Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

Chciałby kiedyś zobaczyć z tych wszystkich naszych kamer coś w tym stylu

mam troche doswiadczen ale glownie z filmami dokumentujacymi nurkowania w zalanych jaskiniach. problemow z nagraniem takiego filmu jak powyzej jest kilka.

glowny i podstawowy to trzeba miec duzo albo bardzo duzo czasu podczas wyjazdu, kilka wspolpracujacych osob gotowych podporzadkowac sie temu ze wyjazd jest robiony nie tylko w celu przezycia przygody, podziwiania krajobrazow, pedzenia na zlamanie karku w kierunku horyzontu ale i w celu nakrecenia filmu. czyli zatrzymujemy sie ktos jedzie na przod, w bok, wlazi na gore, etc i filmuje przejazd, rozstawiamy kamere, czekamy na swiatlo, pogode etc. Nigdy nie udalo mi sie zdyscyplinowac siebie i kolegow zeby po calym dniu jazdy i rozbiciu namiotow kazdy cos tam od siebie powiedzial i skomentowal miniony dzien. Komentarze na biezaco sie zdarzaja ale oprocz okrzykow euforii rzadko nadaja sie do publikacji :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A przydałoby się , kupując coraz to lepsze kamery/ Ja nigdy nie dażyłem sympatią video , choć kilka kamer miałem , ale ta obróbka , pomysł i czas .

Nie zrozumcie mnie źle , ja jestem już zmęczony tym moim gadżeciarstwem które prowadzi do nikąd :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam przymierzam sie do GoPro Hero 3+ black ale czekam do wiosny az moze ceny troche stopnieja.

To jest myśl tylko oby tak było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też z innej beczki.. Dakarowy..? próbowałeś wgramolić się na Górkę w białym borze.? na 800 gs..?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też z innej beczki.. Dakarowy..? próbowałeś wgramolić się na Górkę w białym borze.? na 800 gs..?

Tak.... próbowałem..... ale nie wjechałem :-P wiem wiem ex1.... KAT wjedzie..... prawie :-D :beer:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heheh... prawie to dobre słowo... :D

a po za tym nie chciałem wchodzić w dziwne dyskusje, bardziej mnie interesowały Twoje odczucia... :

w sumie nie znam nikogo kto tam wjechał, czy to na xr650 czy na exc, lc8 też żadna tam nie wjechała

więc nie zakładałem że Ci się udało.. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety do zrobienia fajnego filmu potrzebny jest pomysl na montaz. Bez dobrego oka i kadrow oraz duzej ilosc czasu sie nie obejdzie. Nie kazdemu ise chce. Potem w domu okazuje sie ze mamy same nudne ujecia z 1 perspeltywy.

A z pustego to i Salomon nie naleje.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety do zrobienia fajnego filmu potrzebny jest pomysl na montaz. Bez dobrego oka i kadrow oraz duzej ilosc czasu sie nie obejdzie. Nie kazdemu ise chce. Potem w domu okazuje sie ze mamy same nudne ujecia z 1 perspeltywy.

A z pustego to i Salomon nie naleje.

Zgadzam się w 100%, do tego potrzebne/przydatne są okoliczności przyrody...... te niepowtarzalne :-D

Jeżdżąc w koło komina (w zasadzie krążąc) nie zawsze takie się znajdą :-) mimo że okoliczne tereny są fajne.

Ważne co chce się z danego wyjazdu uzyskać, przecież nie zrobimy mega "produkcji" z objazdu okolicznego lasu :-)

Ja po prostu lubię poogladać po prostu jazdę :-D

A na jakichś dłuższych wyjazdach, jak juz się takie zdarzą, to i czasu, chęci, umiejętności i pomysłu czasami brak :-P a weź to jeszcze później w domu sensownie poskładaj, tak żeby się podobało równiez innym.

Wg mnie ważne żeby cos w ogóle zrobić, popróbować, a nie tylko pisac że moje produkcje są do dupy, bo innych sa lepsze, w końcu nikt z nas (chyba) nie jest filmowcem :-P zdecydowanie więcej frajdy daje mi jeżdżenie :cool: a nagrywam przy okazji :-P później w wolnej chwili męczę nagrany materiał :drinkbeer: :beer:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmowiec amator i niepowtarzalne okoliczności przyrody :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widze, ze nie tylko ja mam takie poglady na dokumentowanie wyjazdów. Też nie mam ochoty zmieniać co parę km umiejscowienia kamery, podstawiać się do ujęcia, czy też zatrzymywać co chwilę i fotki robić. Wolę jeździć. Pamietam, jak kiedys skladalem jeden filmik z BMW jezdzenia po miescie to zajelo mi to w sumie chyba 7 razy przejechanie tej samej trasy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tu przykład ciekawego filmu, który chyba da się zrobić w pojedynkę mając dobry pomysł i dużo czasu na montaż:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na taki film potrzeba masę czasu..... oj masę.. i do tego olbrzymią ilość głupich obrazków.. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

statyw z glowica olejowa + 2 osoba robiaca panorame w niektorych ujeciach. No troche czasu ktos poswiecil na zrobienie tych ujec, a potem jakies 3x wiecej na montaz :)

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda jest niestety bolesna... :) bez dużej ilości poświęconego czasu na kręcenie i szukanie ujęć, bez dobrego pomysłu na film, dobrego materiału i fajnego montażu nie będzie dobrego filmu :(

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jazda albo film, połączyć się jednego z drugim nie da.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jazda albo film, połączyć się jednego z drugim nie da.

Da się, oj da ;)

Samochod_ITD_nielegalnymi_6023812.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-P istne diabelski pomysł :twisted:

Ja od dawna choruję na gopro, jak by była alternatywa było by fajnie, ale wydanie 100-200zł. mniej nie ma sensu, a gopro daje naprawdę dużo frajdy

coś ode mnie go pro 2 - pożyczone

Edytowane przez miroslaw123
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do tematu. Kupiłem od Kropki(a) Sony as15. Jestem jak na razie bardzo zadowolony. Jeśli ktoś waha się, nie ma lub jest nie pewny kupna GoPro to myślę, że jest to świetna alternatywa.

Poniżej dwa linki obrazujące ten sprzęt.

ReddyS

>tapatalk<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ReddyS, mógłbyś już zapodać własne produkcje :rolleyes: a nie jakieś tam testy ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ReddyS, mógłbyś już zapodać własne produkcje :rolleyes: a nie jakieś tam testy ;) :D

Moglby... Najlepiej z motocyklem... Dwa lata zbiera sie zeby podskoczyc do mnie po klucz :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moglby... Najlepiej z motocyklem... Dwa lata zbiera sie zeby podskoczyc do mnie po klucz :lol:

Bo dosłownie potraktowałem "wokół komina" :-P

ReddyS

>tapatalk<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moglby... Najlepiej z motocyklem... Dwa lata zbiera sie zeby podskoczyc do mnie po klucz :lol:

ale z tego względu od dwóch lat nie jeździ na motku? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×