi ktoś coś powiedzieć o tym moto? Cena dobra, z opisu wyglada, że zadbany, ale chciałbym poznać opinię użytkowników podobnych. Wreszcie chciałbym kupić mój wymarzony motocykl:)

Wyglada ciekawie, cena też, ale.. ciekawe dlaczego z przodu jest inna tarcza hamulcowa (poddawałoby to pod wątpliwośc autentyczność przebiegu) kilka fajnych dodatków, choc niekoniecznie fajnie że kiera jest inna, a podwyższenie kierownicy na plus, jechać przejechać się, kupować, jeździć ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie też się zastanawiałem po co wymieniali tarczę. Jak się dodzwonię do gościa i jakoś racjonalnie mi to wytłumaczy, to pojadę, chociaż... prawie 500km w jedną stronę mam :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś jest w stanie ocenić go pobieżnie po tych zdjęciach? Cena do licytacji, może uda się tanio wyrwać ;) Na pierwszy rzut oka widać, że skóra od kanapy była wymieniana. Z tego co widziałem to sporo Was jest z okolic, może to kogoś znajomego? :)

no tak link by się przydał...: http://moto.allegro.pl/bmw-f650-f-650-funduro-i2675490462.html

Edytowane przez foku55

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Malowany, łuszczące się polakierowane plastiki, które oryginalnie nie były lakierowane, nieoryginalna szyba, nieprofesjonalnie obite siedzenie, łysa tylna opona (T66 takie były montowane z fabryki, kto wie, ile mają za sobą), artystycznie - asymetrycznie zamontowany kufer centralny ;) Te 6500 to wart raczej nie jest. Jeśli "dobrze jeździ", a wygląd Cię nie razi, to zbijać cenę i brać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te 6500 to wart raczej nie jest. Jeśli "dobrze jeździ", a wygląd Cię nie razi, to zbijać cenę i brać.

Jest licytacja więc może uda się kupić za grosze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest licytacja więc może uda się kupić za grosze ;)

Wierzysz w Świętego Mikołaja? Aukcja jest BCM, do tego z zastrzeżeniem wycofania bez podania powodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×