Skocz do zawartości
Seb

Dakar vs "Normal"

Recommended Posts

Si ;) Ale to było 5 września, teraz nie wiem czy nie skończy się Efką sprzed 2000, własnie po to żeby sprecyzować sobie "co chcę w życiu robić", większość tutaj mi tak radzi, a że już dawno wyrosłem z wieku kiedy to wszystko wie się najlepiej, to chyba tych rad posłucham :)

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb właśnie, od 5 września tyle czasu mięło a Ty wciąż bez motka.. oczekujemy poprawy ;-) Moim zdaniem siadać Dakar na każdy z potencjalnych motków czy to eFka ,Gs-u czy, przymierzyc się, przejechać i decydować co komu pasuje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem F650 z 1999r

Jazda nią była wyśmienita

Następnie kupiłem Dakara , wreszcie mogłem jeździć gdzie chciałem i tam gdzie oczy poniosły

I tak mi po głowie chodzi pozbycie się Hondy i powrót Dakara

Dla czego lepszy od Fki

+ na nim nie zapominałem wyłączyć ssania

+ zawieszenie

+ mniejsze spalanie

+ ładniejszy

+ i miał grzane manetki, zarąbiasta sprawa

+ rolnicy panikowali że policja jeździ polnymi drogami jak ubrałem kamizelkę z napisem Polska

+ opony TKC 80

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z katem sie nie polubiłeś ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kat

+ lekki

+ fajnie się jeździ ale do 80km/h ,( szkoda mi jak wyje silnik na wysokich obrotach )

- siniak na nodze od kopania na siedząco :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anis, wszystko zgodnie z planem, moto w marcu - kwietniu :)

Hans, dzięki za wpis ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to już jest Was dwóch, którzy ciągle szukają :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proście a egzemplarz dla Was sam wpadnie Wam w ręce... Powiedziałem ja ;-)

Pewnego dnia spotkasz na swojej drodze sprzęt i nie będziesz patrzył czy to marzec czy kwiecień tylko powiesz BIORĘ :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnego dnia spotkasz na swojej drodze sprzęt i nie będziesz patrzył czy to marzec czy kwiecień tylko powiesz BIORĘ :-)

Tak było. :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja, racja... Z moja drugą żoną tak właśnie było :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem i z motocyklami nie mam żadnego doświadczenia, ale mam to samo co autor tego wątku - podjąłem decyzję od której nie ma odwrotu ;)

Przymierzam się do rozpoczęcia przygody z jednośladem. Wybór padł na 650-tkę jako pierwszy motocykl i mam ten sam dylemat - GS czy Dakar, z tą różnicą, że bardziej chodzi mi o gabaryty, a nie sposób uzytkowania.

Mam 187cm wzrostu i ~85kg wagi. Liczy się dla mnie wygodna pozycja i dopasowanie wysokości motocykla do wzrostu. Dakar wyższy, ale czy faktycznie będzie to robiło zauważalną różnicę w stosunku do GSa?

Gwoli ścisłości - zamierzam jeździć głównie po mieście i po asfalcie, od czasu do czasu trasy <200km i czasem krótkie odcinki po lesie, czy gdzieś na ryby, bez hardkorów (żadne bezdroża, krótkie odcinki po uklepanych drogach polnych/leśnych, trochę szutru, ale to tylko jako dodatek - główny zamysł to miasto i asfalt). Jak mi się spodoba to chętnie zrobię latem dłuższą trasę >1000km Z tego co czytam dla moich potrzeb GS w zupelności wystarczy, stąd tylko kwestia wysokości motocykla :) Nie sądzę abym był w stanie znacząco wykorzystać dodatkowe możliwości, które daje dakar i szkoda byłoby bez sensu dopłacać.

pozdro :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przymierz się do obu i będziesz wiedział mniej więcej, który Ci bardziej pasuje. Wg mnie zwykły GS jest mały, zwany czasem damskim :D dlatego wybrałbym Dakara (miałem kiedyś i mi pasował).

Niemniej nie ma co się spalać taką decyzją, Dakara zawsze możesz obniżyć a GSa podnieść, trzeba kupować i cieszyć się jazdą :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
yaca, jak nie znajdziesz bliżej to zapraszam do Bolesławca , przymierzysz Dakara i zwykłego , sam mam 194cm , przymierzałem się do zwykłego ( bo jest ich więcej ) ale był dla mnie za mały i kupiłem Dakara, decyzji nie żałuję. Edytowane przez pit202

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

raczej Dakar przy takim wzroście

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yaca - może byś wpadł do Przywitalni i przywitał się bracią forumową ? - taki tutaj mamy zwyczaj.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooops faktycznie moje faux pax. Już naprawiam błąd w etykiecie ;)

Za rady dziękuję.

@pit202 - w sumie do bolesławca nie jest aż tak daleko niewykluczone, że się wybiorę. thx za propozycję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co Wy z tym wzrostem? Odległość od podnóżków do siedzenia jest taka sama na Dakarze jak i w zwykłym GS także ergonomia jest taka sama tu i tu. Większe znaczenie dla wyższej osoby może mieć wysokość kanapy, a nie zawieszenia.

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co Wy z tym wzrostem? Odległość od podnóżków do siedzenia jest taka sama na Dakarze jak i w zwykłym GS także ergonomia jest taka sama tu i tu. Większe znaczenie dla wyższej osoby może mieć wysokość kanapy, a nie zawieszenia.

Tak oczywiście masz rację Jacku :-D

po co te nerwy :-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak oczywiście masz rację Jacku :-D

po co te nerwy :-D

Jak to w przypadku nauczyciela bywa :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff to troche mi ulżyło, bo GS zdecydowanie tańszy i dostępniejszy :)

Ale Ty powinieneś brać Dakara! Nie słuchaj Vena, on ma wysiedzianą kanapę, i na dodatek tak jak Jarek pisał, nigdy nie miał Dakara!

Co Wy z tym wzrostem? Odległość od podnóżków do siedzenia jest taka sama na Dakarze jak i w zwykłym GS także ergonomia jest taka sama tu i tu. Większe znaczenie dla wyższej osoby może mieć wysokość kanapy, a nie zawieszenia.

Ven, chyba sprawdzałeś tylne podnóżki!

A tak na serio, to problem jest z długością nóg! Od razu dodam, zę nie chodzi o rozmiar stopy, tylko odległość od pięty do krocza!

Yaca, zanim zrobimy Ci totalny mętlik, jak najszybciej przymierz się do jednego i drugiego i będziesz miał odpowiedź!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×