Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

co do kominiarki... w zasadzie też używam non stop bo jak już wyżej napisano, łatwiej wyprać niż wnętrze kasku

sugeruję nie oszczędzać na kominiarce... ja korzystam akurat z Rukki (wersja letnia) i bardzo sobie chwalę.... a gdy robi się zimno... znaczy poniżej 8°C to zakładam jeszcze jedną już byle jaką...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za pomoc odnośnie kominiarek, po przeczytaniu postów chyba zdecyduję się na jedną z tych:

http://www.moto-akcesoria.pl/kominiarka-bodydry-z-jonami-srebra,p,47684

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&f=Assortment&id_ass=3767

co sądzicie? którą wybrać? Dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do butów to te mają wkładkę gore-tex, są trochę surowe w stylu znaczy szyku :) ale to tak jak z BMW , konkretnie po niemiecku i praktycznie :)

http://holan.pl/pl/p...ty_BMW_Allround

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kominiarkę wybierz taką żeby ci nie wyłaziła spod kurtki jak będzięsz kręcił głową

tu masz co nieco też

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-akcesoriow/wielkie-porownanie-kominiarek-z-membranami-kominiarki-zimowe-aktualizacja-28-02-2010,art48.html

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się pochwalę, że zamówilem w końcu jakiś normalniejszy zestaw - Modeka Finn. Bylem dzis w motocyklowym, pomierzyłem i zdecydowałem się na szaro czarną kurtkę i spodnie. Będzie na wiosnę i jesień a może i na lato się sprawdzi. W środę ma być do odbioru :) Będe "Mr Sms" - Shoei - Modeka - Sidi ;-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam rukke ale jeszcze nie testowałam ;)

Ja mam Rukke od 2 sezonów. Windstoper to świetna sprawa, nigdy nie wylazła spod kurtki. W deszczu jednak konieczny jest wysoki kołnierz bo po windstoperze pięknie podcieka. Nie mówię o lataniu po mieście tylko o trasie - wystarcza na ok 1,5 godziny jazdy w konkretnym deszczu ;-) testowałem w ostatnie wakacje. Bardzo polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się pochwalę, że zamówilem w końcu jakiś normalniejszy zestaw - Modeka Finn. Bylem dzis w motocyklowym, pomierzyłem i zdecydowałem się na szaro czarną kurtkę i spodnie. Będzie na wiosnę i jesień a może i na lato się sprawdzi. W środę ma być do odbioru :) Będe "Mr Sms" - Shoei - Modeka - Sidi ;-P

A mierzyłeś denali lub cool max ja to się ma poza ceną oczywiście ?

Gdzie zamówiłeś i ile cię kosztował też jestem na etapie zakupów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Rukke od 2 sezonów. Windstoper to świetna sprawa, nigdy nie wylazła spod kurtki. W deszczu jednak konieczny jest wysoki kołnierz bo po windstoperze pięknie podcieka. Nie mówię o lataniu po mieście tylko o trasie - wystarcza na ok 1,5 godziny jazdy w konkretnym deszczu ;-) testowałem w ostatnie wakacje. Bardzo polecam.

o! to ja takich doświadczeń nie mam... mimo że dłuższe trasy w deszczu robiłem... ale to może kwestia kołnierza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mierzyłeś denali lub cool max ja to się ma poza ceną oczywiście ?

Gdzie zamówiłeś i ile cię kosztował też jestem na etapie zakupów.

1550zl. Motohybrid Zabrze - www.motoor.pl

Tamtych dwóch nie mierzyłem. Jak się dorobię większego GS'a (800) to sobie kupię coś lepszego jeszcze - myslalem o ATV Touring czy jakoś tak ;)

Marcin - co do butow to zamówilem 43 z opcją ewentualnej zmiany na 44. Jednak przy okazji kupna kurtki i spodni przymierzylem 42ke SIDI i byla ciasna, tzn tak na styk. Wiec 43 będzie ok. Ja w sumie noge nie mam 43 tylko jakies 42.5 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fajne... ale zwracam uwagę na to o czym zawsze mówię... w naszych kurtkach membrana powinna być wypinana...

no i trochę mało wentyalcji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wiosne / jesien moze byc. Ale jako all around odpada ;) Choc ja jezdzilem tamten sezon w czyms z membrana niewypinana i bez wentylacji i zyje ;) Choc ciezko bylo :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Modeka, Rukka, Modeka, Rukka, ! A co Panowie ze Scottem ? Mają naprawdę dobre rzeczy czy tylko mi się wydaje ?

Edytowane przez Wąski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szukaj jeszcze Uvexa, też robił fajne ciuchy np. kurtka transworld... ale 2-3lata temu wycofali się z produkcji ciuchów, tak jak teraz kasków

w DE dostaniesz tanio

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem przed zakupem ciuchów i jednym z dylematów jest ew zakup:

http://www.2moto.com.pl/produkty/spodnie-adv1

http://www.2moto.com.pl/produkty/kurtka-adv1

Czy ktokolwiek spotkał się z opinią użytkowników o tym komplecie?

Mam świadomość, że:

- firma jest nowa, więc raczej bez rozległych doświadczeń w kwestii wytrzymałości ciuchów,

- produkt podejrzanie tani (choć może to sprawa odpowiedniego marketingu "świerzaka")(na pewno jest to również zaletą:) ),

- materiał "typu Cordura"

ale:

- produkt to polski - czyli dobre, bo polskie :),

- ma wszystko, co trzeba,

- wizualnie całkiem si,

- 840zł/kpl - za tą kasę można by wyposażyć 2 osoby zamiast jednej :).

Producent z Dębicy przyśle mi komplet do przymiarki, więc będę mógł napisać na forum nieco więcej.

Jeśli "ktokolwiek widział - ktokolwiek zna", napiszcie proszę, żebym na ślepo w bagno jakieś się nie wepchnął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do mnie ten komplet jakoś nie przemawia, nie wygląda na jakościowo zaawansowany i nie wiem czy jest tani, nie wiem też czy na stornie producenta klient pozujący do zjęć na ścigu ubrał zbyt duży rozmiar zarówno kurtki, spodni jak i nawet rękawic, czy po prostu jest tam tylko modelem, ale jak dla mnie nie wygląda to dobrze, mam podobny tani cenowo (w zasadzie dużo tańszy) ubiór do lasu i oczywiście tu i ówdzie jest zbyt obszerny, a za to np. w rękawach ledwo się mieszczę, a Pudzianem nie jestem i nie mam uda zamiast przedramienia, nie wiem może tu jest inaczej, ale z samego wyglądu tak mi się ten strój kojarzy :roll: ale zawsze mogę się mylić, ja ogólnie wolę rzeczy sprawdzone, nie lubię eksperymentować, a nie liczyłbym na to że zrobię biznes bo kupię taniej dwa komplety ubioru na motocykl taniej niż jeden markowy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

- produkt to polski - czyli dobre, bo polskie :),

(...)

Producent z Dębicy (...)

Tymczasem na motogenie są namiary na: "IMPORTER'a"

Importer:

P.P.H.U. 2M Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 12

39-200 Dębica

tel. +48 (14) 68 33 333

fax +48 (14) 68 33 333

więc żeby nie było że te ciuszki to z polską produkcją mają tyle wspólnego co współczesny Romet czy Junak z polską motoryzacją..

Nie mam szczegółów, ale składanie do kupy ciuchów z dalekiego wschodu w połączeniu z certyfikowanymi protektorami Redline'a to jeszcze nie jest polska produkcja.

Oczywiście to tylko domysł i jeśli się mylę (oby) to a chęcią przyjrzę się temu kompletowi nieco bliżej..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę się wyżalić :) Kupiłem na Allegro spodnie dla swojej kobiałki, w tytule aukcji napisano "Spodnie tekstylne damskie roz.34 w bb stanie". W opisie sprzedawca napisał że to rozmiar S na metce a według niego to nawet XS i podał wymiary w cm, ale jakoś nie wnikałem nigdy ile cm mają nogi mojej dziewczyny. Zobaczyłem że damskie i S lub XS to kupiłem bo takie nosi.

Wczoraj je przysłali, spodnie bardzo ładne i jak nowe ale jakieś małe mi się wydały od razu, po sprawdzeniu okazało się że to jest faktycznie S tylko dziecięca :)

Do tego nie ma podpinki a wydaje mi się że powinna być bo w nogawkach są wszyte uszy do zapięcia guzików od podpinki.

I teraz nie wiem czy dochodzić się z gościem czy to olać i szukać kupca na te spodnie.???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do 10 dni masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.

[o ile mnie pamięć nie myli, to wyjątkiem jest kupno na firmę. I nie jestem pewna, czy kupno jako towar uzywany równiez można zwracać].

Teoretycznie z dogadaniem nie powinno byc problemu - przecież wymiary "podstawowe", to nie wszystko - pomimo pomierzenia, zawsze ogólne dopasowanie może nie grać ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dzis na spokojnie poogladalem Modeke, i jestem bardzo happy ;) Choc to pewnie kwestia, ze to pierwszy moj konkretny stroj motocyklowy. Wygodne to, mniej sztywne niz moj dziwny Rayven :) I bez problemu spodnie spiely sie z kurtka srebrną letnią Probiker. Więc chyba jej nie będę sprzedawał, bo w zestawie spodnie Modeka Finn i kurtka Probiker PR-09 czuję się dobrze i wygodnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do 10 dni masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.

[o ile mnie pamięć nie myli, to wyjątkiem jest kupno na firmę. I nie jestem pewna, czy kupno jako towar uzywany równiez można zwracać].

Teoretycznie z dogadaniem nie powinno byc problemu - przecież wymiary "podstawowe", to nie wszystko - pomimo pomierzenia, zawsze ogólne dopasowanie może nie grać ;)

Z tego co wiem to prawo do zwrotu bez podania przyczyny dotyczy tylko nowych produktów.

Napisałem maila do gościa i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to prawo do zwrotu bez podania przyczyny dotyczy tylko nowych produktów.

Napisałem maila do gościa i czekam na odpowiedź.

Walcz, bo wprowadzono cię w błąd.

Kiedyś bardzo długo szukałem książki na aledrogo (ostatnie wydanie było na pocz. lat 60-tych). W końcu znalazłem. Kosztowała grosze i po kilku dniach już byłem zagłębiony w lekturze. Ku mojemu zaskoczeniu, gdy dotarłem do końca, okazało się, że to był tylko I tom zamiast II. Sprzedawca o tym nie wspomniał.

Zadzwoniłem tylko do gościa i zrobiłem mu zjebkę. Przeprosił i gotów był przyjąc z powrotem, ale szczerze powiem nie chciało mi się nic z tym robić. Koszty wysyłki przekraczały wartość ksiażki. Szkoda słów...

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×