Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

ja jestem takim żywym organizmem

Szorowałeś w Halvarssonsie? I jak się sprawdziły ciuchy?

Edytowane przez marycha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Marcin, rzeczywiście SPIDI ma model np. Multitecha z ochraniaczem na klatkę. Aczkolwiek dalej będę się upierała przy zestawie: zbroja + kurtka z cordury. Tak to sobie wymyśliłam :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Marcin, rzeczywiście SPIDI ma model np. Multitecha z ochraniaczem na klatkę. Aczkolwiek dalej będę się upierała przy zestawie: zbroja + kurtka z cordury. Tak to sobie wymyśliłam :mrgreen:

Zbroja+kurtka = 3 razy wiekszy rozmiar kurtki od noszonego, jak nie więcej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja 3 sezon latam w komplecie rukki komplet nazywa się armadillo, cordura500, armacor czyli tkanina z włuknem kewlarowym w newralgicznych miejscach, porządny gore pro schell zgrzewany z tkaniną, cool black czyli nie nagrzewa się na słońcu i jeszcze kilka innych bajerów. Towarzyszy mi zawsze na moto podkreślam zawsze, czy jest + 30 czy -10 bo i przy takiej temp. zdarzyło mi się jechać, jeżdżę w niej wszędzie do lasu i w podróże, a także na co dzień, czuję sie w niej komfortowo z przyjemnością ją ubieram. Jedyne co jej dolega to urwał sie uchwyt od zamka taki do ciągnięcia, zastąpiłem go kółeczkiem miałem wysłać ale zima byla za krótka :) druga rzecz to gdzie niegdzie kolor wyblakł ale to mi nie wadzi i nie wpływa na prędkość. ↲

Polecam warto dać trochę więcej naprawdę, na początku też miałem obawy bo na kasie nie śpię, przeryłem internet setki opini różnych i wiem jedno następne ciuchy jakie kupie na moto to będzie rukka!

Edytowane przez elektrician

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

marycha

sprawdziły się a ja jestem żywym organizmem wciąż

ponieważ szukam nowej kurtki ochraniacze halvarssona wą dla mnie punktem odniesienia

czarna

nie zamierzam ciebie przekonywać do niczego. Informuję o ofercie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrician-mam pytanie: jak zachowują się spodnie podczas jazdy w długotrwałym(kilkugodzinnym) deszczu? Czy nie przeciekają w kroczu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrician-mam pytanie: jak zachowują się spodnie podczas jazdy w długotrwałym(kilkugodzinnym) deszczu? Czy nie przeciekają w kroczu?

Nie wiem czy spodnie mają krocze. Za to "krok" na pewno. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrician-mam pytanie: jak zachowują się spodnie podczas jazdy w długotrwałym(kilkugodzinnym) deszczu? Czy nie przeciekają w kroczu?

Ja w kroczu nie przeciekam zwieracze jeszcze ok :mrgreen: A spodnie w kroku jeszcze mi nie przeciekły nigdy. Raz myślałem, że przeciekly na początku, zebrała mi się woda na siedzeniu i nagle poczułem chłód na udach spodnie miałemd bez pdodpinki i myślę sobie kurde przeciekły, ale sprawdziłem w domu gacie suche spodnie od wewnątrz też, no to dawaj je pod prysznic i znowu chłód, odkręcam ciepłą wodę, a tu błyskawicznie cieplej się robi no i wyjaśnila się zagadka, materiał po prostu dobrze przewodzi temperaturę i chłód od zimnej deszczówki powodował wrażenie wilgoci, w podpince tego nie ma idealnie izoluje czyli wiosną i jesienią nie ma sprawy, a latem jak zlapie zimny deszcz i zrobi się jeziorko w kroku, wrażenie jest słabe ale jest sucho więc pozostaje się przyzwyczaić. Dlatego też kupiłem rukkę bo nie lubię wozić ani ubierać przeciw deszczówek i nie martwię się że mnie deszcz zaskoczy. :)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrician,dzięki za odpowiedź-masz rację,lepiej się sprężyć i drogo,ale skutecznie chronić swoje ciało przed kaprysami pogody. Ja "przerabiam" już drugi kpl,tym razem Macna(a przed nią Roleff),niby super,niby ekstra a jak przyszło jeździć ub lata w deszczu,to właśnie poprzeciekało to to w kroczu,moim kroczu a i rękawy kurtki też puściły szybko wodę do środka. Odradzam stanowczo tę firmę,spodnie są w reklamacji a ja zbieram kasę na Rukkę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektrician,dzięki za odpowiedź-masz rację,lepiej się sprężyć i drogo,ale skutecznie chronić swoje ciało przed kaprysami pogody. Ja "przerabiam" już drugi kpl,tym razem Macna(a przed nią Roleff),niby super,niby ekstra a jak przyszło jeździć ub lata w deszczu,to właśnie poprzeciekało to to w kroczu,moim kroczu a i rękawy kurtki też puściły szybko wodę do środka. Odradzam stanowczo tę firmę,spodnie są w reklamacji a ja zbieram kasę na Rukkę!

Ostatnio jechałem 2 grudnia 2 godziny w ulewnym deszczu rukka nie przepuściła nigdzie 3 letnia rukka!, buty daytona nie przepuściły tylko rękawice halvarsona zaczęły już puszczać, a może to że musiałem je zdjąć i potem na mokre ręce założyć może dlatego wydawało mi się że są wilgotne w środku. I jeszcze dal mnie zaleta rukki to sprasowana membrana z cordurą masz ją membranę przy sobie nie majta Ci się jak ta wypinana a to przecierz ona chroni przed deszczem i nie wyobrażam sobie jak jakaś wypinana membrana której z oczywistych względów nie może być w każdej części kombinezonu jak takie coś może cię chronić przed deszczem. Malkontenci zarzucą, że takie rozwiązanie ogranicza wentylację w lecie ale pisałem wcześniej i teraz też nie mieszkam, ja wychodzę z założenia jak jest tak gorąco że w pokoszulce się spocisz, to we wszystkim się spocisz choć w rukkce nie zawsze ma rewelacyjny system cool black sprawdzony na plaży przykryłem wodę kurtką i woda pozostała chłodna.

Miałem wcześniej inną drogą dosyć kurtkę nie pamiętam firmy jakaś włoska, miała membranę i takie tam ale od czasu jak założyłem rukkę nie ma dla mnie kompromisów, jest to super komfortowa, całoroczna, bezpieczna, chroniąca i dbająca o twoje ciało odzież motocyklowa, dla mnie kosmos, i love rukka, i love bmw f800gs :)

Edytowane przez elektrician
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda, Rukka ma się czym pochwalić. No i sami Finowie promują markę. W tamtym roku miałam okazję poznać 3 osobową ekipę Finów. Przejeżdżali przez Warszawę, mięli mały odpoczynek na kawkę. A motocykliści to jedna wielka rodzina, więc jakoś tak w miarę szybko się zapoznaliśmy :mrgreen:

A teraz do meritum. Chłopaki byli jak wyjęci z katalogu Rukki, od góry do do dołu, łącznie z bielizną ( tak widziałam ich bieliznę, bo zdjęli kurtki :P ) wszędzie Rukka. Bardzo chwalili odzież, zwłaszcza, że kilka tysięcy km za nimi już było w różnej pogodzie.

Wracając do tematyki ochraniaczy i norm jakie muszą spełnić, znalazłam artykuł jak się nie dać nabrać oszustom.

http://www.motocykl-...ABC_ochraniaczy

Edytowane przez Czarna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli ktoś nie czytał, to w marcowym nr "Motocykla" (str. 94) również traktują o ochraniaczach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ktoś może sie podzielić wrażeniami z korzystania z kurtki BMW Savanna? szukam jednak tańszej opcji niż Rallye

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Savanna nic mi nie mówi, poza tym, że widziałem na wieszaku u Smorawińskiego. :)

Za mną ciągle łazi kurtka z "szyszką".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no własnie wisi u smorawiny i po przymierzeniu Rallye 2 w rozmiarze 52 i Savanna 50, jednak zdecydownie powinienem mieć rozmiar 50,

oczywiście brakuje w niej podpinki gore i ocieplającej co mocno ogranicza jej przydatność, zresztą przy Rallye podpinka się zdematerializowała

niemniej beluftungsmöglichkeiten Savanny bardzo mnie przekonały, do tego leżała ładnie, miała paski kompresyjne czego zdecydowanie brakowało mi przy rallye 2, i była jasna

myslę wciaz jeszcze o revit albo ixs który pojawił się ostatnio na tapecie

no i muszę małży koniecznie buty kupić... może któraś z pań jeździ w Daytonach i ma rozmiar stopy 36, 37 i podzieliła by się swoim doświadczeniem w temacie ichniej rozmiarówki?

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zależności do jakiej kwoty, dobrą ochronę przed wiatrem zapewnia kominiarka Rukka z windstopperem. Ale koszt raczej powyżej 150zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kominiarka, kominiarce nie równa;) Ale myślę, że do 100zł też znajdzie się coś ciekawego.

Szukaj z windstopperem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kominiarka, kominiarce nie równa;) Ale myślę, że do 100zł też znajdzie się coś ciekawego.

Szukaj z windstopperem.

Myślisz,że ta będzie dobra ?

Nie jestem zwolennikiem płacenia za "metkę". Cena bardzo przystępna

Edytowane przez pitersc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×