Skocz do zawartości
harry^

Witam z Tarnowa

Recommended Posts

Zaczynam lubić te wasze kłótnie w sumie w każdym poście :) sweet

Nie ja zaczynam ale faktycznie bez sensu ja kończę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

enlil - enduro jest super na szutry.. ale tak pakowne i wygodne w jeździe na trasie, czy chroniace przed wiatrem / deszczem jak Deauvillka niestety nie jest ;-(

..to trochę inna filozofia - narazie jestem tutaj teoretykiem, ale zamierzam to zmienić w tym sezonie ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D dziękuję za tak miłe powitanie.. jako podsumowanie ostatnich postów, chciałbym powiedzieć i potwierdzić.. że wczoraj wykręciłem dwie świece NGK DR8EA z głowicy silnika jednocylindrowego ;-)

Jarek, dziękuję za pomoc.. oglądałem fajne tutoriale z forum dot. luzów zaworowych.. ale ja jestem z tych, którzy nie biora się za coś w czym nie czują się pewnie, dlatego tego rodzaju serwis zlecam zaufanemu mechanikowi. Poza tym planuję kontynuować dotychczasową historię serwisową motocykla.. u mnie każdy sprzęt musi być igiełka :P

Swojego motocykla ani kobiety nie pożyczam.. ani nie oddaję w nieznane ręce hahaha :P (mam nadzieję, że nie będzie tego czytała hehe)

Nic na siłę, ale w razie "W" pomożemy .... nawet Twojemu mechanikowi :) Kiedyś była tutaj akcja, że któryś serwis ASO podczytywał :lol:

Jak czegoś nie wiesz to pytaj - ktoś odpowie, ale musisz być czujny!! ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic na siłę, ale w razie "W" pomożemy .... nawet Twojemu mechanikowi :) Kiedyś była tutaj akcja, że któryś serwis ASO podczytywał :lol:

Jak czegoś nie wiesz to pytaj - ktoś odpowie, ale musisz być czujny!! ;)

Jarek zakładałem, że w moim GSie nie zastosowano kosmicznych technologii i mój mechanik poradzi :P

Myślałem też nad przyblokowaniem 3KM mocy aby można było na nim jeździć mając A2.. i temat przyblokowania zostawiłem właśnie ASO*.. ale to temat na inny wątek.

*- zgodnie z interpretacją obowiązujących przepisów przez ministerswo mój Wydz.Kom. może zarejestrować motocykl, w którym modyfikacji dokonał WYŁĄCZNIE Autoryzowany Przedstawiciel Producenta (modyfikacja potwierdzona certyfikatem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic na siłę, ale w razie "W" pomożemy .... nawet Twojemu mechanikowi :) Kiedyś była tutaj akcja, że któryś serwis ASO podczytywał :lol:

Jak czegoś nie wiesz to pytaj - ktoś odpowie, ale musisz być czujny!! ;)

Czujny? Najlepiej od razu ustaw mnie w ignoruj :) A swojego mechanika to już możesz wysłać na praktyki do BB Jakbyś nie wiedział to on jest tu Bogiem i uświadom to sobie :) Czekam na wysypisku :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek zakładałem, że w moim GSie nie zastosowano kosmicznych technologii i mój mechanik poradzi :P

Myślałem też nad przyblokowaniem 3KM mocy aby można było na nim jeździć mając A2.. i temat przyblokowania zostawiłem właśnie ASO*.. ale to temat na inny wątek.

*- zgodnie z interpretacją obowiązujących przepisów przez ministerswo mój Wydz.Kom. może zarejestrować motocykl, w którym modyfikacji dokonał WYŁĄCZNIE Autoryzowany Przedstawiciel Producenta (modyfikacja potwierdzona certyfikatem).

Sama blokada mocy jest bardzo prosta, ale fakt ... łatwiej ją uwolnić niż załatwić kwity na ograniczenie ;)

Co do "kosmicznych technologii" to fakt, że tan motek jest taki fajny bo prosty jak budowa cepa, ale jak to w życiu bywa - ma też swoje "modelowe" problemy, a czasem są to zjawiska wbrew logice. Mamy już dużo doświadczeń w tym zakresie - jak to na branżowym forum :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety obawiam się, że mój motocykl nie będzie obiektem postów w dziale mechanika. Całe wczorajsze popołudnie i wieczór spędziłem na rozkręcaniu motocykla aby sprawdzić w jakim stanie są poszczególne elementy.. i niestety ;-( nic nie znalazłem - żadnych niepokojących objawów :-( :P ale gdy coś znajdę w przyszłości przekopię forum a jak nie znajdę odpowiedzi, z pewnością zapytam!

Zakładam post dot. ograniczenia mocy - może się przydac potomnym.

P.S. Przy transporcie moto w busiku strzeliła mi szyba przy jednej śrubie.. mam nadzieję, że to na szczęście :P będę szukał nowej ;/.

Edytowane przez harry^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakładam post dot. ograniczenia mocy - może się przydac potomnym.

Z tego co pamiętam to już ze 2-3 są w tym temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co pamiętam to już ze 2-3 są w tym temacie.

nie znalazłem żadnego postu dotyczącego formalnego przejścia trudnej ścieżki rejestracji motocykla pod A2

sposobów dławienia znam conajmniej kilka .. a tutaj sprawa rozchodzi się o .. 3KM ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś na pewno było, ale albo tytuł, że znaleźć nie idzie, albo zakopane w spamie jak wszystko tutaj :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć nowy kolego :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G650 GS ma formalnie 35 kW i tak jest rejestrowany.

zastanawiam się czy jeżeli doszłoby do montażu takiego silnika w starszym motku, to kto wtedy wydaje kwitek do zmiany wpisu w dowód? Diagnosta?

wykrzyk z szajstreka przez taptataptacośtam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G650 GS ma formalnie 35 kW i tak jest rejestrowany.

A to nie musi być 34 ?

Problem zmiany ... chyba rzeczoznawca jednak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to nie musi być 34 ?

Problem zmiany ... chyba rzeczoznawca jednak.

Aż zajrzałem. 35 kW. Z tym że jest jeszcze faktor 0,2 kW/kg...

Kto wie, moze prostsza jest taka wymiana z formalnego punktu widzenia.

wykrzyk z szajstreka przez taptataptacośtam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba się trochę rozgadaliśmy w złym miejscu.. zakładam nowy wątek i zapraszam do niego

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba się trochę rozgadaliśmy w złym miejscu.. zakładam nowy wątek i zapraszam do niego

Może tego jeszcze nie wiesz, ale tutaj w każdym wątku jest wszystko o wszystkim :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może tego jeszcze nie wiesz, ale tutaj w każdym wątku jest wszystko o wszystkim :D

I nawet jeżeli to inaczej wygląda to bardzo się wszyscy kochamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitac!

I nawet jeżeli to inaczej wygląda to bardzo się wszyscy kochamy.

Kazdy na swoj sposob :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kolejny imiennik widze.Witaj.Ja rowniez nie sadze ze sprzedasz gs-a po roku.Pewnie go doposazysz np. w kufry, gps i sprzedasz ale honde.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-D nie nie nie.. kufry, gps to Honda.. mam nawet namiocik, który mi idealnie mieści się w kufrach ;-D

GS to inna bajka.. jak dla mnie nieporównywalna do Deauville. GS to fajne dopełnienie mojego motocyklowego świata.

..nie chcę się zarzekać - natomiast gdyby się stało tak jak piszesz, to musiałaby nastąpić wielka przemiana.. o której wraz z rosnącym enduro-stażem będę informował.

Obecnie wydaje mi się, że znalazłem swoje miejsce w świecie motocykli w loży turystów.. puki co nie jestem nawet enduro-amatorem.. co najwyżej teoretykiem.

Czas pokaże.. fajnie byłoby poznać kogoś z okolicy, od kogo można byłoby się nauczyć jak w pełni korzystać z uroków funbike'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×