Skocz do zawartości
mirek2404

Opla Zafirę zdecydowanie nabędę

Recommended Posts

Niemiecki temerament, hiszpańska technologia :) czy jakoś tak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirku - napisz wyraźnie, że jak nie kupisz Zafiry to cytrynówka na zlot nie dojedzie ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie kupuj OPLA !!! ;)

Ople są zajebiste, kulają się nimi takie ważniaki jak JA! :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ople są zajebiste, kulają się nimi takie ważniaki jak JA! :lol:

Zapomniałeś zaznaczyć że służbowe :lol:

Mirek kupo volkwagena, właśnie spóźniłem się dzisiaj do roboty, bo mi pękł wężyk paliwowy na zasileniu, choć udało się go jakoś załatać na tę chwilę za pomocą taśmy mcgyvera :lol:

Chyba przestanę mu szeptać że go sprzedam :-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapomniałeś zaznaczyć że służbowe :lol:

Nie ważne kto kupuje, ważne kto się kula :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe jak Zafiry teraz radzą sobie ze rdzą. O ile mnie pamięć nie myli to Zafire I korniki sobie upodobały (z resztą jak wszystkie Ople z tamtych lat)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie,

Zabobony,

Jeżdzę oplami od 1994. Teraz mam trzeciego. Co prawda wszystkie salonowe, ale pierwsze dwa miały przejechane po prawie 300 000km. Naprawdę ni miałem powodów do płaczu. Gdyby były takie be, nigdy nieckupił bym następnego. A dla kontrastu: mam znajomego niemca. W garażu 2vw polo i sharan vr6. Oczywiście salonowe. Klnie na czym świat stoi. Powiedział, że nigdy więcej vw. Dla potwierdzenia kupił synowi forda a sobie zamówił kia. Nie ma co generalizować :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klnie na VW ale dwa ma, nie słuchaj go to niemce, one tak specjalnie, żeby zagarnąć nasze ziemie :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

one tak specjalnie, żeby zagarnąć nasze ziemie :lol:

Zachodnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachodnie :)

Toć na pisałem że nasze ;-) :lol:

P.S. Qrtka na wacie ale spam, Paweł dzisiaj będziesz miał kupę roboty po nocy żeby to wszystko pousuwać :lol:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirek,

zafiry nie mam, nie bardzo wiem jak wyglada zreszta, ale chce sprzedav swoje bmw 530D, pierwszy uzytkownik, salonowe, full spec,

klasyczny czarny, mafijny samochod, choc raczej juz teraz biznesowy..., mial gwarancje wykupiona do 160 tys km, teraz ma 180 tys

dbalem bardziej niz o zone...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bond ale żeby bmw jeździć i to jeszcze czarnym to obciach normalnie jakiś jest ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klnie na VW ale dwa ma, nie słuchaj go to niemce, one tak specjalnie, żeby zagarnąć nasze ziemie :lol:/>

Już nie. Właśnie odebrał Kia sportage ;-)

Cholercia, zastanawiające, że bawarczyk kupuje żółtka a nie beemwe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie. Właśnie odebrał Kia sportage ;-).

No właśnie przedłużył sobie abonament na przekleństwa z opcją bez limitu słów :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ciekawe co piszesz :) mam prawie to samo auto - przejechało 120 tys. bez problemów (w sumie ma teraz 290 tys.) - ostatnio pewne wydatki się pojawiły, ale jest OK.

Ja mam Alhambrę 1,9 tdi (116km) od jakiś 4 lat (2001 rocznik) nowy model,sprowadzałem z Niemiec. Na blacie pewne 160 tys i jakos do tej pory nie narzekam, głównie problemy miałem z webasto ale nie chodziło od początku, auto naprawdę zajeb... jeżeli chodzi o komfort i ekonomię, z 6 biegiem w trasie nie spali 6 litrów, zawieszenia jeszcze nie dotykałem, osprzętu silnika również. MarekW musiałeś coś pechowo trafić. Ja nie widzę drugiego tak pakownego a jednocześnie wygodnego i ekonomicznego auta, Mirek pomyśl zanim kupisz Opla.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

że bawarczyk kupuje żółtka a nie beemwe...

Bawarczyk, bawarczyk... A bawarczyk to nie może mieć przodków z Ankary i budy z gyrosem na rogu Bauberger Str i Dachauer Str w Monachium? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nokian a mocy Ci w tym 116KM nie brakuje?? Bo na wiosnę chyba będę wymieniał swojego na nowszy model (mam 110KM i odczuwam braki) i zastanawiam się czy 115 czy 130KM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nokian a mocy Ci w tym 116KM nie brakuje?? Bo na wiosnę chyba będę wymieniał swojego na nowszy model (mam 110KM i odczuwam braki) i zastanawiam się czy 115 czy 130KM

Moc to jest moc, ale .....

Tak na marginesie zakupu Zafiry ;)

Odczucie mocy to rzecz na którą wpływają także inne czynniki niż sama moc, a zaliczymy do nich: moment obrotowy, charakterystyka przyrostu mocy ( turbina chipy mapa ), przełożenia skrzynia i dyferencjału, opory areodynamiczne i toczenia, a nawet opory pedału gazu ( im ciężej chodzi tym bardziej nasila się uczucie "słabego auta" )

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli moge swoje trzy grosze to powiem że motor AVF 131 PS, 310 Nm to chyba najlepsza jednostka w stajni VW. Od zawsze jezdze samochodami z Wolfsburga wiec mam jako takie rozeznanie.

Przy 3000 obr/min na 6 biegu prędkośc wynosi dokładnie 150 km/h a spalanie nie powala na kolana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 3000 obr/min na 6 biegu prędkośc wynosi dokładnie 150 km/h a spalanie nie powala na kolana.

Paweł, ale przecież nie wolno tyle jeździć. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, ale przecież nie wolno tyle jeździć.

Wszystko na co mam ochote jest nielegalne, niemoralne albo powoduje raka ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sharanie będzie to nieco inaczej wyglądało gdyż ma krótką skrzynie z racji swojej masy i kształtów, które z aerodynamiką mają niewiele wspólnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sharanie .... z racji swojej masy i kształtów, które z aerodynamiką mają niewiele wspólnego

No właśnie, właśnie .... niewiele to tyle co prawie, a prawie robi ....... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×