Skocz do zawartości

Recommended Posts

Parowanie Scala Rider samego ze sobą potrafi stanowić wyzwanie jak rozmówców jest więcej niż 2.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ANYCOM- dzięki tej innowacyjnej funkcji INTERPHONE F5 MC może połączyć się z każdym interkomem różnych producentów w trybie full duplex. Aby ta funkcja była dostępna należy do interkomu F5 dodać urządzenie jako telefon.

To teoria, szukam potwierdzenia w praktyce, może ktoś coś rozkminił :?: Rozglądam się po rynku i na tą chwilę moim faworytem jest INTERPHONE F5 MC a moi towarzysze podróży mają Scala Rider no i jest niebezpieczeństwo rozmowy z samym sobą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W większości interkomów jest taka funkcja. Łæczność jak z telefonem, czyli kilkanaście metrów i tylko z jednym urządzeniem. Temat wałkowany od zawsze. Różne firmy stosują różne parametry i nie są ze sobą kompatybilne. Taka polityka i raczej nic tu się nie zmieni, bo niby jak mieliby to zrobić i po co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj interkomu, który Tobie podpasuje, albo taki jak mają koledzy. Wbrew opiniom zasłyszanym na forum, mi się bardzo fajnie rozmawia z Żoną w czasie jazdy. Włączamy wsiadając i gadamy bez rozłączania do wieczora. Sena tyle wytrzymuje na szczęście, czasem tylko kończy się bateria pod koniec dnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co to jest DMC?

Z tego co widzę Cardo poszło wreszcie po rozum do głowy i DMC umożliwia zestawienie połączenia konferencyjnego z 5 dowolnymi osobami w zasięgu.

w Scali jest sens dopłacać do DMC?

Pewnie jest to nareszcie normalne funkcjonowanie komunikatora. Dotychczasowe rozwiązania Cardo były co najmniej dziwaczne w przypadku większej ilości połączeń niż 2. Ale czy jest sens dopłacać za coś co od początku powinno tak funkcjonować? Każdy musi sam rozważyć.

Po dłuższym użytkowaniu jestem podobno pierwszym niezadowolonym użytkownikiem Cardo G9x. Uważam to urządzenie za bardzo drogie i zupełnie przeciętne o słabej jakości.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wskaż alternatywę. Poważnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cardo w wersji schuberth pro ;-) . poza tym wszystko jest jakieś takie inne ... . nikt nie wie dlaczego tak jest , to proste układy elektroniczne i nikt nie może albo raczej nie chce zrobić czegoś co bedzie działało bez problemów . ceny są absurdalne /za schubertha zabyliłem 180 ojro , to i tak dobra cena :-D / jak na takie nic . przynajmniej nic mi nie wystaje i nie wierciłem garnka . radio gra , nawigację i telefon słyszę , z kolegami nie gadałem - mogę tylko z Pawłem ;-) bo też ma c3 .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wskaż alternatywę. Poważnie.

Sensownej alternatywy niestety jeszcze nie znam ale jest tego trochę na rynku. Póki co próbowałem Midland BT City i Cardo. Cardo G9x ma słabą jakość dźwięku, przy dużym podgłośnieniu charczy raz powiesiło mi się na amen, guzikologia jest rozbudowana przez co skomplikowana, funkcja Vox powoduje, że użytkownik zachowuje się jak kretyn wykrzykując drąc się jakieś durne "Radio off !!!, Music off !!!", zestawienie połączenia konferencyjnego 4 osób jest możliwe ale raczej czysto teoretycznie ze względu na dość dziwny sposób zrobienia tego.

Pewnie teraz kupiłbym jakiegoś Midlanda z wyższej półki albo coś co oferuje Intermotors (nie pamiętam jak to się nazywa).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vox da się wyłączyć, zestawiam bez problemu 4 urządzenia i działa nawet lepiej niż instrukcja podaje - konferencja na 4 motocyklach (fakt że muszą być blisko siebie), ale przyznaję - proces parowania ma mało wspólnego z logiką i instrukcją. Trzeba było wypracować własny schemat. Co do cen - pełna zgoda, to jakiś absurd, ale póki nie ma alternatywy...

Wcześniej miałem chinola, 2x zawiódł mnie w trasie - nie chcę takich niespodzianek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pokupowaliśmy to gówno z NorthWestem właśnie żeby się wszyscy dogadali w drodze na Bornholm. Kretyński system parowania spowodował, że nie ogarnęliśmy tego z marszu i korzystałem z opcji szukania pobliskiego czynnego Cardo na drugim kanale. Niestety w zależności od szczęścia raz łapałem NothWesta a raz jego żonę. Kompletna porażka. Nie mieliśmy czasu robić doktoratu z parowania tego badziewia.

Wiem, że Vox można wyłączyć ale jest to przydatne przy odbieraniu telefonu.

Midland w porównaniu z Cardo miał dźwięk Hi-Fi (szerokopasmowy i kryształowo czysty). Cardo to jakiś pieprzony hełmofon z czołgu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SENA

Parowanie urządzeń , 5 sek ...

Parowanie SENA - SENA 5 sek , Łącznie 4 motocyklistów .

Jakość bdb.

Rozmowy bez zakłóceń .

Używamy w kilka osób , wszyscy zadowoleni .

Ceny bdb...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też jestem zadowolony z Seny. Nie ma konferencji, ale to nie problem. Za to ma ją coraz więcej osób. No i bateria, jak dla mnie bardzo dobra.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Midland w porównaniu z Cardo miał dźwięk Hi-Fi (szerokopasmowy i kryształowo czysty). Cardo to jakiś pieprzony hełmofon z czołgu.

może wystarczy wymienić głośniki, nie zostały Ci po Midlandzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może wystarczy wymienić głośniki, nie zostały Ci po Midlandzie?

Nie, oddałem resztki Midlanda synowi. Zła jakość Cardo nie wynika tylko z głośników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też jestem zadowolony z Seny. Nie ma konferencji, ale to nie problem. Za to ma ją coraz więcej osób. No i bateria, jak dla mnie bardzo dobra.

Jak nie ma ???

Jest na 4 jeźdźców .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×