Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do tej pory wszystkie znane mi nakolanniki miały śrubę w przegubie, niestety skutkowało to rysowaniem nibybaku. Rozwiazaniem było naklejenie na nibybaku transparentnej folli samoprzylepnej. Taką dostałem kiedyś od Jackx-a (DZIĘKI) i daje to pewną ochronę.

Ostatnio zanosi się, że będzie w domu drugie moto dla Kasi, więc wystąpiła konieczność nabyćia różnych rzeczy dla niej i Kasia znalazła nakolanniki Dainese, które nie rysują baku, tzn nie mają żadnych śrub jako zawiasów:

http://www.mcsonline...lan_knee_v.html

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemku,

Tylko że najlepsze nakolanniki to ortezy. A to kupa żelastwa. A nie próbowałeś zakładać ochraniaczy pod spodnie? Ja ostatnio zakładałem ochraniacz alpenstarsa z przegubami pod bojówki Motto i nie było problemu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, jak założesz pod spodnie to jest ok.

Tylko ochraniaczy najczęściej używam jak jest bardzo ciepło, jeżdżę tylko np. w jeansach, bo w normalnych spodniach trudno wytrzymać. Dużo wygodniej jest założyć ochraniacze na spodnie niż pod.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam co prawda tylko foxy na 2 rzepy, ale zawsze mieściły się pod spodnie. Te wyglądają całkiem fajnie, ale mnie bardziej się kojarzą z MTB, niż motocyklami, ale to tylko kwestia przyzwyczajeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemek,

ochraniacz na kolano to nie wszystko. Biodro w zwykłych dżinach nie jest chronione podobnie jak tyłek. Motto robi spodnie podszyte kevlarem. Nie chcę tedo testować ale samopoczucie lepsze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja choruję na Thor Force na podwójnym zawiasie! No i montuje się je na nogę, więc problemu rys nie ma...

A te powyższe Przemku Dab to takie raczej śmiesznawe! Jak na deskę lub rower. Jeśli chcesz mieć spokojne sumienie to pewnie spełnią swoje zadanie, ale poważnej ochrony pięknych Kasinych nóżek raczej nie dają...

Edytowane przez Filip
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam takie Fox Raptor z podwójnym zawiasem i chwale już z trzeci sezon, uzywam tylko w teren bo na miasto mi sie nie chce, no i minus to że rysują "bak" przy jeździe na stojąco

fox-raptor.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam takie Fox Raptor z podwójnym zawiasem i chwale już z trzeci sezon, uzywam tylko w teren bo na miasto mi sie nie chce, no i minus to że rysują "bak" przy jeździe na stojąco

Mialem takie FOXy i jakos srednio mi pasowaly. Duze takie jakies i slabo dopasowane do nogi. Dla mnie byly niewygodne no ale moze ja mam nietypowe giry :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w ostatnim MOTOCYKLU jest test jeansow motocyklowych. Lepsze to i tansze niz 501 z nakolannikami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś miałem wywrotkę w zwykłych jeansach (501) i bioderka nie zbiłem, chociaż pare kółek na asfalcie zrobiłem :) a i spodenki się nie przetarły, fakt jechałem max 60 km/h Złamałem nogę w kostce i naderwałem wiązania krzyżowe w kolanie, a spodnie wykończyło pogotowie jak rozcieli nogawki, sam nie widziałem czy płakać z bółu czy za moimi 501 :D

....nakolanniki też bym sobie zafundował :) ...może jeszcze jakieś propozycje macie ? :)

Edytowane przez gsdakar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eh... Czarek, nie podnoś mi już ciśnienia! A nakolanniki to i mi by się przydały :)

Edytowane przez JolKar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorki :)

....fotelik już wyciągnięty, jest super wygodny :)

Czekamy na inne propozycje nakolanników

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopie jedź to dużego sklepu, albo kilku, i przymierzaj, każde każdemu różnie leżą, a potem, jeśli nie lubisz kupować w sklepach, poluj na allee ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też szukam nakolanników dla mojej pięknej, jeden warunek by nie miały paska pod kolanem

ktoś się może wypowiedzieć o o'neal? firmę znam bardziej ze sprzętu windsurfingowego niż motocyklowego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też szukam nakolanników dla mojej pięknej, jeden warunek by nie miały paska pod kolanem

ktoś się może wypowiedzieć o o'neal? firmę znam bardziej ze sprzętu windsurfingowego niż motocyklowego

czyli powinny to byc nakolanniki wygodne do siedzenia i bezpieczne - te które przykładowo ja zapodałem to dwuzawiasowe robione pod wygodę w czasie jazdy, ruchu, zginania - cóż, od siebie mogę tylko powtórzyć: duży sklep i przymiarki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cóż, od siebie mogę tylko powtórzyć: duży sklep i przymiarki ;)

Popieram - w sobotę uskuteczniłem spontaniczny wyskok do Drezna. Louise ciężko porównać do polskich warunków, a i tak pasowały tylko 2 pary spodni.

Duży wybór, dużo przymiarek.... dużo decyzji ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam takie:

ochraniacz_kolan_tmpk1.jpg

oddam je za butelkkę wina :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z Biedry moze byc? Wchodze w to.

A co im dolega? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oddam je za butelkkę wina :-P

Az takie zle? Czy to jakas promotion? Jakby Alik zrezygnowal to kto wie.... Ale musialbym przymiarke trzasnac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o! Piotrek dzięki za info, podjadę tam z małżą

dziś najlepiej przymierzyła kilka i najlepiej poczuła się w Polisportach Devil - warto?

o'neale odpadły, 3 modele Foxa też, i jakaś Richa

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Az takie zle?

Nie da się w tym jechać na stojąco, a przynajmniej ja nie mogę, strasznie rysują plastiki ale gorzej, że nie zapewniają podparcia. Trzeba by je pod spodnie założyć do czego się nie nadają.

Wczoraj wybrałem się do Enduromanii i sprawdziłem wszystko co mają na kolana. Jedynie sensowne były ortezy Ufo Morpho w cenie 850zł za 1 szt :shock: Rzeczywiście sztywne na boki co zapobiegało by skręceniu nogi.

Reszta to tylko plastikowe osłonki kolana mniej lub bardziej niewygodne, wszystkie z wadami jakie mają te obecne nakolanniki. Ze zwykłych ochraniaczy najlepiej wyglądały EVS Strata, które teoretycznie nadają się pod spód bo wyścielane są od wewnątrz miłym materiałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To faktycznie lipa. Brak mozliwosci jazdy na stojaco z miejsca dyskwalifikuje kazde ochraniacze. Przyjrzalem sie tym UFO morpho i robia wrazenie

Cena jak dla mnie nie do przyjecia. Szukam czegos tanszego z naciskiem na wygode/komfort. Czasem jak pomykam asfaltem to zjade sobie gdzies na bok i zrobie skrot. Nie jezdze juz tak ekstremalnie ale w dalszym ciagu uwazam ze ochraniacze kolanowe w spodniach to troche za malo. Chcialbym takie pod spodnie na trase i lekki off.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ufo, acerbis i dainese polecam

sugeruj się też materiałem, którym jest wysłany ochraniacz, rozmieszczenie pasków. najlepiej przymierzyć. ja mam dainese V i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa (tyle, że nie nadają się do enduro, za wąskie) - ale mega wygodne, paski dobrze trzymają, jeżdże w nich non stop, czasami mam na nogach po 10 godzin i zapominam, że są na nogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×