Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak mnie naszlo po obejrzeniu fotki Karola i jego handbarów.

Czy ktoś, kto ma starszą Efkę może podać mi dokładną odległość między manetkami?

Tak jak u mnie

imag0052mw.th.jpg

imag0052mw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Chcę wyeliminować pomysł, że mam krótszą kierownicę ;)

jeszcze się borykasz z tymi handbradami obecnie ładnie wygląda ,ale jeśli wciąż chcesz mieć ciężarki to te handbrady sprzedaj i zakup inne i będziesz miał problem z głowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja nie rozumiem. Wnioskuję z tej wypowiedzi, że wchodzi nawigacja i 3 piwa (niezbędnik=browarek)

Gdzie piwo tam dyskusja :mrgreen: Eliminując zbędny ekwipunek w postaci niezbędnika i zakupując puszki do których otwarcia nie potrzeba profesjonalnego i niezastąpionego narzędzia w postaci niezbędnika można wtedy przyjąć za fakt,że 4 szt. bro wejdą solidnie popieszczone po ich blaszanych krawędziach ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja nie rozumiem. Wnioskuję z tej wypowiedzi, że wchodzi nawigacja i 3 piwa (niezbędnik=browarek)

Gdzie piwo tam dyskusja :mrgreen: Eliminując zbędny ekwipunek w postaci niezbędnika i zakupując puszki do których otwarcia nie potrzeba profesjonalnego i niezastąpionego narzędzia w postaci niezbędnika można wtedy przyjąć za fakt,że 4 szt. bro wejdą solidnie popieszczone po ich blaszanych krawędziach ^_^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak miałem przed kastracją manetek :)

Zerknij na te foto

img0655de.jpg

Sam widzisz, ze wszystko spasowane, nic nie przesunięte, a handbary się zmieściły.

Z tym, że ja coś jeszcze podejrzewam. Moje handbary nie są Acerbis tylko są to jakies kopie. Możliwe, że moje są krótsze, bo u Karola na foto mam wrażenie, że handbar od ciężarka jest wygięty na zewnątrz, omijając w ten sposob kulkę na końcu klamki.

Chyba bede musial na Bieszczady zawitac i porównać długości z innymi właścicielami Efek ;P

może po prostu były zamocowane na chama i ciężarkiem dociśnięte i lekko się odkształciły ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Darek - jesli nie zauwaze roznicy w prowadzeniu pomiedzy kierownica z i bez cięzarkow, to zostawię je ściągnięte. Jak się okaże, że ciężarki coś dają - zrobię tak jak u Karola czyli dam je za handbary :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolicie że włącze się do dyskusji, chociaż temat troszkę stary. Ja w swojej eFce też miałem problem z klamką hamulca, dociskała do handbarów. Po konsultacjach obciąłem kulki zarówno z hamulca jak i z klamki sprzegła. Po tej operacji wszystko pasowało. Też zastanawiałem się nad zamocowaniem ciężarków za handbarami ale zrezygnowałem, po co jeszcze poszerzać kierownicę.

Marcin nie ma za dużej równicy przy jeździe bez ciężarków, przynajmniej ja nie zauważyłem, dlatego jak mogę coś zasugerować to nie montuj ciężarków jak masz już handbary.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie co wy wyprawiacie ciężarki za handbary, ani to nie wygląda ani to się kupy nie trzyma. Już koledzy wyżej to poruszali a ja podam swój przykład. Jechałem i zahaczyłem kierą o słupek taki z tworzywa na drodze jak remontują lub tymczasowo odgradzają jezdnię to takie stawiają, szybkość miałem około 90km\h, słupek pięknie ześlizgnął mi się po handbarze lekko mnie tylko zarzuciło, no i kto wie jak bym miał tam jeszcze cięzarek to mógłbym glebę zalczyć. A w lesie ile razy zdarzało mi się otrzeć o grubsze krzaki. Przy doziemieniu kiera ślizga się na hanbarze, przy założonym ciężarku na zewnątrz kiera ryje w glebie zamiast się ślizgać, dodatkowo siły niszczące moto się zwiększają itd. itp.

Edytowane przez elektrician
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłumaczyłem estetom, ale ciężko wiedza wchodzi do głowy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Marcin tylko dłubie, z garażu to rzadko ..... :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł - już kończę :) Jeszcze tylko hamulcowy płyn wymienię bo nie robiłem tego od zakupu motka a jakiś taki czarny jest ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Marcin tylko dłubie, z garażu to rzadko ..... :-)

No tak, a jak będzie w końcu wyjeżdżał z garażu np. do kościoła i o bramę zahaczy ciężarkiem, glebe zaliczy i ancug zniszczy to co?

Ja tylko przestrzegam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, a jak będzie w końcu wyjeżdżał z garażu np. do kościoła i o bramę zahaczy ciężarkiem, glebe zaliczy i ancug zniszczy to co?

Ja tylko przestrzegam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to jest napisane najprościej

popieram będzie wciąż złudzenie podczas jazdy z handbradami i ciężarkami na zewnątrz że kierownica kończy się tam gdzie handbrady ,a w praktyce jeszcze po 3-5cm jest szerzej więc nie życzę, ale o coś kiedyś zahaczysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na końcach ciężarków można by zamontować takie czujniki cofania jak w aucie, które będą diodami ostrzegać przed bramą garażu :mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakie diody :?:

aaa, tak zwane obrysówki jak na tirach :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tirówki będziecie na nie łapać, chłopaki? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tirówki będziecie na nie łapać, chłopaki? ;)

No dobra - powstrzymam się, ale co to są te tirówki? Nie da się tego zamontować w domu? Ile to żre - ekonomiczne to jak ledy czy jasne jak halogeny ? Jakiś inne problemy ? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra - powstrzymam się, ale co to są te tirówki? Nie da się tego zamontować w domu? Ile to żre - ekonomiczne to jak ledy czy jasne jak halogeny ? Jakiś inne problemy ? ;)

Jasne jak halogeny ale dzienne :)

:beer: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojeździłem dziś trochę i powiem szczerze, że nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w kierowaniu bez ciężarków. Tak więc ciężarki zostają w pudełku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojeździłem dziś trochę i powiem szczerze, że nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w kierowaniu bez ciężarków. Tak więc ciężarki zostają w pudełku :)

Załóż, i spróbuj jeszcze raz :-) Przy takim teście (A-B-A) można się dopiero przekonać (i zdziwić).

Przykład: założyłem deflektor i jakoś nie odczułem wielkiej różnicy... Dopiero jak go ponownie ściągnąłem i się kawałek przejechałem... to poczułem napór wiatru ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spadł śnieg i nie ma jak sprawdzić. Chyba, że na postoju wystarczy - drgania od silnika jak się przenoszą mogę sprawdzić w garażu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załóż, i spróbuj jeszcze raz :-) Przy takim teście (A-B-A) można się dopiero przekonać (i zdziwić).

Przykład: założyłem deflektor i jakoś nie odczułem wielkiej różnicy... Dopiero jak go ponownie ściągnąłem i się kawałek przejechałem... to poczułem napór wiatru ;-)

Marcin kolega ma rację

u mnie też śnieg leży i nie mogłem się oprzeć poskusie i zaliczyłem już kilka wypadów po 40 min bo było już zimno:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno doskonale chronią od wiatru :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×