Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

wolę nie wykluczać jazdy w deszczu ;) ale raczej nie będę się pchać w trasę jak na 100% będzie lało :D wtedy po okolicy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Temat ubrania na motor to temat rzeka. Zrobiło się chłodno i każdy kto może a nie ma ubrania kupuje, okazje mnożą się jak ulęgałki. Przeglądając net znalazłem coś takiego :idea: :

http://www.4ride.pl/index.php/kurtka-te ... lator.html

http://www.4ride.pl/index.php/spodnie-t ... lator.html

Sprzedawca powiedział że jest to hit sezonu i wystarczy od wczesnej wiosny przez lato do jesieni (hehe... jeszcze na to ostatnie chcę się załapać :twisted: ). Co prawda nie ma tam zamków wentylacyjnych ale za to są siateczki które działają podobnie albo jeszcze lepiej. Oczywiście odpinana podpinka ocieplająca i membrana (raczej worek). Niby wszystko ok. ale może Macie jakieś doświadczenia z podobną odzieżą, chętnie się czegoś dowiem. To będzie moja pierwsza profesjonalna odzież motocyklowa więc nie mam doświadczenia czego szukać.

Pozdro i szerokości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sprzedawca powiedział że jest to...

;) Sprzedawca prawdę Ci powie. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam

Temat ubrania na motor to temat rzeka. Zrobiło się chłodno i każdy kto może a nie ma ubrania kupuje, okazje mnożą się jak ulęgałki. Przeglądając net znalazłem coś takiego :idea: :

http://www.4ride.pl/index.php/kurtka-te ... lator.html

http://www.4ride.pl/index.php/spodnie-t ... lator.html

Sprzedawca powiedział że jest to hit sezonu i wystarczy od wczesnej wiosny przez lato do jesieni (hehe... jeszcze na to ostatnie chcę się załapać :twisted: ). Co prawda nie ma tam zamków wentylacyjnych ale za to są siateczki które działają podobnie albo jeszcze lepiej. Oczywiście odpinana podpinka ocieplająca i membrana (raczej worek). Niby wszystko ok. ale może Macie jakieś doświadczenia z podobną odzieżą, chętnie się czegoś dowiem. To będzie moja pierwsza profesjonalna odzież motocyklowa więc nie mam doświadczenia czego szukać.

Pozdro i szerokości.

Po pierwsze to cena za te produkty nie jest najniższa, po drugie to w tej cenie lub podobnej znajdziesz wiele ciekawszych propozycji, lepszych gatunkowo i lepiej wyposażonych. Np kurtka HELD FAITH, CLASH (model krótki) lub Scott STORM 2011, Scott Blouson. Dużo lepsze materiały, wyposażenie, wszystko jest lepsze niż w RST.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co prawda cena wyjściowa nie jest zbyt niska, szukając dobrze po necie można kurtkę za 600zł nabyć a spodnie ok 500zł. Ale może lepiej rozglądnąć się za MODEKą lub BUSE. Firma RST jak wynika z innej dyskusji znana jest z UK (dobrze lub źle), wiadomo jaką mają pogodę. Jeszcze zobaczę, na forum pogrzebię.

Dzięki za info

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co prawda cena wyjściowa nie jest zbyt niska, szukając dobrze po necie można kurtkę za 600zł nabyć a spodnie ok 500zł. Ale może lepiej rozglądnąć się za MODEKą lub BUSE. Firma RST jak wynika z innej dyskusji znana jest z UK (dobrze lub źle), wiadomo jaką mają pogodę. Jeszcze zobaczę, na forum pogrzebię.

Dzięki za info

Pozdro

Ja mam Modekę trójwarstwową:

kurtkę:

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/challenger/10/1/m

oraz spodnie:

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/quebec%20pro/65/2/m

W spodniach z podpinką ocieplającą jeszcze nie jeździłem bo jak na razie nie czułem potrzeby ;)

Widzę, że jesteś z moich okolic to możemy jakoś kiedyś gdzieś śmignąć to sobie dokładnie pooglądasz.

Spodnie i kurtkę kupiłem dużo taniej w grudniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wolę nie wykluczać jazdy w deszczu ;) ale raczej nie będę się pchać w trasę jak na 100% będzie lało :D wtedy po okolicy

Turystyka motocyklowa ma to do siebie, że nigdy nie wiesz czy wyjeżdźając w słońcu dojedziesz również w słońcu. Chyba, że masz zaniar uprawiać turystykę wokół komina :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jadę dziś poprzymierzać, modeke, macne i jak zdąrzę to hein gericke. sklepy w wawie troche porozrzucane a ja niestety autobusami... no to czas start!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4 dni, ponad 100 postów! "Baby są jakieś inne"! MeJustine, koleżanka lata w zbroi i na to eleganckie ciuszki motocyklowe, z protektorami w spodniach. Zbroja typowo kobieca, polecam taki zestaw!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Typowo kobieca, czyli...?

Bo rozumiem, że nie chodzi o to, że koloru różwego ;)

[ps. poprosze o producenta i nazwę, link miło widziany :D ].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Typowo kobieca, czyli...?

Bo rozumiem, że nie chodzi o to, że koloru różwego :lol:

[ps. poprosze o producenta i nazwę, link miło widziany :lol: ].

no i wróciłam :) hmmmmm bardzo fajna kurtka held tortona z gore: cena 1650 po przecenie. spodnie z gore 999. uhhhhhhhhh będę mocno mysleć. modeka jakos średnio. buty daytona troper - extra (bez gore) cena 650zl. ale oczywiście wszystkie ciuchy czarne :/

ale wsiadłam na transalpa i chętnie bym się nim przejechała dla porównania. w tygodniu odwiedzę kolejne sklepy z innymi markami.

cykli podpisuję się pod prośbą mygosi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bardzo fajna kurtka held tortona z gore: cena 1650 po przecenie. spodnie z gore 999

Bardzo dobra cena (wręcz rewelacyjna) i bardzo dobry wybór. Jakiś czas temu sprzedałem taki zestaw mojej koleżance. Jest zadowolona!!! Co do butuw to moim zdaniem nie są rewelacyjne. Bardziej bym Ci polecał coś z kolekcji damskiej firmy TCX np. T-lily (ceny nie pamiętam).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Typowo kobieca, czyli...?

Bo rozumiem, że nie chodzi o to, że koloru różwego :lol:

Do KTM różowy pasuje idealnie MyGosiu :lol:

Girls_Motorbike.jpg

A do BMW? Hmm, czerwona skóra chyba też :)

BMW+F+650+GS.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Typowo kobieca, czyli...?

Bo rozumiem, że nie chodzi o to, że koloru różwego :lol:

[ps. poprosze o producenta i nazwę, link miło widziany :lol: ].

no i wróciłam :) hmmmmm bardzo fajna kurtka held tortona z gore: cena 1650 po przecenie. spodnie z gore 999. uhhhhhhhhh będę mocno mysleć. modeka jakos średnio. buty daytona troper - extra (bez gore) cena 650zl. ale oczywiście wszystkie ciuchy czarne :/

ale wsiadłam na transalpa i chętnie bym się nim przejechała dla porównania. w tygodniu odwiedzę kolejne sklepy z innymi markami.

cykli podpisuję się pod prośbą mygosi

NIe wiem czy te ceny są tak rewelacyjne bo mniej-więcej tyle płaciłem za komplet Rukki dla małżowinki. Z butów polecam też Goretexowe Dainese. Ale to zależy od nogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tyle się chwali ten gore-tex, że zaczynam wątpić z zakup ubrań z innymi membranami :/

troche mam mętlik.

jeszcze poleconą przez mygosię macne musze sprawdzić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprostu Gore jest sprawdzony od wielu lat. Ja mam w kurtce membranę Schoellera i też jest OK. Spodnie Gore. Wcześniej miałem Reise i total porażka. Nawet nie przemakała ale i tak mokro było w środku od potu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Poprostu Gore jest sprawdzony od wielu lat. Ja mam w kurtce membranę Schoellera i też jest OK. Spodnie Gore. Wcześniej miałem Reise i total porażka. Nawet nie przemakała ale i tak mokro było w środku od potu.

właśnie tego pocenia się chciałabym uniknąć najbardziej. wole zmoknąć niż się gotować od środka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz okazję i kasę kupuj odzież i obuwie z gore-tex-em :lol:

Fakt to kosztuje, ale naprawdę warto :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy temperaturze powyżej 25 w mieście we wszystkim się ugotujesz. Na trzsie może zrobić się chłodno. Jednak czynnik chłodzenia wiatrem robi swoje, Ja czuję się w gore znacznie lepiej niż w reisie.

Może mam lekkie skrzywienie bo jeżdżę co dzień niezależnie od pogody (może poza śniegiem i lodem na jezdni :lol: ) ale uważam, że ciuchy, dobre ciuchy to podstawa. Jeśli chcesz jeździć okazjonalnie, tylko dla przyjemności - nie ma to aż takiego znaczenia. Było tu na forum wiele dyskusji, ludzie kupowali różne ciuchy, byli nawet zadowoleni z tanich. Po zmianie na coś droższego widzieli zasadniczą różnicę. Ja też kiedys kupiłem Retbike, po 2 sezonach wymieniłem i zobaczyłem, że wypinana membrana wcale nie jest mi potrzebnz, że w czarnej kurtce z laminowaną membraną można wytrzymać w mieście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NIe wiem czy te ceny są tak rewelacyjne

Ta kurtka jak dobrze pamiętam 2600 :) . Cena, którą otrzymała koleżanka jest chyba ok? :)

JeĹli masz okazjÄ i kasÄ kupuj odzieĹź i obuwie z gore-tex-em :lol:

Fakt to kosztuje, ale naprawdÄ warto :lol: :beer:

Zgadzam się :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NIe wiem czy te ceny są tak rewelacyjne

Ta kurtka jak dobrze pamiętam 2600 :) . Cena, którą otrzymała koleżanka jest chyba ok? :)

JeĹli masz okazjÄ i kasÄ kupuj odzieĹź i obuwie z gore-tex-em :lol:

Fakt to kosztuje, ale naprawdÄ warto :lol: :beer:

Zgadzam się :D

Sorki, ale za Helda nigdy nie dałbym takiej kasy. Tyle dałem za BMW Streetguard :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×