Skocz do zawartości
michal-jedlicze

BMW f650 GS/ Transalp do 9tys. zł

Recommended Posts

Posiada natomiast tarczę ABSu w tylnym kole :shock:. Dziwne.

Jaka tarcze ABSu? Czyzby chodzilo Ci o tarcze impulsowa a w tym przypadku o czujnik predkosci? Przygladales sie kiedys malym GSom bez ABSu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 lat bez gleby?

Znam takich co przyziemiaja co chwila i innych co głebia tylko od wielkiego dzwonu.

I co, ich motocykle sa teraz gorsze? Waszym zdaniem zdarta naklejka z zadupka wielkości paczki luckie stricke definitywnie skreśla motocykl?

Halo, budzimy sie :-/

Nie wiem dlaczego tak strasznie sie uniosles. Nikt nie napisal ze motocykl jest be... Moim zdaniem zostal obiektywnie oceniony. Najklejki same nie spadaja... Nie w tym modelu. Nie wiem na pewno ale wydaje mi sie ze na naklejke idzie lakier bezbarwny. Zreszta na zywo bedzie widac czy pod naklejka lakier jest ciemniejszy. Na razie to wszystko tylko takie gdybanie. Jest podejrzenie ze mogla byc mocna gleba dzieki czemu plastik polecial. To ma na celu tylko zmotywowac do dokladnych ogledzin. Kazdy sam decyduje czy mu to pasuje czy nie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb, jakiś agresywny jesteś dzisiaj. Gadamy tylko o jakimś motku gdzieśtam i tyle. Paweł się nie uniósł, mnie też śmieszy, że wszyscy pierwsze co widzą to nieoryginalne lusterka i brak naklejek. Ja mam naklejki (resztki) bo właśnie przez takie gadanie ich nie zdjąłem, chociaż są prawie niewidoczne.

Nie ma o co kopii kruszyć...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klod to jedyny użytkownik F650GS, który zdarł nalepki z zadupków z premedytacją, w innych przypadkach również przychylam się do opinii, że plastik musiał być naprawiany lub wymieniony. Najlepiej w takim przypadku odkręcić i sprawdzić kolor z drugiej strony oraz datę produkcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb, jakiś agresywny jesteś dzisiaj. Gadamy tylko o jakimś motku gdzieśtam i tyle. Paweł się nie uniósł, mnie też śmieszy, że wszyscy pierwsze co widzą to nieoryginalne lusterka i brak naklejek. Ja mam naklejki (resztki) bo właśnie przez takie gadanie ich nie zdjąłem, chociaż są prawie niewidoczne.

Nie ma o co kopii kruszyć...

Cos Ty. Wydaje Ci sie. Wszystko to tekst pisany i nie odzwierciedla tak naprawde emocji.

Przez 12lat moze sie naprawde sporo wydarzyc... W moim mniemaniu o stanie po takim okresie swiadczy troska i dbalosc wlasciciela o sam motocykl. Jesli go stac lub jesli mu zalezy zawsze moze doprowadzic motocykl do stanu oryginalnego. To daje ogolny poglad traktowania motocykla.

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cos Ty. Wydaje Ci sie. Wszystko to tekst pisany i nie odzwierciedla tak naprawde emocji.

Przez 12lat moze sie naprawde sporo wydarzyc... W moim mniemaniu o stanie po takim okresie swiadczy troska i dbalosc wlasciciela o sam motocykl. Jesli go stac lub jesli mu zalezy zawsze moze doprowadzic motocykl do stanu oryginalnego. To daje ogolny poglad traktowania motocykla.

Ale stan oryginalny to nie jedyny dobry. Lusterka akcesoryjne mogą być lepsze, a odrapane plastiki można pomalować. Wtedy skąd wziąć oryginalne naklejki i co one dają?

Wiem, że niektórzy uważają to za niezwykle ważne, ale np. mi jest to obojętne. Mam odrapany bak i czachę, w zimie to pomaluję lub kupię drugie. To już nie oryginał będzie, ale co z tego? Mechanika ma być ok.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaka tarcze ABSu? Czyzby chodzilo Ci o tarcze impulsowa a w tym przypadku o czujnik predkosci? Przygladales sie kiedys malym GSom bez ABSu?

Z przodu podobna tarcza jest elemetem ABSu, myślałem że z tyłu jest tak samo. Widać byłem w błędzie.

Mutomb, jakiś agresywny jesteś dzisiaj. Gadamy tylko o jakimś motku gdzieśtam i tyle. Paweł się nie uniósł, mnie też śmieszy, że wszyscy pierwsze co widzą to nieoryginalne lusterka i brak naklejek. Ja mam naklejki (resztki) bo właśnie przez takie gadanie ich nie zdjąłem, chociaż są prawie niewidoczne.

Nie ma o co kopii kruszyć...

A komplet naklejek kosztuje około 50 (jeśli mnie pamięć nie myli) a wyglądają jak oryginalne :-D. W sumie to nic dziwnego, że ludzie zwracają uwagio na szczegóły gdy sporo motocykli w polsce to rozbitki. Taki rynek.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, najlepiej kupić naklejki za 50 zł, nakleić na świeżo lakierowane plastiki i udawać że 15 letni motocykl enduro (!) wygląda jak nowy i nigdy przenigdy nie miał nawet parkingówki. Tak w ogóle to jeździła nim niemiecka emerytka po bułeczki. Niepaląca.

Ludzie sprzedający motocykle robią takie rzeczy, bo inni ludzie chcą kupować złudzenia. To tak jak z przebiegami do 30 kkm.

Ale stan oryginalny to nie jedyny dobry. Lusterka akcesoryjne mogą być lepsze, a odrapane plastiki można pomalować. Wtedy skąd wziąć oryginalne naklejki i co one dają?

Wiem, że niektórzy uważają to za niezwykle ważne, ale np. mi jest to obojętne. Mam odrapany bak i czachę, w zimie to pomaluję lub kupię drugie. To już nie oryginał będzie, ale co z tego? Mechanika ma być ok.

Pod tym co napisał JacekJ się podpisuję. Motocykl ma być sprawny technicznie i kropka. Niezawodny. A że był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem? Straszne.

EDIT: Żeby nie było, że się unoszę, bo się nie unoszę. Pamiętam po prostu, jakim bólem było szukanie Fki w stanie nadającym się do czegokolwiek poza ładnym wyglądaniem.

Edytowane przez kasia
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy zakupie zwróć też uwagę czy to anglik czy nie, bo te z angli mają po prawej stornie kierownicę. :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod tym co napisał JacekJ się podpisuję. Motocykl ma być sprawny technicznie i kropka. Niezawodny. A że był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem? Straszne.

Jaki ma byc dla kupujacego niech kupujacy sam podejmie decyzje. Chodzi o suche fakty. To czy je akceptuje czy nie pozostawmy jemu. Niech ma rozeznanie czemu jeden motocykl kosztuje 9tys. a drugi taki sam 12.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki ma byc dla kupujacego niech kupujacy sam podejmie decyzje. Chodzi o suche fakty. To czy je akceptuje czy nie pozostawmy jemu. Niech ma rozeznanie czemu jeden motocykl kosztuje 9tys. a drugi taki sam 12.

Z tym też się zgadzam. Po prostu wyszłam z założenia, że motocykl ma być do jazdy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że nie chodzi o to żeby miał naklejki tylko żeby prawidłowo jeździł ale jak ktoś pisze "motocykl w 100% bezwypadkowy", a nie posiada modelowych oznaczeń to wzmaga moją czujność jako kupującego bo niby czemu ktoś miałby je zdejmować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że nie chodzi o to żeby miał naklejki tylko żeby prawidłowo jeździł ale jak ktoś pisze "motocykl w 100% bezwypadkowy", a nie posiada modelowych oznaczeń to wzmaga moją czujność jako kupującego bo niby czemu ktoś miałby je zdejmować?

Równie dobrze mógł je zmyć karcherem na myjni, :-) a szkoda mu wydać kasę na nowe oryginały, które mogą trochę kosztować i wyszedł z założenia że lepiej tą kasę przezanczyć na paliwo? (a może przy okazji i tak mu się nie podobały) :-P

P.S. Plastików nie trzeba zdejmować, od spodu powinno być widać kolor ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Równie dobrze mógł je zmyć karcherem na myjni, ...

Właśnie !

A jak ciśnienie było zbyt duże to i rama mogła się skrzywić - na tej myjni :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Równie dobrze mógł je zmyć karcherem na myjni, :-)

To chyba u Ciebie w tej badziewnej osiemsetce :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym też się zgadzam. Po prostu wyszłam z założenia, że motocykl ma być do jazdy :)

mowi sie wyszedlam, a nie wyszlam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mowi sie wyszedlam, a nie wyszlam...

Może niedaleko poszła? Bo jak dalej, to poszedła.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przebieg to 29 000 mil czyli w kilometrach * 1,6. Wizualnie wygląda normalnie, trochę golas, ale cena czyni cuda. Może ktoś z okolic mógłby go wstępnie obejrzeć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przebieg to 29 000 mil czyli w kilometrach * 1,6. Wizualnie wygląda normalnie, trochę golas, ale cena czyni cuda. Może ktoś z okolic mógłby go wstępnie obejrzeć?

Chyba kurna wszyscy go wspieramy, nie? Już trzecią stronę.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba kurna wszyscy go wspieramy, nie? Już trzecią stronę.

Trzeba sobie pomagać i jakoś radzić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to jedźmy wszyscy go oglądnąć :)

Mini zlocik? ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×