Skocz do zawartości

Recommended Posts

A w 2017 pewnie będzie miał 14000km :). Jak widzę ogłoszenia o cofaniu licznika to się zastanawiam jak to jest że wszyscy(ze mną włącznie) się z tego śmiejemy a nikt nie jest w stanie z tym zrobić porządku. Ach....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy z nas, kto już przejeździł kilka maszyn to wie po dokładnym obejżeniu i przejechaniu kilku kilometrów ile mniej więcej przebiegu ma moto! Nieprawdaż koledzy kierowcy? Trzeba by naprawdę zadać sobie wiele trudu, powymieniać od groma elementów żeby ukryć duży przebieg, a to nie zawsze jest opłacalne. No chyba że motocykl jest w miarę nowy po dużym dzwonie i ma wszystkie części nowe to silnik można opłacalnie odnowić do reszty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GSik w Twinie:

http://allegro.pl/sh...item=2035237717

wygląda sensownie. Cenę pewnie można nieco zbić.

Cena niezła, ale golas straszny. Za to gościu fajnie wykombinował z lusterkami...Muszę to przećwiczyć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena niezła, ale golas straszny. Za to gościu fajnie wykombinował z lusterkami...Muszę to przećwiczyć...

Stronami zamienione i przekręcone o 180 stopni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem. Nie mogę rozgryźć. Jutro będęprzy Giselle, to sprawdzę... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2002 z 2 świecami ? - nie za wcześnie?

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że w opisie jest tylko informacja o pękniętej głowicy. To co widać na zdjęciu może sugerować większą ruinę w środku - zainteresowany powinien wykazać dużą czujność. Nie będę snuł możliwych powodów i skutków - ostrożność nie zawadzi - cena może być zachęcająca, ale tylko jeżeli w środku są dobre elementy na których man zależy - a to chyba bez osobistych oględzin i częściowego rozebrania nie stwierdzimy, a sprzedający może nam tego nie powiedzieć.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na to, że moto leżało na lewą stronę albo dostało w tyłek, uszkodzenia są w okolicy punktu mocowania silnika do ramy. Mogło, ale nie musiało się uszkodzić coś więcej. Cena - to zależy po co by to kupować. Przy tym roczniku warto by to jednak obejrzeć na oczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę golas poza ABSem i jak tu wyegzekwować gwarancję w Niemczech ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2002 z 2 świecami ? - nie za wcześnie?

A czemu Cię to tak dziwi Jarek? Ja w swojej eFce z 1994 miałem2 świece.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czemu Cię to tak dziwi Jarek? Ja w swojej eFce z 1994 miałem2 świece.

Ja w swojej 95' też mam 2 świece i dalej się dziwie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czemu Cię to tak dziwi Jarek? Ja w swojej eFce z 1994 miałem2 świece.

Ja w swojej 95' też mam 2 świece i dalej się dziwie ;)

Ba, ja w swojej '00 mam 3! ;)

Jedną zapasową w kufrze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://allegro.pl/bm...2016180282.html

Byłem, ogladałem, nie kupiłem... :evil:

Odradzam, chyba że ktos zapalony, zreszta właśnie cena kup teraz zniknęła, więc zaraz pewnie będzie w bardziej przystepnej..

1. Motocykl, ma pourywane dolne zaczepy plastików - osłny nibybaku (wszystkie miały być całe), nie posiada grzanych manetek (pomimo dziur w kierownicy do prowadzenia kabli - czyli były, ale się zmyły) :cry: a zamontowane manetki jakieś tam, są tak zjeżdżone jakby miały kilkadziesiąt tyś km za sobą, bądź ktos je pożarł :lol:

2. Sprzedawca został poinformowany żeby motocykl nie był odpalany, przyjechałem i zastałem ciepły kolektor wydechowy, na co próbowął mi wcisnąć że to od ogzewanego garażu :lol: po moim wzroku jednak wywnioskował że palnął głupotę i zwalił winę na ojca

3. Podejrzewałem że z lewą kapą coś jest nie tak, bo nie dostałem jej dokładnych zdjęć i się okazało że hamsko została z niej zdarta farba, bo były odpryski (jak u angola), zresztą cały silnik zaczyna się łuszczyć, czego czywiście na zdjęciach nie uwidziano.

4. Amortyzator tylni był rzeźbiony nie jestem w stanie ocenić w jakim stopniu, w każdym bądź razie sprężyna jest nowa (lub odmalowana), dolne mocowanie amora jest nowe, ale jego cała reszta stara, nie wiem jak to możliwe, ale tak jest. :ph34r:

5. Sprzedawca deklarował wymiane aku, ale :lol: chyba się pomylił, bo Dakar kręcił jak stary ramol, a gdy mu powiedziałem że aku ded! to stwierdził że pewnie nowy to nienaładowany - nie wyprowadzałem gościa z błędu...

6. Oczywiście brak osłony zębatki przedniej, ale to wiedziałem zanim pojechałem oglądać.

7. Przebieg na liczniku ponad 48 tyś, ale sprawdzałem że w kwietniu 2011 miał przegląd w Szwecji - skąd pochodzi - wtedy miał przebieg 47500 km, więc cały sezon stał i czekał aż ja go obejrzę :lol:

8. Podpadające dla mnie było wolne miejsce na pompę ABS, zbiornik kompensacyjny wyciągnięty jest na zewnątrz, tak samo regler, a w miejscu gdzie winna być pompa ABS pustki, jesli dobrze kojarzę to bebechy były wyciągane na zwnątrz jeśli wyposazony był w ABS, a w przypadku braku ABS tak samo zbiornik kompensacyjny jak i regler były pod kanapą w miejscu montazu popmy ABS - jeśli się mylę proszę mnie z błedu wyprowadzić.

9. Do tego pomyślałem że chyba mógł mieć ABS, stacił go np. w wypadku itp. bo przednie półki zaraz nad kołem są ładnie wypolerowane - tak nieoryginalnie i od razu zacząłem się zastanawiać czy tam coś nie było grzebane - spawane/klejone?

10. W czasie kręcenia kierą - linki i przewody lekko chaczyły o wewnętrzną część przedniej lampy - trochę tak dziwnie, może się mylę, ale odniosłem wrażenie że coś tam z nim było jednak nie tak i dałem sobie z nim spokój.

Ogólnie moja ocena jest taka, że za dychę mógłbym go ew. łyknąć, ale jak sobie pomyślałem ile jeszcze przy nim Alik miałby roboty, to mi się Alika szkoda zrobiło :lol:

I doszedłem do wniosku że mnie na niego nie stać.

Jako plus uznać musze pracę silnika, wg mnie chodził nawet dosyć zdrowo - ale to jak dla mnie chyba jedyny plus, nie wiem może mam zbyt wygórowane wymagania :wacko:

EDIT: Jeszcze jedno - plastiki nie były porysowane, poza tymi dolnymi zaczepami - które sa połamane (wyglądały nawet nawet) - żeby nie było że same minusy, ale cena za jaką miał pójść to 12 tyś zł plus koszty tłumaczeń rejestracji itp. czyli z ubezpieczeniami to dla mnie trochę chyba jednak za drogo.

Edytowane przez dakarowy
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie moja ocena jest taka, że za dychę mógłbym go ew. łyknąć, ale jak sobie pomyślałem ile jeszcze przy nim Alik miałby roboty, to mi się Alika szkoda zrobiło :lol:

I doszedłem do wniosku że mnie na niego nie stać.

:D :D :D

Edytowane przez Max

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieładnie, żeś nie dał znać, że jesteś w okolicy. My też z Leffem byliśmy w drodze to byśmy choć na kawę... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za to Alik zamiast Dakarowego to mnie z Leffem "ugotowaliście" za co zresztą BARDZO WAM OBU DZIĘKUJĘ! Być może nowa znajomość będzie jeszcze bardziej owocna w przyszłości. Mam nadzieję że Alikowe dzieci mi wybaczą nieobecność ojca w kinie. W domu byłem o21:30, może za dość szybki powrót Małżonka nawet dużo nie narzekała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Duża część przyjemności po naszej stronie ;)

Dzieci wybaczyly kino przelozone na jutro czyli sobote ;)

A znajomosc ciekawa - jak to z motocyklistami ;) - same ciekawe przypadki sie trafiaja ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×