Skocz do zawartości
tomasz0803

Poszerzenie stopki bocznej.

Recommended Posts

Witam raz jeszcze.. :), wczoraj podczas robienia świątecznych porządków w warsztacie zupełnie przypadkiem natknąłem się na dwie blaszki ze stali nierdzewnej.. oto co udało mi się z nich zrobić. Muszę jeszcze zrobić zabezpieczenie i można skręcać do kupy.

15824fc4e3.JPG

Tak to wyglądało na początku..

282b4423bb.JPG

5mm, będzie trzeba zastosować jakieś tulejki albo zwykłe nakrętki, które posłużą za tulejki..

be3a3f3b3d.jpg

dany kształt został uzyskany, -no może nie identyczny ale w każdym bądź razie bardzo zbliżony do tego ze szkicu ;).

39532d6467.jpg

Edytowane przez tomasz0803

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do poszerzenia stopki, to "Easy Riderzy" nauczyli mnie do czego służy .....zgnieciona puszka po piwie;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrob porzadny rysunek i niech Ci tutaj to w CAD zaprojektują ;) Dasz do wycięcia na CNC to i ja skorzystam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej zrobić coś samemu i później czuć się w pełni usatysfakcjonowanym.. niż wydawać pieniądze, je wolę zostawić na paliwo, bo znowu głoszą podwyżki cen benzyny. Wszystko idzie do góry, a burżuje u góry siedzą i gadają ze 15 tys. złotych miesięcznie to dla nich pensja głodowa, to jest głupie.

Dlaczego z nimi nie potrafią zrobić porządku.. dlaczego ci na samym dole zawsze dostają po dupie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, może się narażę ale po co doczepiać do stopki coś tak paskudnego? :mrgreen:

Raz tylko stopka zapadała mi się w piasku, podłożyłem wtedy kamień.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

swego czasu chciałem doposażyć mój motocykl we wszystko co tylko się da, a trochę tego na aftermarkecie jest

później znalazłem, chyba na stronie holana, ciekawy artykuł, który wyleczył mnie z robienia z motocykla choinki, a dotyczył tego że każdy dodatkowy element waży i w trasie może to okazać się zgubne

dlatego też wolę wykorzystać kamień czy pustą puszkę niż montowac kolejną duperelę

ale też żeby być sprawiedliwym mam na wyposażeniu gmole, jak się okazało na szczęście

i zamierzam dodać halogeny... dla własnego bezpieczeństwa

Edytowane przez Marcin N72
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, może się narażę ale po co doczepiać do stopki coś tak paskudnego? :mrgreen:

Raz tylko stopka zapadała mi się w piasku, podłożyłem wtedy kamień.

No, ale Ty dużo jeździsz po bezdrożach i wiesz gdzie znaleźć kamień, a w mieście ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eh.. nie będę nic już pisał, bo widzę że to bez sensu.

Nie bądź dzieckiem, forum jest po to aby każdy mógł wyrazić swoją opinię.., ja tez nie jestem za tym aby uczepiać do motocykla wszystko jak do choinki, ale każde własne wykonanie jakiegokolwiek projektu mogącego nam pomóc lub nas wyręczyć uważam za dobre, choć niekoniecznie potrzebne, ale nie jest to powód od obrażania się. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eh.. nie będę nic już pisał, bo widzę że to bez sensu.

Nie przejmuj się, zazdrość przez nich przemawia, dawaj foty jak wyszło.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eh.. nie będę nic już pisał, bo widzę że to bez sensu.

Jak bez sensu, jak bez sensu - jaki jest sens nie pisać ? Się śmieją i wieczorami piłują - skąd będą wiedzieć jak.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyszło tak.. tzn. kształt trochę zmieniłem, chyba będzie jeszcze do poprawki.

Całość trzyma się mocno i o wiele cięższe nie jest, z resztą u mnie to bez różnicy, dlatego że na razie śmigam sam.

Choć to niebawem może się zmienić.. :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)

cb514bd1dc.JPG

f492867184.JPG

84266af2b4.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm. Odwróć śruby, nakrętkami do góry i daj śruby z łbem stożkowym. Wtedy schowają się w płytce i będziesz miał płaską powierzchnię styku z podłożem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwólcie, że się przypomnę.. a więc tak to wszyło i sprawuje się dobrze. Jakoś szczególnie w niczym nie przeszkadza. Pozdrawiam serdecznie!

329d2b5907.JPG

62df22aa55.JPG

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie to samo mi do głowy przyszło. Na czarno pomaluj i chyba będzie git.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×