Skocz do zawartości
kris_pp

Przymiarka do zakupu ...... DAKAR; F800GS; G650GS; a może F650GS w nowym wydaniu

Recommended Posts

Nadal się waham, między Dakarem a Twinem. Mam jeszcze troszkę czasu na podjęcie decyzji która zależeć będzie pewnie w dużym stopniu jaki egzemplarz znajdę w dobrym stanie.

Dziękuje wszystkim za rady i informacje mi udzielane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jeszcze troszkę czasu na podjęcie decyzji .

Chłopie, juz koniec czerwca, śpiesz sie bo sie sezon skonczy :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej przejedź się każdym i wybierz ten, który będzie najbardziej przyjazny. A porady to ten tego teges ;)

I śpiesz się, zaraz jesień, już dzień staje się coraz krótszy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a indianie juz chrust z lasu targaja, zima idzie :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam chrapkę na tego twina przerobionego na Dakar na Allegro .... Zobaczymy...... To było by najlepsze rozwiązanie bo łączy wszystko co chiałem mieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam chrapkę na tego twina przerobionego na Dakar na Allegro .... Zobaczymy...... To było by najlepsze rozwiązanie bo łączy wszystko co chiałem mieć.

A on nie ma tylko nakelejek że to Dakar? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najtrudniejsze są proste decyzje, wiem cóś na ten temat... przymierzałem sie kiedyś do 650 tki przerobionej na 800tkę. Chciałoby się mieć motór ino wiekowy ale bez ingerencji ... ale toto sprzęt którego nie trzyma się w piwnicy zakorkowany by nabrał szlachetności. To ja jusz nie wiem... do piwnicy czy na allegro...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie Państwa;

Temat zakupu powraca jak bumerang, z tą różnicą że zdecydowałem się na model F800GS.

F650GS Twin - odpuszczam; podobny, różnica niewielka, a jak mam sobie nie poradzić to i na jednym i na drugim

F650 DAKAR - troszkę stary ten model jak dla mnie i te roczniki i przebiegi za mną nie przemawiają

Proszę jeszcze w miarę czasu o informację jak widzi wam się ten motor:

http://otomoto.pl/bmw-f-f800-gs-f-800-gs-super-stan-M3767722.html

W tygodniu pojadę go zobaczyć i może kto wie....

P.S. Troszkę się obawiam że jak na niego zasiąde to się przestaszę mocy i wielkości, ale czas pokaże...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P.S. Troszkę się obawiam że jak na niego zasiąde to się przestaszę mocy i wielkości, ale czas pokaże...

Wiadomo, że na początku będzie sprawiał wrażenie wielkiego, nie ma tak, że wsiądziesz pierwszy raz i będziesz cuda na nim wyczyniał ;)

Jednak to wszystko kwestia wprawy i obycia z motocyklem :)

Tak czytając temat można odnieść wrażenie, że ten Twin to taki nijaki i do lasu/terenu się nie nadaje :) Osobiście nie wróciłbym już do singla F650GS, a na pewno nie do wersji dakar - mimo, że przy moim wzroście i masie byłby wskazany. W moim odczuciu (z naciskiem na "moje" :)) Dakar to taka bujająca się koza, co innego F800GS.

Masz możliwość to bierz 800-tę.

Mając kostki w Twinie nie sądzę, że nie da się dojechać tam gdzie Dakarem (również na kostkach) konkurując z kierownikiem o takich samych umiejętnościach ;) Jedynie te aluminiowe, odlewane koła... ale skrzywić można wszystko ;).

Jak ktoś ma wielkie parcie na teren to robi tak jak Justyna i po sprawie, chyba, że może pozwolić sobie na klika motków w stajni :)

:beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie Państwa;

Temat zakupu powraca jak bumerang, z tą różnicą że zdecydowałem się na model F800GS.

F650GS Twin - odpuszczam; podobny, różnica niewielka, a jak mam sobie nie poradzić to i na jednym i na drugim

F650 DAKAR - troszkę stary ten model jak dla mnie i te roczniki i przebiegi za mną nie przemawiają

Proszę jeszcze w miarę czasu o informację jak widzi wam się ten motor:

http://otomoto.pl/bm...n-M3767722.html

W tygodniu pojadę go zobaczyć i może kto wie....

P.S. Troszkę się obawiam że jak na niego zasiąde to się przestaszę mocy i wielkości, ale czas pokaże...

Jak zdecydujesz się na 8setkę, pisz na PW - chyba będę sprzedawał swoją, ale nie będzie aż taka tania jak ta przytoczona w linku, za to starsza, w innym kolorze, z pewnym przebiegiem, historią i doposażona we wszystko łącznie z kuframi Vario. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F650 DAKAR - troszkę stary ten model jak dla mnie i te roczniki i przebiegi za mną nie przemawiają

Pytanie ile masz na to kasy. Ja jeżdżę tydzień Dakarem, jest to moje pierwsze moto i jest super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ważne ile mam kasy...., bardziej czy ten motocykl jest w dobrym stanie i czy będzie dla mnie ok:

Myślę że jednak to jaki masz budżet jest istotne, bo jak nie masz ograniczeń finansowcyh i chcesz moto w dobrym stanie to kup nówkę z salonu ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ważne ile mam kasy...., bardziej czy ten motocykl jest w dobrym stanie i czy będzie dla mnie ok:

No to nie widzę sensu kupowania używanego sprzętu.

i druga sprawa, znacie kogoś kto zaczynał jako pierwsze moto od F800GS?

O tym chłopaki już napisali 4 strony w tym wątku. Coś mi się zdaje, że bardziej chcesz usłyszeć, że 800 to idealne moto na początek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czytając temat można odnieść wrażenie, że ten Twin to taki nijaki i do lasu/terenu się nie nadaje :) Osobiście nie wróciłbym już do singla F650GS, a na pewno nie do wersji dakar - mimo, że przy moim wzroście i masie byłby wskazany. W moim odczuciu (z naciskiem na "moje" :)) Dakar to taka bujająca się koza, co innego F800GS.

Masz możliwość to bierz 800-tę.

Mając kostki w Twinie nie sądzę, że nie da się dojechać tam gdzie Dakarem (również na kostkach) konkurując z kierownikiem o takich samych umiejętnościach ;) Jedynie te aluminiowe, odlewane koła... ale skrzywić można wszystko ;).

Jak ktoś ma wielkie parcie na teren to robi tak jak Justyna i po sprawie, chyba, że może pozwolić sobie na klika motków w stajni :)

:beer:

Icoo, i coo Ty mówisz? Miałeś Dakara? że wypisujesz takie opinie. Latałem 800 setką Jezierową dość sporo, nie rozumiem waszej fascynacji tym modelem. Asfaltowo ok-ej ale terenowo...... wiadomo wszystkim da się pojechać po błocie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisząc: nie ważne ile mam kasy, chodziło mi o to żeby nie rozważać czy zakładanych budżet starczy na 800 czy tylko na 650, starczy na każdy z nich.

Co do nowego z salonu to w mojej opinie nie ten moment, tak jak z quadami robiłem, najpierw używki a jak już będę wiedział co oczekuję i co chcem to wówczas salon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tym chłopaki już napisali 4 strony w tym wątku. Coś mi się zdaje, że bardziej chcesz usłyszeć, że 800 to idealne moto na początek ;)

Chyba masz racje w tym co napisałeś, jestem już zdecydowany na 800 tylko mam pierdla że sobie nie poradzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba masz racje w tym co napisałeś, jestem już zdecydowany na 800 tylko mam pierdla że sobie nie poradzę.

Proszę cie, 8seta jest jak dziecko. Jedynka do dołu, gaz w prawej manetce (szybciej do dołu, wolniej do góry). Chcesz skręcić w prawo - przycisk w prawej manetce, chcesz skręcić w lewo - przycisk w lewej manetce i taka tam cała reszta :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz skręcić w prawo - przycisk w prawej manetce, chcesz skręcić w lewo - przycisk w lewej manetce i taka tam cała reszta :-D

kurde... a ja jak skręcam w prawo to przycisk mam w lewej manetce... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem 800 nie jest dobra jako pierwsze moto. proponowalbym jednak zaczac od zwyklego F650GS, z wielu powodow.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde... a ja jak skręcam w prawo to przycisk mam w lewej manetce... :?

W 2013 po lifcie byla zmiana :).

Stary model:

bmw_f800gs-10p0fb.jpg

Nowy model (foto 700tki):

bmw-f-700-gs-2012-29.jpg

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I właśnie dlatego kupiłam model z 2013 ;-)

Do poprzedniego rozwiązania nie mogłam się przyzwyczaić ;-)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde... a ja jak skręcam w prawo to przycisk mam w lewej manetce... :?

Bo masz moto z promocji ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedzcie mi laikowi dlaczego zbiorniczek jest tak wysoko i w tak eksponowanym miejscu? Chodzi o bezpieczeństwo? Bo chyba nie praktyczność?

Edytowane przez NBA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×