Skocz do zawartości
leff

Ubezpieczenia i zabezpieczenia antykradzieżowe

Recommended Posts

namierzanie po BTSach jest ciekawe..

ale..

...

w PL jest namierzanie po nazwie stacji Bazowej w której jest najmocniejszy sygnał. Wtedy niestety nie wiadomo w którym punkcie dookoła tej stacji jest nadajnik sygnału - więc niedokładność jest rzędu nawet kilkunastu km na terenach słabo zabudowanych.

Dokładne namierzanie po sygnale GSM wymaga tzw triangulacji - czyli odczytania sygnału najmocniejszego - później 2 następnych sygnałów z 2 innych stacji bazowych odbierających sygnał. później jeszcze tylko bada się opóźnienie w dotarciu sygnału do poszczególnych baz i mając 3 współrzędne możemy określić dokładny punkt w którym znajduje się nadajnik.

W czym problem?

Sam algorytm wyliczania wpsółrzędnych jest banalny - jednak operatorzy mają opory z udostępnianiem danych.

poza tym mało kto wie, ale w terenach otwartych mało kiedy jesteśmy wzasięgu więcej niż 2 stacji bazowych :-)

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, to gdzie najtaniej wyjdzie OC i AC za moto w tym sezonie? Sugestie , namiary i przykłady mile widziane. Zaczynam "hitem" z Warty

-moto warte 30000 AC 6500 (sześć tysięcy pięćset)-chyba się z kimś na łby pozamieniali- nie polecam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź Allianz

Mieli fajne pakiety na BMW, ja mam u nich Suzi i też cena nie zabijała

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W necie można znaleźć taie oto sprytne urządzonka.

Może to jest jakiś patent na złodziei motocykli. Lepsze to moim zdaniem od ubezpieczenia na wypadek kradzieży, bo tańsze i daje spore szanse na odzyskanie motka i przy okazji spuszczenie wpierdziel miłośnikom cudzej własności.

norm_78_612.jpg

I już masz Leff-ku odpowiedź tych co mają lepkie qrwa łapy tyż na allegro :evil: jebany qrwa zagłuszacz GPS, więc już na nic się zda lokalizator

http://moto.allegro.pl/zagluszacz-gps-i-lokalizatorow-l1-l2-l5-i2170436071.html

zagl3.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepszym zbezpieczeniem jest ukryty wyłącznik zapłonu

...i pilot ze zdalną detonacją ;)

Motocykli się chyba nikt nie fatyguje odpalać na miejscu, tylko na pakę i jazda.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak - z blokadą na kołach nie wezmą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

;)

Dopóki nie przypniesz się czymś solidnym do czegoś solidniejszego, to żadne utrudnienie podejrzewam.

Każdą blokadę da się zneutralizować, kwestia, że nie każdą niepostrzeżenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I już masz Leff-ku odpowiedź tych co mają lepkie qrwa łapy tyż na allegro :evil: jebany qrwa zagłuszacz GPS, więc już na nic się zda lokalizator

http://moto.allegro....2170436071.html

zagl3.jpg

No nie do końca. Ostatecznie zostaje jeszcze namierzanie GPS.

Inna sprawa, że akcja powoduje reakcję. Na każde zabezpieczenie znajdzie się sposób. Gdyby natomiast ucinać złodziejom łapy, to kradziejstwa mniej by było...z drugiej strony na ulicy widać byłoby, kto miał (bo teraz miałby tylko jedną) kiedyś lepkie łapy. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

;)

Dopóki nie przypniesz się czymś solidnym do czegoś solidniejszego, to żadne utrudnienie podejrzewam.

Każdą blokadę da się zneutralizować, kwestia, że nie każdą niepostrzeżenie.

Na zwykłe blokady jest łatwy sposób: zbiorniczek z freonem (z tył lodówki, przy agregacie) i młoteczek, żeby zamrożone żelastwo pękło :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Blokada w kierownicy też qufno... kopniak w kiere wyłamuje blokade, sprawdzane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa lata temu z garazu pod moim blokiem wyciągnęli fazera, zapiętego za tarczę, z alarmem i co? Wszystko gówno warte, jak się motocykl mieści do busa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa lata temu z garazu pod moim blokiem wyciągnęli fazera, zapiętego za tarczę, z alarmem i co? Wszystko gówno warte, jak się motocykl mieści do busa.

Szeroką kierę trzeba mieć. Wtedy do busa nie wepchną. ;)

A tak naprawdę na złodzieja nie poradzisz...niestety...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zwykłe blokady jest łatwy sposób: zbiorniczek z freonem (z tył lodówki, przy agregacie) i młoteczek, żeby zamrożone żelastwo pękło :sad:

freon Bajerku nic nie da. Za niska temperatura. Na kiepskie blokady może ciekły azot i to nie koniecznie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

freon Bajerku nic nie da. Za niska temperatura. Na kiepskie blokady może ciekły azot i to nie koniecznie :D

Faktem jest, że z freonem próbowałem dawno temu, jak blokady były zwykłe, a nie ze specjalnych stopów, ale ciekły azocik (-195oC) może dać radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w dobie powszechnych przecinarek kątowych akumulatorowych, nożyc do cięcia prętów o dł 130cm i zestawów do otwierania zamków w kazdym sklepie ślusarskim - nikt nie bawi się w azot lub freon (no chyba że do wymrażania wkładek..)

http://www.cda.pl/video/1424c3/Zuchwala-kradziez-motocykla

1 minuta - blokady na kierze nie łamali.

Moto było przymocowane do ściany..

3 osoby..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepszym zbezpieczeniem jest ukryty wyłącznik zapłonu

To blokady na koła

Niech się pomęczą

Pomęczyć to się może dwóch kolesi po 55kg gdy będą do ładować kradzione moto na busa...ale już dwóch większych kolesi, zrobi to bez wysiłku i w mgnieniu oka :x :x :x

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyne co pozwala spokojnie spać to ubezpieczenie. Tylko czy nie może być tańsze, bo to masakra jest jakaś z tymi cenami. Do mojego motka wyliczyli 1000zł.

Powinni zrobić np. sezonowe na 6 miesięcy za pół ceny.

Edytowane przez pepsi001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy można pokombinować?

I wykupić AC na rok w 2 ratach i po pół roku zerwać umowę/nie wpłacić II raty?

Tylko zastanawia mnie ile razy się taki numer udałby ;)

pepsi - 1000pln to nie tak dużo.

Słyszałam, że koledze do nowego Trampka obliczyli AC na 30% wartośvi - czyli jakieś 9tys. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza sezonem, moto na podwórku w garażu z alarmem, blokadą do tego spuszczony owczarek niemiecki i tajna broń - teściowa :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jedyne co pozwala spokojnie spać to ubezpieczenie. Tylko czy nie może być tańsze, bo to masakra jest jakaś z tymi cenami. Do mojego motka wyliczyli 1000zł. Powinni zrobić np. sezonowe na 6 miesięcy za pół ceny.

Sorka, ale 1000 wg Ciebie to dużo :!: :?:

Mi w Alianz wyszło 1500, a jak pytałem w PyZyU, to 3200 :-D barany :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bede na dniach w mojej ubezpieczyciej w multiagencji. Mocno mysle o AC, ciekawe co mi wyliczy...dam znac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×