Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Zapinanie pasów jest najbardziej bez sensu, to ingerencja w wolność jednostki i powinno być dobrowolne ;-)

U mnie jest, ale wiadomo wolność kosztuje (do tej pory 100 PLN)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie do Administratorów: czy ten wątek powinien być w dziale mechanicznym > nasze samoróbki?

kiedyś było w gadaj zdrów?

I czy nie mógłby się nazywać po staremu... Niebezpieczne sytuacje??

powinien być w inne motocyklowe dlatego że w wątku inne motocyklowe pitolimy o sprawach motocyklowych a bezpieczeństwo i niebezpieczne sytuacje dotyczą spraw motocyklowych. Może nazywać się niebezpieczne sytuacje ale nazywa się bezpieczeństwo i niebezpieczne sytuacje żeby było fajniej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś w arkadii (w parkingu podziemnym) jakaś głupia cipa mało co nie zdjęła mnie na przejściu dla pieszych, wyprzedzając radośnie inne autko. Na szczęści zdążyłem się zatrzymać, bo jakoś nie ufam temu, że pieszy na na pasach ma pierwszeństwo :?

i masz rację, mi tak gość dał strzała w kolano zderzakiem, centrum miasta, zielone światło moje, południe, "zagapiłem się" od tej pory nie uznaję pierwszeństwa na pasach, ale rozglądanie się.

Zapinanie pasów jest najbardziej bez sensu, to ingerencja w wolność jednostki i powinno być dobrowolne ;-)

Zwłaszcza tych na tylnym siedzeniu - możliwe złamanie karku osobie z przodu przy wypadku.

Ja tam nie uznaję wolności w moim autku, nie ma zapiętych pasów, nie ma jazdy. Nie będę po nikim tapicerki czyścić ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i masz rację, mi tak gość dał strzała w kolano zderzakiem, centrum miasta, zielone światło moje, południe, "zagapiłem się" od tej pory nie uznaję pierwszeństwa na pasach, ale rozglądanie się.

[...]

Przerażają mnie piesi lecący przez 2-3 pasowe jezdnie bez nawet zerknięcia co się dzieje na kolejnych pasach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nawet bardziej się nadaje do "coś śmiesznego", ale jednak jakieś tam zagrożenie było:

PS: Motory na tory!

edit: Nie działa z wskazanym czasem, więc akcja dzieje się od 25-26 sekundy, poniżej link:

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przerażają mnie piesi lecący przez 2-3 pasowe jezdnie bez nawet zerknięcia co się dzieje na kolejnych pasach.

Jakieś 3 tygodnie temu wracałem ze znajomym zakopianką do Krakowa. Za Mogilanami babeczka przebiegała przez Zakopiankę bo chciała zdążyć na busa stojącego na przystanku. Tak jak piszesz nawet nie zerknęła co się dzieje na drodze tylko na nią wpadła. Samochody ostro zahamowały a znajomy na moto zblokował koło i się położył uderzając w samochód przed nim. Całe szczęscie skończyło się na potłuczeniach i stratach w sprzęcie ale babka nawet się nie odwróciła tylko wsiadła do busa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, jak będą niskie kary za takie wybryki, to się wciąż będzie kalkulować.

Przypadek z Tarnowa - jazda po centrum handlowym:

"Dla Dawida P. jedyną konsekwencją niebezpiecznych motocyklowych popisów była grzywna (tysiąc złotych). To kara za 19 wykroczeń drogowych, które uwiecznione zostały na filmiku przed wjazdem do galerii i tuż po jej opuszczeniu. Na motocyklu chłopak przejechał m.in. skrzyżowanie na czerwonym świetle, pędził po chodniku, nieprzepisowo wyprzedzał. W dodatku nie miał prawa jazdy, a crossowy motocykl nie był dopuszczony do ruchu. "

Karę proponowałabym przede wszystkim w pracach społecznych, tak by 'bohater' przez jakiś czas nie miał czasu na głupoty ;-)

Druga sprawa - w obu przypadkach rajd został nagrany kamerką - czyli był po to, by się pochwalić. Dowalić jeszcze jakąś robotę społeczną, przy której będzie widoczny a nie za bardzo by się chciał tym pochwalić.

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat nie zapinanie pasów jest objawem skrajnej głupoty - nie wolności. ..

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat nie zapinanie pasów jest objawem skrajnej głupoty - nie wolności. ..

Jednakowoż dużo ludzi ma problem z odróżnieniem tych dwóch rzeczy.

Wolność jest wówczas gdy nie zapinający pasów w razie wypadku niesie sobie pomoc sam i leczy się lub pochowa całkowicie na własny koszt. Jak wolność, to wolność. Jego świadoma decyzja, jego problem.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie leczy się z opłacanych przez siebie składek, pochowanie go to i tak kwestia czasu w końcu każdego z nas to czeka..

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie leczy się z opłacanych przez siebie składek, pochowanie go to i tak kwestia czasu w końcu każdego z nas to czeka..

Z "opłacanych przez siebie składek" to najwyżej wystarczy na udzielenie pierwszej pomocy. Wszystko co dalej to juz z "puli"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spokojnie leczy się z opłacanych przez siebie składek, pochowanie go to i tak kwestia czasu w końcu każdego z nas to czeka..

Nie. Z opłaconych przez siebie składek będzie się leczył jak zachoruje z innego powodu niż głupoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czym różni się ryzyko jazdy motocyklem z prędkością wyższą od dopuszczalnej od jazdy bez pasów ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z "opłacanych przez siebie składek" to najwyżej wystarczy na udzielenie pierwszej pomocy. Wszystko co dalej to juz z "puli"

A pula skąd się niby bierze? I tak od tego poszkodowanego tylko w innej formie niż składa ubezpieczeniowa.

PS. Sam zapinam pasy bo uważam, że mam w razie W więcej szans na wyjście bez szwanku ale nie lubię jak się mnie do czegoś zmusza pod groźbą kary...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czym różni się ryzyko jazdy motocyklem z prędkością wyższą od dopuszczalnej od jazdy bez pasów ?

oj uważaj bo: "zupa była zasłona" lub "post na forum był za mocny" - MT się wkurzy i będą bęcki :)

no chyba, że MT nie przekracza predkości :D bo DL nie da rady :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj wracałem około 18.30 do domu motkiem . Na Psim Polu na rondzie z prawego pasa w prawo mam zamiar pojechać w Nowogorlicką a tu pan mnie z lewego atakuje w ten sam zjazd :-D , hońdą crv . Nawet trąbi bo nie chciałem być wgnieciony w krawężnik i delikatnie się wysunąłem przed niego . Zatrzymałem pojazd i pytam przez ramie o co jemu biega ? pan łapkę przez okno i wymachuje tą witką i coś piermandoli wieśniak DWR.... . i tak sobie postaliśmy ze trzy minuty ;-) a korek z tyłu rośnie ... . szkoda że nie wysiadł i nie szukał sprawiedliwości , 100 metrów od komendy policji ;-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kropka, miałaś kiedyś wypadek autem? Nie stluczke, wypadek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kropka, miałaś kiedyś wypadek autem? Nie stluczke, wypadek.

szukasz guza??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Ty??? Masz dwa życia czy co??? :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Ty??? Masz dwa życia czy co??? :-)

Seb ja Cię jak syna marnotrawnego przyjmę

a Ty w taki sposób do mnie?

daj spokój, przecież dzisiaj piątek, piąteczek, piątunio

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, jak jeszcze flaszke postawisz to idę :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, jak jeszcze flaszke postawisz to idę :-)

no nie wiem, boss krzywo na to patrzy

DSC_0874.JPG

:lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kropka, miałaś kiedyś wypadek autem? Nie stluczke, wypadek.

Przerobilam kombiaka na cabrio, drzewo wbilo mi sie w tylne siedzenie samochodu. Samochod skasowany kazdy kto go widzial dziwil sie ze ktos przezyl. Mialam tylko zlamany obojczyk. Acha nie mialam zapietych pasow.

Wysłane z iKropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×