Skocz do zawartości

Recommended Posts

Vengosh, kończysz wątek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy będa jeszcze prezentowane jakieś zdjęcia, filmiki?

Wnioski, wskazówki, opisy?

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tym moto grzebało kilka osób. Nie wiem, czy jest możliwe ustalenie kto, co i dlaczego. Może poprostu zaprezentować dolumentację z "sekcji zwłok" przeprowadzonej przez Jarka? Bez specjalnych komentarzy.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przychylam się do propozycji rPiotrka, bo wygląda na to, że sprawy zaczęły przybierać "ludzki" obrót.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super. Teraz cały temat powrócił na cywilizowane tory. Wydaje mi się że przy okazji doskonała lekcja. Dla wszystkich.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uff na reszcie koniec...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam z niecierpliwoscia na efekty renowacji kolek. Ten temat bardzo mnie interesuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam z niecierpliwoscia na efekty renowacji kolek. Ten temat bardzo mnie interesuje.

Właśnie ten temat jeszcze został ;-). Cykli, wątek zakończę jak wyjadę motkiem z Jarkowego garażu i pochwalę się fotami :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj znać jak bedziesz odbierał - chętnie przyjadę zerknąć na odbiór :) O ile nie bedzie padało, jak wtedy z Przemkiem :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vehgosh - bardzo Cię przepraszam, ale muszę to napisać :cry:

Przeszedłem okres wściekłości i jedno załamanie nerwowe z powodu tego co jestem zmuszony oglądać po naprawach "fachowców" Dzisiaj jest moje drugie załamanie ....

Prace wykonywało kilku "fachowców", a ja cokolwiek wezmę do "ręki" to "łzy" w oczach.

Dziś zapłakałem ponownie.

Jeżeli ktokolwiek z wykonujących prace przy przedmiotowym motku chce pochwalić się dobrze wykonaną pracą to zapraszam do tego. Można wymienić jeden element, a ja się odniosę ( pokażę dokumentację .... i przedstawię swój punk widzenia )

Ktoś chętny - fachowcy .... ???

Baler - zasłaniasz się współpracownikami - nic nie zrobiłeś przy motku tylko wziąłeś kasę ??? Pochwal się Twoim udziałem i powiedz nam co zrobiłeś najlepiej .

Może ktoś inny też chce się pochwalić ???

Na dzisiaj: 473 zdjęcia i 31 filmików - niestety już wiem, że będą następne :cry: :cry: :cry:

Dodam: zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby motek Vengosha możliwie najszybciej wrócił do pełnej sprawności i możliwie najlepszej kondycji technicznej i estetycznej, ale i tak będzie musiał wrócić na zimę do mnie - tak został " wypimpowany" i motek i Vengosh i ja :(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że część osób jest ciekawa faktów mechanicznych, a mało materiału pokazałem w związku z robotą pewnej firmy z Poznania (nie Alik!), która miała wymienić tylko tarcze sprzęgła, Zobaczcie ile napsuli!

1. Zababrana silikonem pokrywa pompy wody, źle założona przez co solidnie uciekał sobie płyn

IMG_2348.JPG

2. Ułamali łapę sprzęgła i skleili na ślinę

IMG_2318.JPG

IMG_2319.JPG

3 Profesjonalnie dorobili uszczelkę kapy :lol:

IMG_2430.JPG

IMG_2431.JPG

która leżała "prawie" idealnie :lol:

IMG_2394-1.JPG

4. Połamali boczek (nie wiem jak można to uszkodzić przy wymianie sprzęgła ale jak widać można)

IMG_2336-1.JPG

IMG_2601-1.JPG

Dobrze, że nie wiem gdzie mają zakład bo bym pojechał i dał po ryju :evil:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vehgosh - bardzo Cię przepraszam, ale muszę to napisać :cry: Przeszedłem okres wściekłości i jedno załamanie nerwowe z powodu tego co jestem zmuszony oglądać po naprawach "fachowców" Dzisiaj jest moje drugie załamanie .... Prace wykonywało kilku "fachowców", a ja cokolwiek wezmę do "ręki" to "łzy" w oczach. Dziś zapłakałem ponownie. Jeżeli ktokolwiek z wykonujących prace przy przedmiotowym motku chce pochwalić się dobrze wykonaną pracą to zapraszam do tego. Można wymienić jeden element, a ja się odniosę ( pokażę dokumentację .... i przedstawię swój punk widzenia ) Ktoś chętny - fachowcy .... ??? Baler - zasłaniasz się współpracownikami - nic nie zrobiłeś przy motku tylko wziąłeś kasę ??? Pochwal się Twoim udziałem i powiedz nam co zrobiłeś najlepiej . Może ktoś inny też chce się pochwalić ??? Na dzisiaj: 473 zdjęcia i 31 filmików - niestety już wiem, że będą następne :cry: :cry: :cry: Dodam: zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby motek Vengosha możliwie najszybciej wrócił do pełnej sprawności i możliwie najlepszej kondycji technicznej i estetycznej, ale i tak będzie musiał wrócić na zimę do mnie - tak został " wypimpowany" i motek i Vengosh i ja :(

Wie tylko Jarek i Ja, że sprawy nie wyglądają tak prosto bo On musi siedzieć i każdy taki bubel prostować. Takich kwiatków jak te powyżej było znacznie, znacznie więcej. Oprócz kupy roboty warsztatowej (mechanicznej) Jarek musiał naprawiać bądź zamawiać nowe części jeżdżąc po całym Bielsku i okolicach. Same koła ostatnio to było kilkanaście wyjazdów, nie mówiąc już o montażu, demontażu, przymiarkach itp. Żeby naprawić tylko to co spierniczyła ta firma z Poznania Jarek musiał: oczyścić powierzchnię pokrywy i bloku z silikonu, zamówić nową łapę sprzęgła w BMW, wyciąć uszczelkę "na wymiar" bo nie Chciał żebym miał koszty, skleić plastik (boczek), wyszlifować go, polakierować i postarać się o nową naklejkę, której scan wykonał Marycha (dzięki Marycha :beer:) czyli wychodzi kilka dobrych godzin pracy. Pomnóżmy to przez ilość usterek i wychodzi kilkanaście dni zajmowania się tylko moim motkiem praktycznie bez życia prywatnego, tak więc nie wiem czy uda mi się kiedyś zrekompensować Jego stracony czas :-(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobie zauważyć, iż osób które pomogły bezinteresownie jest jeszcze kilka. W odpowiednim czasie wymienię je z "imienia i nazwiska" - to lepsze oblicze forum - dobrze jest wiedzieć, ze człowiek " nie jest sam" :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.....tak więc nie wiem czy uda mi się kiedyś zrekompensować Jego stracony czas :-(

Spoko - jak tylko "bombę" zamienimy na motocykl to już będę szczęśliwy i " zrekompensowany" :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto zastosować zasadę wybaczenia, ale NIE ZAPOMNIENIA kto speeerdolił motek, i przez kogo Jarek i Vengosh mają przesrane. Pewne rzeczy mogą wynikać nie z poczucia, a po prostu presji forum. Jarek szacunek, a my bądźmy czujni.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMG_2319.JPG

IMG_2394-1.JPG

Mnie bardzo dziwi jeden fakt. Dlaczego nikt tego nie zauwazyl wczesniej? Przeciez to az kluje w oczy. A juz na pewno nie wyobrazam sobie przeoczyc ten "detal" przy malowaniu silnika :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mnie bardzo dziwi jeden fakt. Dlaczego nikt tego nie zauwazyl wczesniej? Przeciez to az kluje w oczy. A juz na pewno nie wyobrazam sobie przeoczyc ten "detal" przy malowaniu silnika :shock:

te detale powstały już po malowaniu silnika i po odebraniu moto od Balera

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczy w głowie wstawić odpowiednie słowa, znaczenia i jak znalazł ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

te detale powstały już po malowaniu silnika i po odebraniu moto od Balera

W takim razie przepraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...... Żeby naprawić tylko to co spierniczyła ta firma z Poznania Jarek musiał: oczyścić powierzchnię pokrywy i bloku z silikonu, zamówić nową łapę sprzęgła w BMW, wyciąć uszczelkę "na wymiar" bo nie Chciał żebym miał koszty, ..........................

Mam pytanie, Jarek a czemu nie można było założyć tej poprywy po wyczyszczeniu ponownie na uszczelnienie silikonowe? Nie wiem czy dobrze pamietam, ale tak chyba składaliście motka Doodka? Pytam, ponieważ sam myślałem nad silikonowym uszczelnieniem, ale zdecydowałem sie jednak na uszczelkę...nie docinałem, ponieważ nie miałem na wzór oraz nie czułem sie na siłach...zamówiłem w bmw, ale to droga sprawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nie wszędzie można dawać silikon. A co najwyżej pewnie w niektórych miejscach można tylko doszczelnić silikonem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1> Mam pytanie, Jarek a czemu nie można było założyć tej poprywy po wyczyszczeniu ponownie na uszczelnienie silikonowe? Nie wiem czy dobrze pamietam, 2> ale tak chyba składaliście motka Doodka? Pytam, ponieważ sam myślałem nad silikonowym uszczelnieniem, ale zdecydowałem sie jednak na uszczelkę...3>nie docinałem, ponieważ nie miałem na wzór oraz nie czułem sie na siłach...zamówiłem w bmw, ale to droga sprawa...

1> Bo ta uszczelka nadaje się tylko na śmietnik. Zdjęcie nie oddaje jej rzeczywistego stanu.

2> Tak - u Doodka wykorzystaliśmy starą uszczelkę z cieniuteńką warstwą silikonu ( chyba to była ścieżka fi 0,45 mm ) z obu stron na filmie olejowym.

3> Ja wyciąłem dla Vengosh'a obydwie uszczelki z klingierytu o grubości 0,6 mm. Elementem decydującym była cena. Za właściwy materiał o właściwej grubości zapłaciłem 30.- pln'ów ( powinno wystarczyć na 2 kpl), natomiast w BMW jedna kosztuje prawie 60, a druga blisko 80 pln'ów. Może dla kogoś zaoszczędzenie ok. 110.- pln'ów na 2 uszczelkach nie jest problemem, ale w tym konkretnym wypadku .....

Wycinanie uszczelki nie jest błędem czy "amatorszczyzną" , ale muszą być spełnione takie warunki:

- odpowiedni materiał

- odpowiednia grubość materiału

- precyzja i staranność wykonania

- odpowiednie narzędzia do wycinania, trasowania, wybijania otworów ...

- przy robocie trzeba myśleć, ale to zawsze ;)

- nie pić i nie robić po nocach!

Wzorem jest kapa/dekiel, blok silnika, stara uszczelka ( nawet jak jest w częściach ) - czasem trzeba skorzystać ze wszystkich wymienionych elementów, aby dobrze odwzorować właściwy kształt.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że można sobie zrobić uszczelkę w kolorze jaki lubimy ;)

Inną zaletą jest to, że nie trzeba czekać na realizację zamówienia, jeździć, dzwonić ...., a w sytuacji awaryjnej taka wiedza, umiejętność jest czasem "zbawienna" - o czym Mygosia przekonała się już 2 razy, a dziewczyna zwyczajowo kupuje tylko drogo - tzn. oryginały w cenach KTM'a ;)

Temat co można, a czego nie, jak to robić .... - to też fajny temat na warsztaty.

Edytowane przez Jarek
  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że można sobie zrobić uszczelkę w kolorze jaki lubimy ;)

Najlepiej taka zarypiscie czerwona... :twisted:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej taka zarypiscie czerwona... :twisted:

Taki kolor ostrzegawczy - niektórzy wiedzą co trzeba zrobić, aby ostrzec przed samym sobą :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No własnie Jarku, o to mi chodziło... Czyli uszczenienie tego konkretnego przypadku - pokrywy sprzęgła, gdy ni emamy starej uszczelki,albo gdy jest ona w opłakanym stanie, samym silikonem nie da rady, albo nie jest polecane , tak? A w Doodkowym przypadku, widziałem, jak starannie cienką igłą rozprowadzales silikon - dlatego pytam... Powiedz mi jeszcze, o co chodzi z tym cieniutkim filmem olejowym i silikonem? Czy dobrze zrozumialem, poniewaz do tej pory wydawalo mi sie, ze o szczelnosci silikonowego uszczelnianie, decyduje miedzy innym przygotowanie doszczelnianych powierzchni, czyt oczyszczenie i odtłuszczenie? a film olejony tylko na uszczelki? o to chodziło? Ja przy grzebaniu w sprzegle szarpnalem sie na nowa oryginalna uszczelke, tylko z tego powodu, ze nie mialem z czego i jak wyciac nowej...poza tym brak doswiadczenia i nie chcialem niespodzianek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×