Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Jarek, nie wyglądałby dobrze z wózkiem bocznym? :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to motocykl na sprzedaż czy Korfanty w tle? Swoją drogą kolor...:default_blink:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, BrunoJ napisał:

Ale to motocykl na sprzedaż czy Korfanty w tle? Swoją drogą kolor...:default_blink:

Kolor w cenie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czorny motor znaczy G, pewnie amerykański

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I tylko 30 kk przebiegu, trzeba brać, okazja.
Za 9 tys nie ma co grymasić

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Pawel napisał:

Za 9 tys nie ma co grymasić

No i wersja limitowana być może w jednej jedynej sztuce z roku 2010. Brać, brać, takich więcej się raczej nie znajdzie, no chyba, że u tego handlarza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czepiesz sie , moim zdaniem jak na swoje lata to warty tych 9 tys mimo braków które widać 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No może się czepiam bo według mnie jest to dożywotnik, bo jeżeli to nie jest błąd na stronie i on ma w papiórach naprawdę 2010 rok to nabywca potem będzie musiał szukać innego naiwnego, który go odkupi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest błąd na stronie bo to nie jest F650GS tylko G650GS, zwróć uwagę na silnik. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie masz rację, nie wiedziałem, że G650GS do 2011 roku było wypuszczane w plastikach i zbiornikiem od F650GS, którego produkcja skończyła się w 2007.

https://www.totalmotorcycle.com/photos/2010models/2010-BMW-G650GS

 

2010-BMW-G650GSb.jpg?d=1&i=1

2010 BMW G650GS

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, KaeS napisał:

Faktycznie masz rację, nie wiedziałem, że G650GS do 2011 roku było wypuszczane w plastikach i zbiornikiem od F650GS, którego produkcja skończyła się w 2007.

https://www.totalmotorcycle.com/photos/2010models/2010-BMW-G650GS

 

2010-BMW-G650GSb.jpg?d=1&i=1

2010 BMW G650GS

BMW GS BMW GS650 650 G ABS F G G650GS Niski Przebieg MGmoto WLKP - 20

 

Inne pokrywy silnika 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel napisał:

Inne pokrywy silnika 

To zauważyłem, sądziłem jednak, że to jakiś samodzielny ulep z silnikiem od G w plastikach od F.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G650GS wersja przed liftem na Europę którą miał Rutkos a później ja . To dosyć dziwne jak to trafiło do Polski bo jest opisane jako import z Francji - ten model nie był do 2011 roku importowany do Europy oficjalnie . W ogóle to producentem /składaczem ???/ G650GS był pewien kraj z Ameryki Południowej i to juz nie miało nic wspólnego z "werk Berlin" .

Co do ceny to ja myślę że jak niektórzy winszują sobie 15 koła za F650GS z rocznika 2002 na przykład , to to można uznać za okazję pomimo braków i uszkodzeń . Przebieg pomijam bo wiadomo że jest "odczytany" ale można sprawdzić co-nieco w historii tylko trzeba się postarać . Ogólnie to wcale źle nie wygląda , plastiki i inne graty są dostępne - ja nie widzę tu żadnej wtopy typu "ostatni właściciel" wręcz widzę dochód :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak na włoskiej wiki napisane, że ta wersja G pod koniec 2008 była sprzedawana była w USA, Chinach, Tajwanie, Ameryce Południowej, czy Australii, silnik pochodził z fabryki Loncin w Chinach. Piszą, że te silniki z Chin przesyłane były do Niemiec i tam montowane w motocyklach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten sam silnik był we wszystkich g650 - nie pamiętam co pisało na tabliczce znamionowej ale to było albo Mexico albo Argentina . Może reszta sfory miała montaż końcowy w Berlinie ale ten był na bank z za oceanu ściągany do Europy . Co nie zmienia faktu że silnik to dalej kowadło - mój miał prawie 90 tysięcy i nic mu nie dolegało . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki jego vin   WB1017808AZW12631

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×