Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, swierzo po zrobieniu prawka i kupnie pierwszej wyprawki na motor. A teraz powoli zbliza sie czas na kupno swojej pierwszej maszyny. Prawdopodobnie bedzie to F650gs. Jestem z wroclawia, znalazlem ostatnioto ogloszenie:

http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-2002r-ladna-i3023463680.html

Mogl by ktos doswiadczony sie wypowiedziec o tej sztuce?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten motocykl już był kiedyś opisywany, ale najpierw idź do Przywitalni, bo Cię zaraz zlinczują. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To Jankojc nie był w przywitalni ??? :oops:

A niech koledzy z Wrocławia się z tym uporają ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

http://allegro.pl/bm...3023463680.html

Mogl by ktos doswiadczony sie wypowiedziec o tej sztuce?

Nie jestem doświadczony ale się wypowiem ;). Patrząc na stan tłumików odnoszę wrażenie, że właściciel zgubił 1 przy podawaniu przebiegu i to nie w km a milach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam,

Jestem nowy na forum, swierzo po zrobieniu prawka i kupnie pierwszej wyprawki na motor. A teraz powoli zbliza sie czas na kupno swojej pierwszej maszyny. Prawdopodobnie bedzie to F650gs. Jestem z wroclawia, znalazlem ostatnioto ogloszenie:

http://allegro.pl/bm...3023463680.html

Mogl by ktos doswiadczony sie wypowiedziec o tej sztuce?

Pozdrawiam

Zwerbuj kogoś z Wrocławia, moto na miejscu, Ty na miejscu, nie jeden forowicz na miejscu :) ... i przede wszystkim obejrzeć na żywca!!!

Ja powiedziałabym, że jak na "anglika" wygląd ogólny jest (na tych zdjęciach) zadowalający...

A czy 1 z przodu było czy nie.... odmienne opinie podzieliły wróżbitów ;)

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

A czy 1 z przodu było czy nie.... odmienne opinie podzieliły wróżbitów ;)

Faktem jest, że tłumik i kat. są strasznie wypalone co sugeruje sporo wyższy przebieg niż 35 tys km. Możliwe, że wypalają się szybciej gdy jeździ się z kuframi, nie wiem może mnie ktoś poprawić. Ale nawet gdyby, przy 35 tys kolektor wydechowy też nie powinien być czarny. Ja tego przebiegu nie kupuję ;).

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strasznie skatowany jak na 35000 km. Wydech to co najmniej 60 a nawet 80 tys, odpryski na widelcu, też raczej przy 35 tys się nie pojawią, chyba że jeździł ciągle za piaskarką lub na wyjazdach za drugim motocyklem, ale mimo wszystko... Silnik - farba odłazi w miejscach, które słabną od temperatury przy ok 50 tys km, chyba że jeździł suchą zimą/jesienią i był parkowany pod chmurką. Sprzęgło grzebane bo rurka olejowa jest mocno potargana. Mój Dakar przy 78 tys km miał ładniejszy wydech. Ten jest cziorny jak smoła :).

Za 10 koła cudów nie oczekuj. To dobra cena za 2002 rok zarejestrowany. O ile technicznie jest ok a masz ograniczony budżet, zainteresuj się nim.

Ładny absolutnie nie jest, ten rocznik z DE aby był ładny to podobna kasa + przywiezienie itp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i właśnie o to chodzi -opinie mogą być różne, motocykl może mocno zyskać albo nawet kompletnie stracić przy bezpośrednim spotkaniu, a prawda jest taka, że i Ty i moto jesteście w tym samym mieście...

Ja na Twoim miejscu po prostu zaczęłabym od oględzin na żywca, nawet samemu, porobiłabym ze sto dokładnych zdjęć, i wtedy Z KONKRETEM ruszyła po pomoc na forum, bo prawda jest taka, że o przebiegu to sobie możemy tu gdybać bez końca :)

Edytowane przez Kastankas
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

perelka, szkoda ze nie wiedzialem wczesniej zaoszczedzilbym 10k :)

http://allegro.pl/sh...item=3034720211

Do sprzedania NOWE BMW F800GS, bez przebiegu!!!!!!!!

Rok produkcji 2012 ale jest to nowy model 2013, który różni się znacznie od poprzedniego.

Motocykl w najbogatszej wersji wyposażenia. Posiada m.in: ABS, ASC (kontrola trakcji), ESA (elektroniczne ustawianie zawieszenia w zależności od obciążenia motocykla i rodzaju drogi), podgrzewane manetki w dwóch trybach, wyjście pod zapalniczkę do GPS, płytę pod silnik, stelaż na kufry, komputer pokładowy, diodowe kierunkowskazy, centralne podnóżki, oryginalny alarm BMW z czujnikiem pochyłu i ruchu itd. Wyposażenie jak w 1200GS:)

Motocykl posiada kilka rysek widocznych na ostatnim zdjęciu powstałych w transporcie flotowym BMW do Polski. Oczywiście plastik można za parę złotych wymienić jeżeli komuś to przeszkadza, ale ja zostawiłem tak jak jest, ponieważ nawet nie bardzo jest to widoczne na żywo i w niczym nie przeszkadza. Zresztą lepiej to zostawić do wymiany po pierwszej glebie w terenie:) Posiadam oczywiście wszystkie dokumenty, 3 kluczyki, komplet sterowników do alarmu itd. Motocykl zarejestrowany i ubezpieczony - można wracać na kołach.

Cena do niewielkiej negocjacji. Umowa kupno-sprzedaż lub faktura VAT marża. Cena nowego motocykla z tym wyposażeniem w salonie to 51,500:)

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"spadł z tira" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

perelka, szkoda ze nie wiedzialem wczesniej zaoszczedzilbym 10k :)

http://allegro.pl/sh...item=3034720211

jak na ostatnim zdjęciu jest "kilka rysek", to pewnie znaczenie wyrazu "bez przebiegu" można również interpretować jak +/- kilka tysięcy.

Ale cena jest atrakcyjna, nawet jak spadł z tira.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale marudy ;) Jakbym miał dutki to już bym nim wracał. :roll:

Edytowane przez krs
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i nick sprzedającego mfenglish w wolnym tłumaczeniu "majfrend " :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"spadł z tira" ;)

Śmiej się śmiej ale jakiś czas temu w Zebrzydowej koło Bolesławca wykopyrknął się TIR z funkiel nówkami BMW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śmiej się śmiej ale jakiś czas temu w Zebrzydowej koło Bolesławca wykopyrknął się TIR z funkiel nówkami BMW

ałć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ałć

Ubezpieczalnia za szczęśliwa chyba nie była :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałam chwilę o tym motku, ale już nie myślę - Rafał z Motoszkoły pojechał go zobaczyć:

Oglądałem dzisiaj:

http://tablica.pl/oferta/husqvarna-te-310-zarejestrowana-polecam-ktm-yamaha-honda-suzuki-CID5-ID2hnfx.html#7628d76ee6;r:;s

Pojechaliśmy kawał drogi, bo miał być zarejestrowany i nie wymagać żadnego wkładu finansowego. Kurcze sam się sobie dziwię, że wciąż nabieram się na takie teksty...

Po pierwsze; motocykl zarejestrowany, ale na kogoś innego niż sprzedający. Niby jest jakaś umowa, ale i tablica rejestracyjna inna niż w ogłoszeniu.

Po drugie;

- napęd do wymiany (skrócony żeby była regulacja, ale generalnie stan agonalny)

- leją obie lagi. Sprzedawca zapewniał, że szczelinomierzem wyczyści brud spod uszczelniaczy zgarniających, ale ... :D

- praktycznie brak tłumienia przedniego zawieszenia. Może już cały olej wyciekł,

- handprotektory pogięte, a zamiast wewnętrznych oryginalnych mocowań to jakieś trzymacze od rurek z kanalizacji. Oba zupełnie nie przykręcone!,

- cały motocykl wyplakowany - łącznie z tarczami hamulcowymi (!),

- tylna tarcza hamulcowa ('pływająca') pływa tak, że mało nie wyleci z mocowań :( ,

- światło stop nie działa, ani włącznikiem przy klamce ani przy dźwigni.,

- tylna lampa wisi na dwóch śrubach i się majta,

- tylko jeden kluczyk do stacyjki,

- rama solidnie poobijana - podobno od jazdy po lesie :) ,

- licznik kilometrów pokazuje przebieg tylko od razu po jeździe. W innym przypadku nie pokazuje nic (?),

- wymienione sprzęgło - nowa uszczelka pod pokrywą,

- bardzo podrapana tylna felga (przednia bez żadnej ryski) - podobno od częstej wymiany opon (chyba łomem wymieniali),

- lekko dzwoniący łańcuszek rozrządu - na pewno wymaga inspekcji.

Generalnie motocykl sponiewierany i zaniedbany. Do sprzedaży wyczyszczony i nabłyszczony aż do przesady (oczywiście zakamarkach został piach i błoto).

Sprzedawca bardzo opryskliwy - 'nowe są w salonie' itp.

Gdyby była czysta sprawa z dokumentami to temat do ogarnięcia, ale na pewno nie za 14 900zł.

Po raz kolejny dochodzę do wniosku, ba! nawet sobie obiecuję, że żadnych wyjazdów powyżej 100km na oglądanie. Szkoda czasu :(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masakra. Przerabiałem to w listopadzie. :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracajac do niebieskiej F800GS, brak gum na podnozkach, ze zdjec wyglada tez ze sa slady uzywania centralki i podnozkow oraz dzwigni zmiany biegow. Czyzby przebieg wyzerowany ?

Moj egzemplarz mial lancuch az bialy od teflonu ze smaru. Ten wyglada na dosc "czysty"

No i jakby ktos nie zauwazyl to czarny plastil pod niebieskim jest porysowany i odlamany na dolnym rogu. Ciekaw jestem jaka jest prawdziwa historia tego motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałam chwilę o tym motku, ale już nie myślę - Rafał z Motoszkoły pojechał go zobaczyć:

Oglądałem dzisiaj:

http://tablica.pl/of...7628d76ee6;r:;s

Pojechaliśmy kawał drogi, bo miał być zarejestrowany i nie wymagać żadnego wkładu finansowego. Kurcze sam się sobie dziwię, że wciąż nabieram się na takie teksty...

Po pierwsze; motocykl zarejestrowany, ale na kogoś innego niż sprzedający. Niby jest jakaś umowa, ale i tablica rejestracyjna inna niż w ogłoszeniu.

Po drugie;

- napęd do wymiany (skrócony żeby była regulacja, ale generalnie stan agonalny)

- leją obie lagi. Sprzedawca zapewniał, że szczelinomierzem wyczyści brud spod uszczelniaczy zgarniających, ale ... :D

- praktycznie brak tłumienia przedniego zawieszenia. Może już cały olej wyciekł,

- handprotektory pogięte, a zamiast wewnętrznych oryginalnych mocowań to jakieś trzymacze od rurek z kanalizacji. Oba zupełnie nie przykręcone!,

- cały motocykl wyplakowany - łącznie z tarczami hamulcowymi (!),

- tylna tarcza hamulcowa ('pływająca') pływa tak, że mało nie wyleci z mocowań :( ,

- światło stop nie działa, ani włącznikiem przy klamce ani przy dźwigni.,

- tylna lampa wisi na dwóch śrubach i się majta,

- tylko jeden kluczyk do stacyjki,

- rama solidnie poobijana - podobno od jazdy po lesie :) ,

- licznik kilometrów pokazuje przebieg tylko od razu po jeździe. W innym przypadku nie pokazuje nic (?),

- wymienione sprzęgło - nowa uszczelka pod pokrywą,

- bardzo podrapana tylna felga (przednia bez żadnej ryski) - podobno od częstej wymiany opon (chyba łomem wymieniali),

- lekko dzwoniący łańcuszek rozrządu - na pewno wymaga inspekcji.

Generalnie motocykl sponiewierany i zaniedbany. Do sprzedaży wyczyszczony i nabłyszczony aż do przesady (oczywiście zakamarkach został piach i błoto).

Sprzedawca bardzo opryskliwy - 'nowe są w salonie' itp.

Gdyby była czysta sprawa z dokumentami to temat do ogarnięcia, ale na pewno nie za 14 900zł.

Po raz kolejny dochodzę do wniosku, ba! nawet sobie obiecuję, że żadnych wyjazdów powyżej 100km na oglądanie. Szkoda czasu :(

Dlatego ja, szukając moto, olałem wyjazdy dalekie bo szkoda kasy i czasu. Kupiłem moto 15km od mojego domu. Forumowe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×