Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Powiedzcie - majac 1200

Jak masz 1200 to brakuje z przodu R a z tyłu GS :-) A poważnie to powiem na moim przykładzie. Mam kurtke Modeka ROMA i spodnie SPORTING. W kurtce jest wypinana membrana i wypinana podpinka, w spodniach tylko membrana. Zestaw dobrze spełnia swoją role, jak się robi zimno to zawsze można coś wpiąć. Cena kompletu przekracza jednak 1200.

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/roma/17/1/m

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/sporting/75/2/m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, nie wyżyłeś się na Sylwestra? ;)

Dogorywam po tej nocy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dogorywam po tej nocy ;)

Pawel :!: To był Twój post nr 4000 :-P :!: :!: Rządzisz :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziu, co teraz? chyba 4001? :D

Fakt, trochę offu nawaliłem na tym naszym forum. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lato wersja przyzwoita cenowo Probiker PR-09, wersja srebrna. Na wyprzedażach Louisowych może teraz uda się znaleźć ją taniej?

Za 49,- dostaniesz kurtkę w rozmiarze 48 - Ty chyba szupłej budowy ciała jesteś, o ile pamiętam?

Niestety spodni pasujących brak - są takie na Reddys'a raczej ;)

Jasinek te powyższe ma i chyba chwali. Ojcu kupiłem taką kurtkę na wyprzedażach pod koniec lata, po uzupełnieniu o porządne ochraniacze na plecach i ramionach bardzo mu się podobała jej oddychalność.

Ja tradycyjnie polecam też zerknięcie na Hein Gericke - letnie model Tuareg'a. Teraz w sklepie na stronie posucha...

Ale są buty - takie same jak sprzedaje BMW pod swoją marką jako Santiago - za 99 EUR chyba warto ;)

http://www.hein-gericke.de/motorrad-stiefel/tuareg-rallye-ii-gtxr-stiefel-schwarz.html

Rozmiary niestety typowo damskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty teraz mam Adrenaline CRX rozmiar 43.

Zestaw Pawła bardzo mi się podoba. Roma zbiera fajne opinie - na lato lekka a mozna ja spokojnie docieplić :) I jeszcze tyle mógłbym dołożyc :)

Teraz kuźwa będzie jazda z ubezpieczeniem puszki i na to musi być kasa w pierwszej kolejności :) Rok temu za OC i AC wyssali ze mnie 1500zł ;)

A te wszystkie niskie buty - mają jakikolwiek sens?

Np

http://www.moto-akcesoria.pl/buty-probiker-all-season,p,11777 (nie patrzcie konkretnie na model tylko generalnie na typ buta)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale w tej cenie dostaniesz wysokie buty

jaki by Probiker nie był to faktem niezaprzeczalnym jest że uratował mi nogę w moim wypadku

fakt że teraz jest już nie do użytku bo podeszwa uległa deformacji (a raczej jej metalowa wkładka) a i sam but prawie rozerwało... ale noga za to cała

dlatego następne kupiłem już bardziej świadomie pod kątem mojego bezpieczeństwa, ale to już inna liga bo Daytony

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja na pewno wysokie kupie. Zastanawiam sie tylko dla kogo sa w takim razie te niskie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja na pewno wysokie kupie. Zastanawiam sie tylko dla kogo sa w takim razie te niskie :)

Dla takich co kupują krótkie spodnie motocyklowe :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo osób kupuje niskie. Za niskimi przemawia wygoda. Na miasto może i wygodniej się jeździ a nawet chodzi. Ja się też nad nimi zastanawiałem ale górę wzięło moje bezpieczeństwo. Jednak niski nie będzie dobrze trzymać kostki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie niezależnie czy jeżdżę w motodżinsach czy motogalotach jak konczy się ochraniacz kolan musi zacząc sie ochraniacz butow

myslałem kiedys o krotkich ale po wypadku mi przeszło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo osób kupuje niskie. Za niskimi przemawia wygoda. Na miasto może i wygodniej się jeździ a nawet chodzi. Ja się też nad nimi zastanawiałem ale górę wzięło moje bezpieczeństwo. Jednak niski nie będzie dobrze trzymać kostki.

Zbyt dobre trzymanie kostki może skończyć się uszkodzeniem stawu kolanowwgo lub więzadeł. IMO wysokie buty do crosu czy jazdy offem jak najbardziej, ale na codzień...hmmm...wolę butki wędrowniczki. Ja zasuwam w Meindlach Wales. Latem i zimą dają radę. Nie puszczają wody. Po zejściu z motocykla spokojnie mogę wałęsać się tu i tam szlifując bruki lub pomaszerować na przełaj offroadem. :) Są na tyle wysokie, że trzymają kostkę wystarczająco i są nie za ciężkie. Każdy jednak wybiera, to, co pasuje mu najbardziej. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Justyś - sądząc po butach to zamierzasz z RPiotrkiem iść w zawody w schodzeniu na kolanko ;) - najważniejsze, że są wygodne.

Ja jako okularnik mogę powiedzieć, że zakup maski to zbędny wydatek do miasta i na krótkie traski - opłaca się dopiero na długą trasę a i to głównie aby nie wiało od podbródka, po karku. Zasłonięcie nosa powoduje, że parują mi okulary zamiast szyby ;) Ale może Ty będziesz szczęśliwsza.

Aliczq, buty mi zachwalali i kazali kupić ;) mam 10 dni żeby je oddać... a jeśli chodzi o maskę, to ogólnie w kasku mam takie coś osłaniające nos i nie paruje mi szyba - próbowałam zahuhać ją w różnych warunach ;) a maska to jak będę śmigała z Wawy do Elbląga w weekendy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie daj się zwiesc działaniu noska. Pinlock i tak bedzie potrzebny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeansy na lato? Ma to sens? Kupowac lepiej typowo motocyklowe (kevlar w materiale) czy moze byc zestaw zwykle jeansy plus ochraniacze kolan? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ty chyba szupłej budowy ciała jesteś, o ile pamiętam?

168cm, jakies 3kg nadwagi ;) Niestety brzuszek lekko widać ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeżdżę tylko w jeansach (motocyklowych) latem. W normalnym tekstylnym ubraniu nie mogłem wytrzymać. Komfort jest super ale jak z bezpieczeństwem to nie wiem bo jeszcze nigdy nie miałem okazji sprawdzić ich przy okazji wywrotki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pr-09 jest w rozmiarze 48 - za duzy, bedzie na mnie jak worek :)

Nie mam aż takiego ciśnienia - mam jakies swoje ciuchy to przeżyję jakoś ;)

W ostateczności dam do krawca, niech mi wszyje zamki blyskawiczne jako wentylację ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłem w Luisie w Berlinie widziałem fajne buty w okolicy 69 € ( wysokie Probiker bodajże ) . Na stronie chyba są .

202650_330_DET1_05.JPGhttp://www.louis.de/...&new_sort=Preis

Edytowane przez komir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A taka firma jak Bering? Podobno malo znana ale dobra. Ktos ma jakies opinie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

motojeansy użytkuję z sukcesem ale... moje w porównaniu z tym co miałem okazję ogladać w polskich sklepach mają mega gruby jeans (14,5uncjowy) oraz mega gruby kevlar (13,5uncji). Dodatkowo porządne ochraniacze Knox, które chronią mi także goleń

jedynym ich minusem jest, że ochraniacze nie mają swoich kieszeni tylko przyczepiane są na rzep do kevlaru. w lecie trochę kolano się poci ale muszę przyznać że spodnie razem z ochraniaczami spełniły swoją rolę w wypadku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nosek za wiele nie pomoże gdy będzie duża wilgotność lub chłodno, jak np. dzisiaj w Poznaniu o 6,30 :)

ale z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam że nie będziesz skłonna za wiele jeździć gdy temperatury spadną poniżej 15°C lub będzie mokro, więc może wystarczy

tak naprawdę jedynym sensownym rozwiązaniem parującej szyby jest pinlock itp ustrojstwa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin a które masz jeansy? Już od 2 lat chodzą mi po głowie, ale jakoś 300-400 PLN to nie mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×