Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Piotrek - w takim razie chyba skonczy sie na Alpinestars Web.

Natomiast powiedzcie mi jedno. Mam dylemat następujący tylko.

Kupić komplet Buse Sunday typowo letni, z wypinana membrana i podpinką za 900zł czy dolozyc i kupic komplet Buse Open Road - rownież 3warstwowy, ale bardziej uniwersalny. Nie ma tyle siatki ale wentylatory itp są. Osobiscie sklaniam się ku dołożeniu tych 5 stów i kupnie czegoś bardziej uniwersalnego.

Open road

Sunday

I do tego

albo

Edytowane przez pitersc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sidi! Ale najpierw przymierz. Mają zawyżoną rozmiarowkę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty zdecydowanie bierz z gore!

Co do ubioru to musisz sobie sam odpowiedziec na to pytanie... na co Cię stać :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, to sie na komplet open road zdecyduje. A buty Sidi wezme 43 bo takie mam teraz z Adrenaline wiec powinny podejsc. Zawsze mozna odeslac / wymienic. Choc wizualnie gaerne lepsze :-)

EDIT

Sidi Clever Gore zamowione :]

Kurtka i spodnie bede zamawial do konca tygodnia, o ile cos innego mi w oko jeszcze nie wpadnie.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jaki rozmiar nosisz na co dzień? ja nosząc 42 z SIDI musiałem mieć 43

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

43. Rozmawialem z kolesiem ze sklepu, tez nosi 43 i powiedzial, ze wejdzie. Zawsze mozna wymienić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej - dzisiaj przymierzałem

i do tego

Generalnie szukam sobie kurtki+spodni które sprawdzą się w turystyce okazyjnej..

Czy w kwocie 1500-1600 za komplet można coś fajnego wyrwać??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w Kobi fajna obsługa, bardzo pro-kliencka

pokazane przez ciebie ciuchy wyglądają niczego sobie, ważne że membrany sa wypinane

trochę malo wywietrzników i w gorące dni moze być mało przewiewnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mufti są fajne - jasne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel, co to jest za ubranie w którym w teren jeździsz?

Przemku to jakaś Cordura jest, ale ona ma już z cztery/pięć lat chyba (to mój pierwszy komplet na motocykl) już przemaka i nie jest za dobrze uszyty jeśli chodzi o dopasowanie, ale na błoto jest w sam raz, ma tak jakies ochraniacze "powszywane" teraz nie do dostania, ale z chęcią kupiłbym taki sam tylko nowy - w las, bo póki byl nowy to nawet nieźle się spisywał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciuchy na początek na krótkie turystyczne wypady raczej jakieś gęste błoto to nie ;)

Ja natomiast zastanawiam się na Modeką.

Generalnie ich rzeczy podobają mi się.

ale nie wiem czy nie ma czegoś podobnego w szyku i jakości wykonania :) za niższe pieniądze.

Te buty i rękawice BMW to mi się bardziej podobaja :)

Zastanawiam się czy ktoś z was kupował w Gdańsku lub Szczecinie te rzeczy, czy mają na miejscu wybór czy trzeba czekać ?

W Gdańsku ma nieszczęsny BikeMaster.

aha tak przy okazji zastanawiam się nad kaskiem, biję się z myślami pomiędzy:

Żona mi mówi, że na kasku nie powinienem oszczędzać, ma rację ?

Edytowane przez pitersc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona mi mówi, że na kasku nie powinienem oszczędzać, ma rację ?

No i tu się z Twoją żoną zgadzam :-D

co jak co, ale dyńka jest najważniejsza :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daruj sobie buty Modeki, weź jakieś innej marki turystyki z gore-texem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona mi mówi, że na kasku nie powinienem oszczędzać, ma rację ?

Ma rację. A co do kasków, każdy z nich będzie dobry, ale najpierw przymierz. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Szczecinie jesli chodzi o Modeke to jest tylko jeden salon z duzym wyborem, choc oczywiscie nie wszystkie rozmiary maja na miejscu. Przy takim zamowieniu spokojnie dostaniesz 10% rabatu. Tez zastanawialem sie nad Denali, ale jednak nie jest wart tej ceny- nowosci kosztuja :) . Przymierzalem tam tez c3 i to byl blad - zeby tylko miec kase bo nie ma sobie rownych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

We wrocłąwskiem salonie firmowym MODEKA słowo rabat kojarzone jest jedynie ze stolicą Maroco. Przy zakupie kufajki i portek dostałem na otarcie łez pas na nery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Szczecinie jesli chodzi o Modeke to jest tylko jeden salon z duzym wyborem, choc oczywiscie nie wszystkie rozmiary maja na miejscu. Przy takim zamowieniu spokojnie dostaniesz 10% rabatu. Tez zastanawialem sie nad Denali, ale jednak nie jest wart tej ceny- nowosci kosztuja :) . Przymierzalem tam tez c3 i to byl blad - zeby tylko miec kase bo nie ma sobie rownych ;)

Jesteś pewny tych 10 % czy tylko ci się wydaje.

Rozumiem że mam kupować C3 i nie będę żałował że był za drogi ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daruj sobie buty Modeki, weź jakieś innej marki turystyki z gore-texem ;)

To jakie buty z gore-texem warto zakupić ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako że to wątek o ubiorze mam pytanie czy koledzy używają podczas śmigania na moto kominiarek? Jeżeli ktoś jeździ proszę o jakieś dobre przykłady, bo tyle się ich naoglądałem w rożnych sklepach że nie wiem jaką wybrać, a chciałbym coś przed sezonem kupić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako że to wątek o ubiorze mam pytanie czy koledzy używają podczas śmigania na moto kominiarek? Jeżeli ktoś jeździ proszę o jakieś dobre przykłady, bo tyle się ich naoglądałem w rożnych sklepach że nie wiem jaką wybrać, a chciałbym coś przed sezonem kupić.

Ja jeżdżę praktycznie zawsze, nawet latem, mam 3 szt, jedna z jakiejś lajkry na zimę - świetnie chroni od wiatru - no name, dwie pozostałe bawełniane z Modeki dostałem przy zakupach m.in jako gratisy ;-) nie wiem czy to pomoże

Co ważne ja używam z największym otworem na twarz, czyli nie mam zakrytego ani nosa ani twarzy. ;)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja mam z Brubecka, podobno zachwalają, zakrywa też nos, nie śmierdzi, dopiero zacznę używać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja używam podobnie jak dakarowy - całorocznie

Oxford model chillout..

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jazdy bez kominiarki.

Dzięki dobrym materiałom = niemam problemu z wiatrem, deszczem - łatwiej ją wyprać niż wnętrze kasku

mój model przy -7stC (3miejskie motomikołaje 2010) bez problemu sobie radził z wiatrem i mrozem zapewniając mi komfort cieplny.

Bawełniane są jak dla mnie zupełnie bez sensu - puszcza to to wiatr, jak na dworzu zimno - to nie dość że Ci zimno to jescze momentalnie są mokre

Do "duszy" z takimi kominiarkami..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś pewny tych 10 % czy tylko ci się wydaje.

Rozumiem że mam kupować C3 i nie będę żałował że był za drogi ?

Kupilem na 2500 i dostalem 10%. Moze to byc kwestia tego ze juz wczesniej u nich kupowalem.

C3 porownywalem z Multitec'iem i w tym drugim poczulem sie jak w taniej chinszczyznie ;) Wykonanie, cisza,blenda,"wskaznik uderzenia" i ta nowa gwarancja jak dla mnie bardzo plusuja. O ile pamietam Bajer sobie taki sprawil to pewnie wiecej moze opowiedziec :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×