Skocz do zawartości

Recommended Posts

Weź przyjedź kiedyś i zrobimy tak, że i owca syta i Marcin syty, a motek piękny ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba na wiosnę dopiero, chociaż kto wie... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednego tylko nie rozumiem - po co te ciężarki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byly więc zostawiłem. Poza tym, o ile mi wiadomo, niwelują drgania kierownicy od silnika i ręce się nie męczą. A co? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO jak napisałe powyżej - niebezpieczne toto. Jak glebniesz w piachu, albo gdzieś to handbar nie spełni zadania, bo zahaczysz tym 6 cm (sic!) ciężarkiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO jak napisałe powyżej - niebezpieczne toto. Jak glebniesz w piachu, albo gdzieś to handbar nie spełni zadania, bo zahaczysz tym 6 cm (sic!) ciężarkiem ;)

Myślę Aliku, że jak się glebnie to i tak kierownica się skręci aż do ogranicznika - czy to ciężarkiem czy bez.

Ale faktycznie ciężarki na zewnątrz handbarów nie pasują jakoś...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszą pasować, inaczej się nie mieszczą.

Chyba, że mam faktycznie za długie klamki.

Jarek - jak możesz to zerknij, czy Twoja klamka sprzęgła, przy pełnym ściśnięciu do manetki, wystaje za nią tak ja u mnie?

pb2604840649006.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie to teraz po tych przeróbkach ten Twój motocykl będzie wyglądał, a raczej wygląda jak Frankenstein - chcę tu z całą stanowczością podkreślić że jest to jakiś wiejski tuning! jak to Alik napisał (sic!) wywal te handbary bo to kompromitacja jest, pomijam fakt że obecne ustawienie klamek jest zapewne nieergonomiczne, a więc za dużo km bez bólu nie przejedziesz (tak myślę) naprawde bez nich motocykl wygląda o niebo lepiej i przynajmniej stwarza pozory oryginalności, tyle ode mnie, zrobisz jak zechcesz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To znajdz mi jakies dobre i estetyczne rozwiązanie zeby mi w łapy w czasie jazdy nie wiało. Oryginalne handbary BMW się nie sprawdzają - są za nisko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biedny Marcin - każdy mówi co innego ;)

No to i ja doradzę - zrób tak, aby było Ci wygodnie, bezpiecznie i ciepło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff, wreszcie ktos na mnie nie najeżdza ;)

No wlasnie te cieplo, kwestia, zeby nie wialo po łapach :) Jak znajde krotkie sruby M6 to sobie ciężarki eksperymentalnie sciagne i zobacze jaka jest róznica w prowadzeniu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcinie - ja nie najeżdżam, raczej do najazdu zapraszam ;)

Byłem specjalnie w garażu ( a zimno jest ) i u mnie klamka kończy się prawie 1 cm przed końcem manetki, a jej długość to 18 cm

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, dobra, to wezme żone i przyjedzie puszką za mną ;) Bo coś dzwoni w aucie i za cholere nie umiemy znaleźć co ;P Tylko nie wiem, czy przyszly weekend spasuje nam terminami plus jeszcze warunkami pogodowymi ;)

Skoro Twoja klamka konczy sie przed koncem manetki to mamy problem rozwiązany - za długie manetki mam. Trzeba poszukać na allegro krótszych, wymienić, i juz nie bedzie wygladalo to jak potwór Frankensteina (info dla Dakarowego ;) - Frankenstein to byl doktorek, co potwora stworzyl ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(info dla Dakarowego ;) - Frankenstein to byl doktorek, co potwora stworzyl ;) )

ok, dzięki.. całe życie sie człowiek óczy.. :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiazania widze 2.

1. Zaprzestac jazdy :)

2. Pozbyc sie ciezarkow, dolozyc przedluzke ok. 30-40mm jak w wersji z TT i wszystko cacy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja za radą Jasinka, kupiłem za 20 zł, handbary dedykowane do MZ-ki, jeśli chodzi o osłonę przed wiatrem to praktycznie spełniają zadanie, natomiast nie są zabezpieczeniem przed ewentualnym uderzeniem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik -jest jeszcze 3 opcja. Sprzedać motocykl w pizdu.

Ciężarki mogę zrzucić bo to akurat najmniejszy problem. Natomiast jak dam przedlużkę i zrobię tak, żeby handbary nachodziły na ciężarki to wtedy przestaną spełniać swoją rolę bo przed wiatrem i chłodem nie zasłonią całych manetek tylko ich część plus część ciężarka.

A trytytki były tymczasowo, na czas testów, w których to pokazało, że takie umiejscowienie handbarów (czyli NA ciężarkach) nie chroni dłoni przed zimnem.

Aktualna pozycja handbarów jest dla mnie najlepsza. Zostaje dopasowanie pozostałych elementów. Czyli wymiana klamek na krótsze i tyle.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I wywalic ciezarki ;)

A wiesz o jaka przedluzke chodzi? W TT polecaja montaz bez ciezarkow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedłużka... chodzi o ten element aluminiowy montowany między zacisk na kierownicy a koncowke handbara?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak - są różne z wyglądu, ale ich funkcja ta sama - odsunięcie punktu mocowania handbara od kierownicy. Ich kształty można znaleźć w sieci - nawet na allegro są w zestawach z handbarami, ale za jakieś chore pieniądze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem takie co prawda w F650GS z 2003 r.

043.JPG

bez ograniczników, handbary acerbis są za krótkie.

045.JPG

046.JPG

po drobniej parkingówce klamka od sprzegła obcierała o hanbar,

po odkręceniu i podgieciu boło ok. ale moim zdaniem accerbis to nie są hanbary do BMW F650 bez wzgędu na wersje ..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff, wreszcie ktos na mnie nie najeżdza ;)

No wlasnie te cieplo, kwestia, zeby nie wialo po łapach :) Jak znajde krotkie sruby M6 to sobie ciężarki eksperymentalnie sciagne i zobacze jaka jest róznica w prowadzeniu.

Żeby nie było - nie najeżdżam ale gdybyś uważniej przyjrzał się rysunkowi, który "zlinkował" (Napisano 25 listopad 2011 - 22:40) Alik uniknąłbyś niepotrzebnej roboty. Czasem trzeba uwierzyć producentowi, że ma rację i te handbary można na tym motocyklu zamocować ale tak jak opisał.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×