Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale mimo wszystko sprawdź inne możliwe przyczyny (których ja akurat nie znam ;-)) zanim wydasz tyle kasy :)

Właśnie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba, może nie. Ale za 300 z wymianą i do tego gwarancja, to bym się nie zastanawiał tylko dał im do roboty.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle, że nie miałem pewności czy to pompa paliwa. I nadal nie mam.

Podłączyłem dziś na krótko i.. działa.

Na kostce jednak nie ma napięcia. Rano mierzyłem i było (na 100%), ale to musiał być pechowy jakiś zbieg okoliczności.

Nie wiem czy to dobrze, czy źle, że nie ma tam napięcia, ale nie wiem gdzie dalej szukać.

Cały śmierdzę benzyną.. blee :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cały śmierdzę benzyną.. blee :)

To zrób sobie prysznic :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, dzisiaj sobota to się umyję.

Czy pompa jest zasilana bezpośrednio z ECU czy przez przekaźnik?

Schemat mówi że bezpośrednio, ale to dziwne.

Edytowane przez august

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, uporałem się.

Sprawa była bardzo dziwna, bo:

- napięcie na kostce zasilającej pompę było. Ciężko się to mierzy, bo napięcie jest tylko chwilę po włączeniu zapłonu i podczas rozruchu. W trakcie rozruchu napięcie w instalacji spada, więc również pompa dostaje wtedy około 10,8V.

IMG_20131026_145156.jpg

Jak widać na zdjęciu miernik wykrył maksymalne napięcie na wtyczce właśnie 10,8V. Dokładnie tyle ile w czasie rozruchu jest w instalacji. Skoro napięcie na wtyczce jest, styki wyglądają dobrze i nawet po ich wyczyszczeniu i odgięciu pompa nie łapie to co byście pomyśleli? No pompa paliwa padła...

Też tak pomyślałem, ale zamiast podłączyć ją na krótko i sprawdzić to wytargałem ją ze zbiornika, zabrałem do domu żeby przejrzeć i co? Oczywiście pompa działa. Przeczyściłem styki na wszelki wypadek, popukałem i wsadziłem na miejsce.

Testuję po raz kolejny: pompa podłączona na krótko - działa. Napięcia na kostce tym razem nie ma... zgłupiałem do tego stopnia, że aż przejrzałem instrukcję serwisową. Nic nie znalazłem oczywiście.

Zajrzałem do schematu, według niego zasilanie pompy idzie bezpośrednio z ECU, dziwne i trochę temu nie ufałem.

Zmierzyłem omomierzem połączenie między ECU #27 a wtyczką pompy #2:

pump1.jpg

Pomiar wykazał wartości od 300 Ohm do 115 kOhm...

IMG_20131026_153540.jpg

Tak więc zacząłem podejrzewać skorodowane połączenie i ominąłbym ten trefny kabel gdybym miał pewność, że faktycznie ECU zasila pompę.

Na f650.com (http://f650.com/forum/showthread.php?30044-Voltage-present-but-fuel-pump-not-operate&p=308626#post308626) podpowiedzieli mi, żeby podłączyć +12 do #27 w ECU i zobaczyć czy przechodzi. To był dobry pomysł, który sprawdziłem i okazało się, że oczywiście przechodzi, ale pompa pracować nie chce.

W między czasie Mutomb poopowiadał mi o dziwnych czujnikach i zabezpieczeniach zamontowanych przez pierwszego właściciela.

Powiązałem to wszystko, rozprułem wiązkę i voila!

IMG_20131026_220301.jpg

Zaśniedziały, tajny wyłącznik, wpięty w plusowy przewód zasilania pompy paliwowej. Styki mu zaśniedziały i zwiększyły swoją rezystancję do kilkudziesięciu ohmów. Sprawiło to, że napięcie było (czasem nie), ale prąd wystarczający do zasilenia pompy już nie mógł popłynąć...

Polatać już dzisiaj nie zdążyłem, ale za to sen będę miał spokojny...

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale z ciebie Sherlock. Fajnie, że udało Ci się rozwiązać problem. Cichym bohaterem tej fotorelacji jest Twój bambosz :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMG_20131026_220301.jpg

Zaśniedziały, tajny wyłącznik, wpięty w plusowy przewód zasilania pompy paliwowej. Styki mu zaśniedziały i zwiększyły swoją rezystancję do kilkudziesięciu ohmów. Sprawiło to, że napięcie było (czasem nie), ale prąd wystarczający do zasilenia pompy już nie mógł popłynąć...

Polatać już dzisiaj nie zdążyłem, ale za to sen będę miał spokojny...

Gratulacje. Teraz w koncu wiem do czego jest ten tajny pierdzielnik :lol: Podeslalem Ci wprawdzie dzis schematy ale widze ze juz po sprawie. Z moich schematow wynika ze jest tam jednak przekaznik :). To tak na przyszlosc.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O Boże, dwa razy wszedł w kadr tylko :D

Z moich schematow wynika ze jest tam jednak przekaznik :). To tak na przyszlosc.

Jeśli mówimy o pompie paliwa to jest bezpośrednio podłączona do ECU.

IMG_20131027_094017.JPG

Ważne że już po problemie. Przykre jest to, że jak coś się psuje w niemieckich pojazdach to jest to często to co dokładał Polak :(

Niby wszystko dobrze zrobione, polutowane, zaizolowane, ale... jak będę miał chwilę to chyba wywalę ten alarm. I tak go nie używam.

Mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Zobaczcie na co trafiłem przy okazji:

IMG_20131026_214920.jpg

Na wszelki wypadek pozostałe śruby też dokręciłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Zobaczcie na co trafiłem przy okazji:

IMG_20131026_214920.jpg

Na wszelki wypadek pozostałe śruby też dokręciłem.

Jest gdzieś dokumentacja z oznaczenia śrub kropkami ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jest gdzieś dokumentacja z oznaczenia śrub kropkami ;)

Co to znaczy? W sensie okropkowany rysunek motocykla, żeby dokręcić wszystkie śrubki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to znaczy? W sensie okropkowany rysunek motocykla, żeby dokręcić wszystkie śrubki?

Nie, był kiedyś taki wątek "pimp maj rajd" i tam pojawił się patent z okropkowaniem wszystkich śrub w celu sprawdzenia czy się nie odkręcają ale nie radzę go odkopywać bo na przeczytanie będą potrzebne ze dwa miesiące i stalowe nerwy :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale nie radzę go odkopywać bo na przeczytanie będą potrzebne ze dwa miesiące i stalowe nerwy :lol:

Przechodziłem przez to. Ostrzegam - strasznie wciąga. :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam fabrycznie w x-challenge oznaczone miejsca do sprawdzenia zoltym kolorem ;P.

Ps Z tymi alarmami to czasem bywa tak ze blokuja sie nawet przed wlascicielem. W nowym motku nie mam alarmow i nie planuje :). Tak poza tym to co powodowalo problem wydaje mi sie zupelnie autorskim pomyslem w ogole nie zwiazanym z instalacja alarmowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wybebeszę wiązkę to będę wiedział. Kable od pompy niby tez idą do centralki.. Tylko właśnie po co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

off

Wczoraj rano tankowałem, było dobrze cały dzień.

każdemu się może zdarzyć :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdaje się , że problem pompopaliwowy już jest rozwiązany :) , ale tak z doświadczenia mogę polecić pompy na ebaju u tego gościa z USA http://www.ebay.com/usr/felcoproducts, ma do różnych moto do BMW też. Kiedyś w moim KTM690 miałem podejrzenia, że padła pompa, po walce postanowiłem kupić nową, tylko cena oryginału trochę mnie zabiła, a że nie miałem 100% pewności postanowiłem kupić właśnie na ebayu. Cena śmieszna więc myślę a niech tam, do tego jeszcze na oryginalnej wyjętej ze zbiornika mały druczek made in china więc nie miałem już żadnych wątpliwości. Wyszło coś ok 200 zł z przesyłką za nową pompę plus jakieś pierdułki. Pompa dotarła za tydzień. Założyłem. Przejechałem ok. 6k km, sprzedałem motonga koledze. Jeżdzi dalej od ponad roku. Wszystko gra i buczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×