Skocz do zawartości
sid

ABS - jak rozpoznać

Recommended Posts

Idź za kablem. Chodzi o to aby po prostu go odłączyć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odłączyłem przewód tylnego czujnika i po przekręceniu stacyjki, komputer rejestrował błąd - świeciła się cały czas kontrolka ABS. Czyli wygląda na to, że elektronika jest ok. Przyjrzałem się tej pompce i chyba też jest ok. Porobiłem fotki tej pompki, tarczy i klockom hamulcowym, żebyście luknęli, bo może tam tkwi przyczyna problemu. Nie odkręcałem zacisku w pompce, bo na razie nie mam nawet jeszcze odpowiednich kluczy. Pojechałem po raz kolejny na szuter pohamować i stwierdzam brak ABS'u. Hamowałem nawet przy prędkości 50 km/h i koło blokuje się na stałe. Można na zablokowanym wytracić prędkość do zera. Widać było po śladach, że hamulec nie odpuszcza. Czasem coś słychać jak strzeli i nic więcej. Na początku tego tematu, lub w innym , ktoś inny pisał, że czuje mocne drgania nóżki hamulca. Ja nie czuję nic, więc chyba można rozwiać odczucia, że ABS działa ale nie czuję go. :cool: Ostatnio były wymieniane płyny hamulcowe w nieautoryzowanym warsztacie BMW we Wrocku. Sam hamulec spisuje się dobrze, tak mi się bynajmniej wydaje. Do zablokowania koła nie trzeba dużej siły nacisku. Przy średniej już czuć na piachu jak się leci gumą. Chyba, będę musiał dać gdzieś do warsztatu, bo sam nic już więcej nie zrobię... :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A na tylnej tarczy jest ta tarczka od ABS-u? :roll:

Ja jej nie widzę... :?

Zrób zdjęcie tylnej tarczy hamulcowej z boku.... :oops:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A na tylnej tarczy jest ta tarczka od ABS-u? :roll:

Ja jej nie widzę... :?

Zrób zdjęcie tylnej tarczy hamulcowej z boku.... :oops:

Musi byc bo predkosciomierz by nie działał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

skoro po zdemontowaniu czujnika ABS zgłasz błąd to chyba jest. Pytanie tylko: gdzie? :D

gdyby była jakaś blokada mechaniczna w hamulcach (zacisk, pompa) po odpuszczeniu ciśnienia koło by trzymało a to powoduje zgłoszenie błędu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, na 4 zdjęciu widać ją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tarcza ABS-u to jak się domyślam ta kratkowana na wysokości czujnika, a więc jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tarcza ABS-u to jak się domyślam ta kratkowana .

Ta sama

W jakiej dzielnicy mieszksz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta sama

W jakiej dzielnicy mieszksz?

Fabryczna.

Na Mosiężnej :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzałeś odległość czujnika od tarczki?

Sprawdzałem . Tak na oko, i względem odległości czujnika od od tarczy w przednim kole, to są takie same. Jakby był za daleko to prędkościomierz działał by prawidłowo ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odłączyłem przewód tylnego czujnika i po przekręceniu stacyjki, komputer rejestrował błąd - świeciła się cały czas kontrolka ABS. Czyli wygląda na to, że elektronika jest ok. Przyjrzałem się tej pompce i chyba też jest ok. Porobiłem fotki tej pompki, tarczy i klockom hamulcowym, żebyście luknęli, bo może tam tkwi przyczyna problemu. Nie odkręcałem zacisku w pompce, bo na razie nie mam nawet jeszcze odpowiednich kluczy. Pojechałem po raz kolejny na szuter pohamować i stwierdzam brak ABS'u. Hamowałem nawet przy prędkości 50 km/h i koło blokuje się na stałe. Można na zablokowanym wytracić prędkość do zera. Widać było po śladach, że hamulec nie odpuszcza. Czasem coś słychać jak strzeli i nic więcej. Na początku tego tematu, lub w innym , ktoś inny pisał, że czuje mocne drgania nóżki hamulca. Ja nie czuję nic, więc chyba można rozwiać odczucia, że ABS działa ale nie czuję go. :cool: Ostatnio były wymieniane płyny hamulcowe w nieautoryzowanym warsztacie BMW we Wrocku. Sam hamulec spisuje się dobrze, tak mi się bynajmniej wydaje. Do zablokowania koła nie trzeba dużej siły nacisku. Przy średniej już czuć na piachu jak się leci gumą. Chyba, będę musiał dać gdzieś do warsztatu, bo sam nic już więcej nie zrobię... :shock:

Tekst na czerwono dedykuję mygosi. :) :P

Sprawdzałeś odległość czujnika od tarczki?

Sprawdzałeś to? A stan czujnika ABS-u? Czysty, czy zasyfiony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzałem . Tak na oko, i względem odległości czujnika od od tarczy w przednim kole, to są takie same. Jakby był za daleko to prędkościomierz działał by prawidłowo ?

Na oko powiadasz...na oko to jednej pannie z Forum padł kiedyś impulsator w GS-ie, a jak się Jarek przyjrzał dwojgiem oczu i pomyślał, to wyszło, że gniazdo zaworowe szlag trafił. To teraz suwmiarka w dłoń i nie patrzymy jak będzie na oko, tylko jak będzie stereoskopowo i z narzędziami.

Nie wiem czy w motkach z ABS-ami nie ma przypadkiem 2 czujników prędkości..przód i tył...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poaostaje wykrecić zacisk i sprwdzić ruchomość tłoczka . Skoro klocki nie mają skorodowanych prowadnic .

A może zapowietrzony ? . po kilku naciskach pedał ( sorry - słowo nie polityczne) nie rośnie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz suwmiarka w dłoń i nie patrzymy jak będzie na oko, tylko jak będzie stereoskopowo i z narzędziami.

Szczelinomierz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczelinomierz.

celna uwaga Aliku ale chyba poszła w próżnię, widać Leff ma problemy z koncentracją.. zdecydowanie rudy go rozprasza :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie ale gdyby czujnik nie "zbierał" danych z koła to nie działałby prędkościomierz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie ale gdyby czujnik nie "zbierał" danych z koła to nie działałby prędkościomierz.

Pisałem wcześniej, że prędkość może czytać z obu albo z przedniego. Giselle ma tak, że aby aktywował sięABS, to moto musi pokazać niezerową prędkość na obu kołach. :) Inaczej ABS nie działa.

A może tarczka ABS-u krzywa i przez to komputerowi robi się bałągan na kościach? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko. Tylko będę musiał zjechać tam w sobotę bo z tego co widzę na ich stronie to pracują do 17 a ją do 16:30.

Nie przejmuj się godzinami, jak ma robotę to siedzi.

Doodek, Leff, cd waszej rozmowy w hyde parku :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przejmuj się godzinami, jak ma robotę to siedzi.

Doodek, Leff, cd waszej rozmowy w hyde parku :-)

Yes, my Master.

...

...

...

:lol: :D :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przejmuj się godzinami, jak ma robotę to siedzi.

Doodek, Leff, cd waszej rozmowy w hyde parku :-)

Ok. Wystarczy podjechać ogólnie z problemem czy pytać konkretnie o Szparaga?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi z tego, że elektryka OK, nikt nie grzebał przy czujnikach, wszystkie elementy układu są na swoim miejscu.

Raczej nie będzie to zapieczony tłoczek (może i) gdyż hamulec działałby z bardzo dużymi oporami i cylinderek by się nie cofał po odpuszczeniu hamulca.

Może jakiś problem z pompą ABSu a dokładniej z sekcją tylnego hamulca z którym nie radzi sobie autodiagnostyka??

Zapowietrzenie układu wg mnie nie ma wpływu na działanie ABS. Motor hamuje więc powinien układ odpuszczać hamulec przy zablokowaniu koła.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×