Skocz do zawartości
Raden

Witam z Wągrowca

Recommended Posts

Witam z Wągrowca koło Poznania motocyklem cieszę się od 2 tygodni i juz pierwsze zmartwienie motorek kupiony od znajomego salonowy z polski przebieg 8500 udokumentowany stan nowizna zero eksploatacji jest to dakar z końca 2005r lecz odczuwam przy skręceniu kierownicy ustawionej na wprost uskok gdy kręcę w prawo i w lewo kierownica wyraźnie lubi przebywać na środku podczas jazdy na wprost na 1 biegu nie da sie go prowadzić lata na boki poza tą przypadłością żadnych innych luzów wszystko wskazuje na łożysko główki ramy lecz przy tak małym przebiegu czy to możliwe jestem pewien że motocykl nigdy nie miał żadnego dzwona a może szanowne grono fachowców ma jakieś inne pomysły z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi pozdrawiam Radek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć :)

Proszę, uzupełnij powyższy wpis (opcja "edytuj") o interpunkcję, bo trudno zrozumieć :)

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj niemożliwe żeby motek z przebiegiem takim miał uszkodzone łożyska główki ramy ale każdy wierzy w co chce poza tym się witasz czy opisujesz swój problem bo do tego służy inny dział mając nadzieję że się witasz to Cie witam ale pamiętaj każdy wierzy w co chce tutaj nikt nie wierzy w taki przebieg przy takim roczniku a jeżeli już to raczej przestój nie był spowodowany ot tak ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitac motek od znajomego dobry ten znajomy a motek na 100 pewny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitac motek od znajomego dobry ten znajomy a motek na 100 pewny :)

Znajomy bardzo pewny motocykl bardzo dobrze znam, w 2011r na przeglądzie w serwisie BMW maiał przejechane 2000km udokumentowane w książce serwisowej, podbita pieczątka, przedtem kilka lat stał nieużywany

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomy bardzo pewny motocykl bardzo dobrze znam, w 2011r na przeglądzie w serwisie BMW maiał przejechane 2000km udokumentowane w książce serwisowej, podbita pieczątka, przedtem kilka lat stał nieużywany

Na początek może zaproponuję :roll: :

Znajomy bardzo pewny, a motocykl znam bardzo dobrze. W 2011r. na przeglądzie BMW miał przejechane 2000 km i było to udokumentowane w książce serwisowej. Wcześniej stał kilka lat nieużywany.

To teraz będzie mi łatwiej coś napisać.

Być może tak właśnie jest. Pieczątka czy wpis w książeczce serwisowej, nawet z pieczątką, to nie problem. Wszędzie pracują ludzie .... ;) Objaw, który opisujesz pasuje do zużytych łożysk główki ramy, a utrzymanie motocykla w ryzach nie trzymając kierownicy na jedynce jest trudne nawet dla dobrych łożysk główki ramy. Im szybciej tym pewniej ;) - no chyba, że jest się Dakarowym czy Peterką ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... podczas jazdy na wprost na 1 biegu nie da sie go prowadzić lata na boki ...

heh... bo to kuń jescze dziki jest i trza panie go ujeździć ;-) , poza tym to WITAJ !

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaaa.... i jeszcze jedno - jak on sobie tak stał 8 lat na tej bocznej nóżce to guma mu skręca ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak tylko spytam jako laik kompletny. A w momencie jakiegoś mocniejszego uderzenia np. o krawężnikl nie ma możliwości, żeby uszkodzić to łożysko?

A poza tym dlaczego ten motor stał? Ja w ciągu niecałego miesiąca nie jeżdżąc bo niestety nie mam czasu zrobiłam 500 km. Więc jakim cudem można zrobić tylko 2000 w 5-6 lat?. A może właśnie poprzedni właściciel zaliczył jakiegoś szlifa, uderzył w coś zraził się do motocykli, przestał jeździć a przy okazji uszkodził łożysko?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak tylko spytam jako laik kompletny. A w momencie jakiegoś mocniejszego uderzenia np. o krawężnikl nie ma możliwości, żeby uszkodzić to łożysko?

A poza tym dlaczego ten motor stał? Ja w ciągu niecałego miesiąca nie jeżdżąc bo niestety nie mam czasu zrobiłam 500 km. Więc jakim cudem można zrobić tylko 2000 w 5-6 lat?. A może właśnie poprzedni właściciel zaliczył jakiegoś szlifa, uderzył w coś zraził się do motocykli, przestał jeździć a przy okazji uszkodził łożysko?

To musialo by byc potezne uderzenie. Jesli w takich okolicznosciach lozysko glowki ramy by dostalo to pomysl o lagach, sprezynach, feldze. Mus by to rozwalone bylo. Luz lozyska glowki ramy mogl byc od poczatku zle ustawiony i to mogloby tlumaczyc nadmierne zuzycie. Tak sobie mysle jednak ze w innym dziale powinnismy o tym popisac :)

Z jezdzeniem jest roznie... Dopiero rozpoczelas niedawno swoja przygode z moto i masz wieksze parcie na jazde. Moje moto stalo 3 tygodnie i dopiero w miniony weekend udalo sie pojezdzic. Wiesz... Dom, praca i inne obowiazki. Korzystaj poki mozesz bo pozniej nie jest tak rozowo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!!

Wągrowiec - bliskie mi miejsce na ziemi. Dawno temu spędzałem tam każde wakacje. Las, jezioro, itp. eeee....... to były czasy a tylko rower miałem :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe Dziadek masz rację :) a wracając do tematu moto stało, chyba że ktoś zadał sobie tyle trudy żeby wymienić wszystko bo całe moto nie ma śladów użytkowania od instalacji po ramę i silnik zero rys i optarć przełączniki manetka jak z salonu nowizna pachnąca , podniosłem na lewarku do góry, przednie koło w powietrzu i czuć kierownica spręzynuje jak startuje ze środkowego położenia i jak powraca to staje w tym środkowym położeniu , zero luzu przód i tył , podczas jazdy i hamowania tez nic nie czuć żadnych drgań itp. Tylko podczas jazdy powoli buja z prawa na lewo ale to już mi Dziadek wyjaśnił :) wszystko wskazuje na łożysko ,czy od stania tyle lat mogło się zdeformować ? Niechciał bym rozbierać jeśli istnieje możliwość że to coś innego . No i wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj,

ja kupilem rok temu gs z 2001 z przebiegiem 5700km, jedynie co bylo nie tak to przod ciekl bo lagi troche zardzewialy i sterczaca rdza uszkodzila simeringi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!!

Wągrowiec - bliskie mi miejsce na ziemi. Dawno temu spędzałem tam każde wakacje. Las, jezioro, itp. eeee....... to były czasy a tylko rower miałem :)

Ja również :-D Dlatego mam sentyment do tego miasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×