Skocz do zawartości
mariopg82

Sprzedam Suzuki DL 650 V-Strom

Recommended Posts

8 setka może i kosztuje ale na prawdę między nią a DLem jest ogromna różnica i nie piszcie że to porównywalne motocykle bo jeden z drugim ma się jak pies do jeża B-)

Tak? To opisz jaka jest ta ogromna różnica bo chyba coś przeoczyłem. Jestem ciekaw Twojej opinii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no MT, powiedz, że żartujesz. Ja lubię DL'e. Naprawdę. Ale gdzie go do 800ty? Jak?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik, zawieszenie (o skoku nie piszę ;-) ) , moc, waga, cena, wyposażenie, zębatki, kolory, spalanie :-D coś jeszcze? :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik, zawieszenie (o skoku nie piszę ;-) ) , moc, waga, cena, wyposażenie, zębatki, kolory, spalanie :-D coś jeszcze? :-D

Silnik większy 800 vs 650 zatem mocniejszy 85KM vs 68,7KM, zawieszenie trudno mi ocenić na DLu nie mogę psa powiesić a F800 za mało jeździłem, moc 85KM vs 68KM, waga 229kg vs jakieś 220kg, cena około 50.000 (bo BMW sprzedaje moto w kawałkach) vs 30.000, spalanie no tu trudno powiedzieć bo oba motocykle zapewne odbiegają od danych katalogowych i to przy różnych prędkościach.

Pozostaję jeszcze takie użytkowe detale jak ochrona przed wiatrem, wygoda kanapy, zmęczenie kierownika po 1000km, koszty i dostępność serwisu itp.

Przyznam jednak, że ze wszystkich BMW F800 podoba mi się najbardziej.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak mam być szczery to kupiłem DL-a z wyrachowania , znam lepsze motocykle i zapewne kiedyś któryś z nich nabędę ;-) . porównać można DL-a z tigerem 800 /ale nie xc/ oraz bmw f700gs - to moim zdaniem podobna klasa pojazdów nie nastawiona na żaden "teren" tylko na nawijanie kilometrów do roboty i w trasę . i tutaj DL ma się całkiem dobrze w "klasie" - jest wygodny łatwy w prowadzeniu i kurde raczej tani .

natomiast porównanie z F800GS to nieporozumienie . żaden DL wliczając nowego "dziobaka" który z xc ma tylko szprychowe koła :beer: i dzióbek , nie chodzi w tej lidze i nie było takiego założenia . suzuki nie ma w tej klasie żadnego pojazdu i nie zapowiada się żeby miało - zresztą honda i kawasaki tez nie mają , versys 650 to klasa DL-a a crossrunner to fajny motocykl którego nie ma z czym porównać .

jedynym konkurentem F800GS jest Tiger 800xc albo xcx - i to jest ta sama klasa motocykli i tam się można bawić w porównania . DL jest tani w zakupie , tani w serwisie i trudny do zajechania jak kowadło kowala . i chwała mu za to :beer: . MT się deko zagalopował , ale on tak ma od dawna ;-) ...

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

8setka waży 220kg w "nowszej" wersji z ESA i tymi tam... :-D poprzednia wersja waży na maksa 207kg :-P

Co do zawieszenia to nie chodzi o prześwit a o pracę amortyzatorów no i w ogóle... 8setka po prostu jedzie :-P

P.S. Zapomniałem napisać o różnicy w kołach (przednich oczywiście) to już jak czepiamy się nazwy enduro, choć w DL-u 19tka to o wiele lepiej jak w innych "psach" 17tka :-) Co prawda w 8setce koła gną się na sam widok dziur, no ale są :-D no i ma jeszcze kilka innych drobnych wad, ale i tak jest lepsza od DL-a :-D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

następny do golenia który twierdzi że to ta sama klasa ;-) , Bóg was opuścił :beer: , poprawcie się .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i super, każdy może sobie wybrać na czym chce jeździć ;-)

Ja tam mam mojego Czesława i jest super i najlepszy ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

następny do golenia który twierdzi że to ta sama klasa ;-) , Bóg was opuścił :beer: , poprawcie się .

Ni chuja. Ale pogadać można. ;-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wam za dwa tygodnie zrobię test porównawczy DL-a z yamahą xvs 1300 midnight star i z hondą pcx na poligonie ;-) . test bedzie polegał na sprawdzeniu który z pojazdów jest bardziej fotogeniczny , to jedyne porównanie możliwe do wykonania . tylko przyczepę musze pożyczyc bo część składu nie dotrze na miejsce samodzielnie z braku prześwitu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wam za dwa tygodnie zrobię test porównawczy DL-a z yamahą xvs 1300 midnight star i z hondą pcx na poligonie ;-) . test bedzie polegał na sprawdzeniu który z pojazdów jest bardziej fotogeniczny , to jedyne porównanie możliwe do wykonania . tylko przyczepę musze pożyczyc bo część składu nie dotrze na miejsce samodzielnie z braku prześwitu .

A jak się okaże, że przyczepa? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale o czym wy tu ?

Jeszcze nie dotarło jaki motocykl jest najlepszy ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale o czym wy tu ?

Jeszcze nie dotarło jaki motocykl jest najlepszy ???

Do mnie dotarło, ale weź tu chłopie innym wytłumacz. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do mnie dotarło, ale weź tu chłopie innym wytłumacz. ;-)

Niereformowalne jakieś :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale o czym wy tu ?

Jeszcze nie dotarło jaki motocykl jest najlepszy ???

Motocykl taki sobie - średni, ale za to ma niesamowicie mocne związki zawodowe na tym forum - czuję, że wkrótce będzie strajk włoski :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8setka waży 220kg w "nowszej" wersji z ESA i tymi tam... :-D poprzednia wersja waży na maksa 207kg :-P

Co do zawieszenia to nie chodzi o prześwit a o pracę amortyzatorów no i w ogóle... 8setka po prostu jedzie :-P

P.S. Zapomniałem napisać o różnicy w kołach (przednich oczywiście) to już jak czepiamy się nazwy enduro, choć w DL-u 19tka to o wiele lepiej jak w innych "psach" 17tka :-) Co prawda w 8setce koła gną się na sam widok dziur, no ale są :-D no i ma jeszcze kilka innych drobnych wad, ale i tak jest lepsza od DL-a :-D :beer:

800 jedzie?

Czym? Czosnkiem chyba :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:-D +1 .

każdy chwali co jego w garażu .

Nie każdy. Nowiutkiego KTMa się po roku pozbyliśmy bo się na dłuższą metę prawie do niczego nie nadawał. Tylko szurnięty street a to za mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

300 cm do miasta?

Mt, taki niby duży a nie wie że z motoryzacją to jak z ropą, poniżej litra to nie ma co kupować :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

300 cm do miasta?

Mt, taki niby duży a nie wie że z motoryzacją to jak z ropą, poniżej litra to nie ma co kupować :-D

Przesadzasz! DL ma 650 i jest najidealniejszy do miasta :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak pisał Orwell w folwarku zwierzęcym, wszystkie zwierzęta są równe ale świnie są rowniejsze :-)

Wszyscy wiemy że dla Mt DL jest Bezkonkurencyjny :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszyscy wiemy że dla Mt DL jest Bezkonkurencyjny :-D

Nie ma się co oszukiwać. DL to motek idealny na dalekie wyprawy, miasto, kros, enduro, trial, żużel, a nawet w globusie jest najlepszy. Wolno mu? :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×