Skocz do zawartości

Recommended Posts

ostatnio sprzedając 1150gs miałem 3 propozycje zakupu od oszustów z zagranicy, a szukając 1200gs znalazłem 2 ogłoszenia "wałki" na mobile.de. Taki mamy klimat na oszustów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to propozycje od oszustów, to jak oni chcieli Cię oszukać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszą o podanie konta paypal bo chcą płacić w ciemno za twój motocykl, potem twierdzą że zapłacili więcej o 500 EUR, podsyłają fałszywy mail od paypala z potwierdzeniem transakcji i potem żądają, żebyś NATYCHMIAST te 500 EUR nadwyżki przelał na konto firmy transportowej, szybko lecą ponaglenia ze strony niby-klienta a nawet groźby ze strony i klienta i firmy transportowej że masz wpłacić te 500 TERAZ... Tak to mniej więcej działa.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemku i co proponowali Tobie zakup motocykla i natychmiastową wpłatę? A skąd były propozycje i co im odpisałeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemku i co proponowali Tobie zakup motocykla i natychmiastową wpłatę? A skąd były propozycje i co im odpisałeś?

jak ktoś chce od Ciebie kupić motocykl, samochód itp bez oglądania bo nie ma czasu nie może przyjechać obejrzeć, jeszcze proponuje dobrą cenę, jest gdzieś z zagranicy, to z prawdopodobieństwem bliskim 1 jest oszustem
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja Wam opiszę sytuację oszustwa w które wkręcił się niestety mój znajomy z Grodna (Polak z pochodzenia często kupujący na Allegro a towar odbierający w Sokółce u znajomego).

Pewnego dnia dzwoni do mnie i prosi czy bym mógł zadzwonić i sprawdzić nowy telefon komórkowy wystawiony na OLX za pół ceny. W opisie było, że Sony Xperia Z ileś tam normalnie kosztujący ponad 2 tyś on sprzedaje za 1150 bo dostał go w prezencie a nie potrzebuje. Dzwonię pod podany na OLX numer i tak facet potwierdza i mówi, że dopiero co wystawił i już dużo miał telefonów, no bo przecież cena atrakcyjne. Pytam o wysyłkę i pada odpowiedź, że wyśle wtedy kiedy zobaczy pieniądze na koncie a to jak zaznacza dwukrotnie może nawet trwać i ze dwa dni zależnie od banku. Rozłączam się do dzwonię do znajomego i mówię mu wszystko oraz proponuję, że jeśli mi zwróci koszty paliwa to podskoczę sam zobaczyć ten telefon bo podaną miejscowością przez sprzedającego jest niedaleka Gołdap (60 km). Znajomy zgadza się, więc dzwonię do sprzedawcy i mówię, że chcę osobiście przyjechać zobaczyć i zapłacić gotówką i wtedy zonk... Sprzedawca mówi, że jest w delegacji i wróci dopiero za kilka dni, że może w weekend a do tego czasu kto pierwszy ten lepszy. Przekazałem to znajomemu i qrwa mi samemu bezpiecznik nie zadziałał. Znajomy skuszony okazją wpłaca te pieniądze i wtedy telefon przez dwa dni jest nieodbierany albo jest poza zasięgiem a potem całkiem głuchnie i ani pieniędzy ani telefonu.

Wtedy dopiero sprawdziłem po numerze konta, że pieniądze zostały wpłacone na konto banku w Koszalinie a nie w Gołdapi. Oczywiście znajomy w Sokółce zgłosił sprawę policji ale czy odzyskał kasę... wątpię.

Potem jeszcze kilkakrotnie na OLX był wystawiony ten sam telefon z podobną ceną i tymi samymi zdjęciami z tym, że miejscowość była za każdym razem inna i taka mała na tuż przy granicy kraju po to aby zniechęcić klienta jeśli ktoś chciałby np. z centralnej Polski odebrać osobiście. Dzwoniłem też do oszusta i za każdym razem gadka była podobna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

często dla sprawdzenia wystarczy wrzucić adres emailowy lub nr tel potencjalnego klienta w wyszukiwarkę i mamy o nim całkiem interesujące info

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemku i co proponowali Tobie zakup motocykla i natychmiastową wpłatę? A skąd były propozycje i co im odpisałeś?

No nie mam ciśnienia na konkretny model, a zwłaszcza egzemplarz. Zwyczajnie szukam coś pod siebie i wertuję od jakiegoś czasu aukcje to tu, to tam.

No i dziś trafiam na takie cóś - gdzieś widziałem te zdjęcia, czytam, porównuję i ..... przebieg.

Fuck, jeszcze nie widziałem identycznych maszyn, z identycznym wyposażeniem, nawet z identycznym ubrudzeniem na tylnym kufrze - więc od razu pomyślałem, że to jakiś szwindel.

Ciekawi mnie tylko jak to jest, że ludzie to takie qrwy są i zaprzedać potrafią samego siebie za kilka groszy - oszukując w żywe oczy.

Na szczęście dziś jest internet, troszkę szerszy świat i jak ktoś potrafi z tych udogodnień korzystać, to chwała ....

Jak byłem ostatnio oglądać piękną igłę r1200gs, klient pyta: "a ile pan mi za niego dasz" - odpowiedziałem, że nic mu nie dam (nawet w mordę za oszustwo), bo to nic nie warte.

Ach, ile człowiek się musi naprodukować zanim coś kupi ......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłem ostatnio oglądać piękną igłę r1200gs, klient pyta: "a ile pan mi za niego dasz" - odpowiedziałem, że nic mu nie dam (nawet w mordę za oszustwo), bo to nic nie warte.

tylko w tym przypadku fizycznie był motocykl, może nie w najlepszym stanie, jednak był, a w tych oszustwach zwykle nie ma żadnego moto Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko w tym przypadku fizycznie był motocykl, może nie w najlepszym stanie, jednak był, a w tych oszustwach zwykle nie ma żadnego moto

Jakbyś to zobaczył, to byś ręce rozłożył - mi się zwyczajnie płakać chciało - nie przez pyknięte 800km, ale takiego gówna przez 20 lat jeżdżenia różnym sprzętem jeszcze nie widziałem. I najlepsze, że maszyna dalej stoi na OLX (Kutno), za te same pieniądze, facet dalej się łudzi, że znajdzie łosia. Oby nie.

I jeszcze klient chciał 27 koła za taki syf..... no ale faktycznie, fizycznie był do oceny.

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I najlepsze, że maszyna dalej stoi na OLX (Kutno), za te same pieniądze, facet dalej się łudzi, że znajdzie łosia. Oby nie.

O ten? Jeśli to ten to na zdjęci wygląda dość dobrze

http://olx.pl/oferta/bmw-gs-bmw-r-1200gs-full-wyposazenie-pelen-serwis-CID5-IDgjp3b.html#d3a6e425aa

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ten? Jeśli to ten to na zdjęci wygląda dość dobrze

http://olx.pl/oferta...html#d3a6e425aa

Coś link nie chula, ale pewnie ten, za 27800. EDIT: ZADZIAŁAŁ

Nie to, że jestem wredny i facio mi się nie spodobał - poważnie maszyna w stanie tragicznym - niewarta żadnych pieniędzy.

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś link nie chula, ale pewnie ten, za 27800. EDIT: ZADZIAŁAŁ

Nie to, że jestem wredny i facio mi się nie spodobał - poważnie maszyna w stanie tragicznym - niewarta żadnych pieniędzy.

a co temu misiu dolega??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś coś podpowie co to za mutant ? ...rok podano jakoby 2010, silnik czarny,

http://olx.pl/oferta/bmw-gs-bmw-f-650gs-2010-rok-igla-CID5-IDfGXZD.html#9f2856cc61

a z vin-u podanego w ogłoszeniu wychodzi że to G, data produkcji 06/09, tylko plastiki jakieś nijakie ...

chyba że ja jeszcze mało widziałem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze stanów pewnie, w kontenerze, w gratisie do czajnika np. przypłynął, stąd czarny silnik i rok produkcji, resztę musieli dosztukować z jakiegoś włoskiego super sprzęta, który być może był kiedyś Dakarem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Imigranta nie widzieli :) Będzie takich więcej ;) 13 000 tys mil, się jeździ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ktoś coś podpowie co to za mutant ? ...rok podano jakoby 2010, silnik czarny,

http://olx.pl/oferta/bmw-gs-bmw-f-650gs-2010-rok-igla-CID5-IDfGXZD.html#9f2856cc61

a z vin-u podanego w ogłoszeniu wychodzi że to G, data produkcji 06/09, tylko plastiki jakieś nijakie ...

chyba że ja jeszcze mało widziałem :)

Stawiam na USA,

Wysłane z...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbyś to zobaczył, to byś ręce rozłożył - mi się zwyczajnie płakać chciało - nie przez pyknięte 800km, ale takiego gówna przez 20 lat jeżdżenia różnym sprzętem jeszcze nie widziałem. I najlepsze, że maszyna dalej stoi na OLX (Kutno), za te same pieniądze, facet dalej się łudzi, że znajdzie łosia. Oby nie.

I jeszcze klient chciał 27 koła za taki syf..... no ale faktycznie, fizycznie był do oceny.

Pszemo dobrze że pszeczytałem temat miałem tego sprzęta na uwadze dzięki za opinie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pszemo dobrze że pszeczytałem temat miałem tego sprzęta na uwadze dzięki za opinie.

Bo ze zdjęć nic nie widać, a facet kłamał mnie do ostatniego momentu.

Zwykły handlarzyna, bez honoru, bez ludzkich odruchów.

Szkoda prądu...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu szkoda prądu? Z akumulatorem na jajach jeszcze nikt nie kłamał!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×