Skocz do zawartości

Recommended Posts

I dupa kurwa blada. Tez nie pasuja. niech mi ktos poda jsk dlugie ma ciezarki w STAREJ efce. Bo u mnie za cholere nie wchodza. Zaraz mnie wywioza ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I dupa ***** blada. Tez nie pasuja. niech mi ktos poda jsk dlugie ma ciezarki w STAREJ efce. Bo u mnie za cholere nie wchodza. Zaraz mnie wywioza ...

A zaginałeś????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasoprzestrzen chyba. Po przykreceniu ich do ciezarkow koncowki wychodza idealnie na zbiorniku plynu hamulcowego i pokretle regulacji linki sprzegla. Zaczynam podejrzewac, ze mam za dlugie ciezarki albo te handbary sa za krotkie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasoprzestrzen chyba. Po przykreceniu ich do ciezarkow koncowki wychodza idealnie na zbiorniku plynu hamulcowego i pokretle regulacji linki sprzegla. Zaczynam podejrzewac, ze mam za dlugie ciezarki albo te handbary sa za krotkie.

Marcin chyba ciężarki masz oryginalne, a wymyśliłeś sobie te handbary które widocznie nie pasują do twej BM-ki, zaraz dojdziesz do wniosku ze trzeba zmienić motocykl bo nie pasuje do tych handbarów :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Długie jakies te ciężarki, czy tak tylko na zdjęciu wyglądaj?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No! to montujesz na każdy handbar dwie takie przedłużki jakie masz do poszerzenia lusterek i gra muzyka :) Normalnie.. widzę to!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Długie jakies te ciężarki, czy tak tylko na zdjęciu wyglądaj?

Maja 6cm dlugosci okolo. Dlatego sie zastanawiam czy to nie one robią całe zamieszanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z FAQ

Handguards - Opinions

Acerbis Handguards

  • Anyone mount the Acerbis Rallye handguards on a classic F? (I have Magura SX bars mounted) I am curious if the brake reservoir/clamp/lever assembly takes up too much space making it impossible to mount the guards? I am assuming that these are the same guards Touratech has on their site and therefore "want" to assume they will fit. The Stock Classic F guards are not doing the trick. I need something that wraps all the way around to the bar end. I do not want to mount the F650GS hand guards as I feel they are really flimsy. Mike789.
  • I have the rally brush set mounted on mine. I had to remove the bar weights in order to get them to fit. Also, you need a bracket set to get the angle right. Touratech makes the bracket set. Acerbis makes the guards. And any MX shop probably sells them cheaper than Touratech. I had to grind down half of the clutch lever-"ball" for it not make contact with the side of the guard on the way in. This is not an optimal mount, and I'm going to see if I can't do some modifications to it this summer. '97ST w/ standard F handlebars. Thomas849
  • I replaced my BMW guards with Acerbis rally brush guards. i think the set with deflectors was about $70 or so at road rider in San Jose, CA. The only time I've crashed was a slow low side on oil that would have taken off my clutch lever. instead, it trashed the handguard (actually, just road rash, not structural damage). I ordered a new guard, plastic only, from Acerbis for about $25. a broken lever would have meant a trailer ride home plus the cost of the new lever. So to me, the Acerbis guards were worth it. If I had to do it again, I MIGHT buy the Touratech guards, which are identical to the rally brush guards, but are longer to reach the end of the bar weights. The standard rally brush guards are mounted between the weight and the handlebars (requiring longer bolts). but before I bought the Touratech, I'd want to know how easy it is to get replacement plastic, since you cant order it directly from Acerbis. Works fine on the classic Funduro bars. The lever ends JUST touch the guards though. But not enough to cause any problems. Mark #403

  • I have read in the FAQ that this handguards are installed in-between the bar weight and the grip. It seems like there is however a problem with it, and that is that the tip of the lever seems to make contact with the handguard. I guess by installing them together with my heated grips, which are about 1/2" wider it will probably be better. The only concern is off course if there is enough space to move the inner fastener outwards 1/2" or so. Anyone got these on and could check that for me? I put on a pair of Acerbis handguards on my 1995 F650 which I got from Wunderlich. I have the OEM handlebars with some cheap aftermarket heated grips (SAITO) that are 1/2" wider than the original grips. The handguards installed just fine once you started to use the BFH (big f****** hammer). (Spakur #1117)

  • I have these and they fit if you put them between the bar and the end weight, or get rid of the end weight. You can't stretch them to the outside of the end weight. the inner clamp goes inside the crossbar, but right up against it, so you can't slide it outward at all. the levers JUST contact the guards. I ground down the brake lever ball-tip, and left the clutch as is. these have saved my clutch lever twice. If your grips cause the bars to be 1/2" wider, that really shouldn't be a problem. Mark 403.

Czyli chyba jednak Dakarowy sie pomylil i nie jest ze mnie taka Anastazja na jaka mnie chcial zrobic ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche, ale niewystarczajaco, pomoglo przesuniecie do wewnątrz lekko klamek. Nadal to jeszcze za mało.

Chyba zrobię tak, że przetnę handbary i przedłużę je o jakieś 5cm. Wtedy bez problemu zamontuję je za rozpórką a z drugiej strony za ciężarkami. Innego sposobu nie widzę :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cięcie, to zawsze ostateczność. PRześpij się, zastanów, pokombinuj. Na pewno pojawi się jakieś rozwiązanie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może zamocować do tej pionowej przedłużki lusterka i cały lewy handbar podnieść do góry? Wtedy i klamka sprzęgłą będzie banglać i jakaś osłona na łpaę też się z tego stworzy... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo naciąć na linkę ( może otwór by wystarczył fi7,8 powinno dać radę ), albo przedłużyć mocowanie jakimś stalowym lub aluminiowym płaskowniczkiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł Jarka chyba taki najsłuszniejszy.

Pokaż jeszcze jak wygląda druga strona (zbiorniczek) to też się coś wymyśli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na szybko. Zamontowalem, w wersji Dakarowej czyli na ciężarki. Z drugiej strony na niezawodne trytytki ;)

Jednak to nie jest to. Ewidentnie widać, ze handbary muszą być bezposrednio do kierownicy mocowane, a dopiero na nie cięzarki. Inaczej dłoń jest nadal odsłonięta.

Jednak zamontowanie do kierownicy jest niemożliwe bo obcierają klamki.

Wniosek - albo dorobić szersze spoilery, albo kupić komplet klamek, i skrócić je o te 2-3cm. Wtedy handbary przesuną się do wewnątrz i zasłonią przed wiatrem całą ręke a to wlasnie jest celem moich kombinacji ;)

pb2604750561799.jpg

pb2604760575418.jpg

pb2604770587451.jpg

pb2604780598819.jpg

pb2604790612244.jpg

pb2604800624382.jpg

pb2604810636034.jpg

pb2604840649006.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem te handbary po prostu nie pasują do Twojego motocykla i w tym tkwi problem, nie rozumiem dlaczego się tak na nie uparłeś, nie można montować handbarów bezpośrednio do kierownicy a później dokładać ciężarków, ani to bezpieczne ani to wyglądu nie będzie miało, ani wogóle - to poroniony pomysł jest, weź wywal te ciężarki i przerób te hanbary, albo daj sobie spokój z tym Acerbisami, zostaw sobie tylko naklejki :lol: , a zamontuj takie które pasuja do Twojego motocykla i tyl w temacie :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że interesujesz się lataniem ale nie tylko na motku :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma H*ja, musi pasować ! Ewentualnie mozesz zmierzyć długość klamek. Ostatnio zamawiałem i okazała być się o prawie centymetr dłuższa od orginalnej

img0635d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0639d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0640au.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0643om.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0642f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez karolsieradz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma H*ja, musi pasować !

To oczywiste, że wtedy tak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnie moje foto chyba wszystko wyjasnia - mam za dlugie klamki po prostu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CeHa ;)

Marcin - przedostatnie - słit focia na fejsa?

:D

Gosia, handbary muszą być "do twarzy" ;)

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Epilog :)

Zastosowałem się do rady Karola, żeby przesunąć klamki do środka. Tak też zrobiłem. Co prawda nie było to ''trochę'' ale spełniło swoje zadanie.

pb2604869672913.jpg

pb2604879684738.jpg

pb2604889695953.jpg

pb2604899706285.jpg

pb2604909716187.jpg

pb2604919726148.jpg

Niestety pojawił się problem w postaci zaczepiającej klamki sprzęgła

pb2604929736779.jpg

Rozwiązany poprzez przesunięcie modułu i wywiercenie nowego otworu blokującego ten moduł w kierownicy.

pb2604949751035.jpg

Dzięki temu mam otwór w którym przepuszczę kable do podgrzewanej manetki. Z drugiej strony nie przesuwałem modułu świateł i rozrusznika, więc tam będę musiał też wywiercić nową dziurę na kabel do manetki podgrzewanej. Ale to w innym odcinku :)

Dziękuję wszystkim za pomoc :) Fajnie jest mieć kogoś, na kogo można liczyć w potrzebie ;)

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×