Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

A powiedzcie, jak zachowuje się kurtka lub spodnie z wypiętą membraną. Czy wieje przez materiał? Zastanawiam się, czy poza miastem jest sens coś takiego zakładać, żeby nie wychłodzić stawów. Sprawdzam w necie i różnie to ludzie opisują. Niektórzy wypruwają membranę i mają kurtkę na lato. Też myślałem żeby tak zrobić ze starą kurtką lub spodniami. Na miasto może by było. Co o tym sądzicie? Lepsza kurtka z Cordury bez membrany niż bluza lub coś podobnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w lecie jeżdżę w siatkowej kurtce Probikera i pod spód np zakładamkoszulkę z krótkim rekawem mico ullmaxa - nie czułam żeby mnie przewiało kiedyś, ale każdy ma inne preferencje itp...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A powiedzcie, jak zachowuje się kurtka lub spodnie z wypiętą membraną. Czy wieje przez materiał? Zastanawiam się, czy poza miastem jest sens coś takiego zakładać, żeby nie wychłodzić stawów. Sprawdzam w necie i różnie to ludzie opisują. Niektórzy wypruwają membranę i mają kurtkę na lato. Też myślałem żeby tak zrobić ze starą kurtką lub spodniami. Na miasto może by było. Co o tym sądzicie? Lepsza kurtka z Cordury bez membrany niż bluza lub coś podobnego.

Polecałbym jednak kurtkę z wypinaną membraną i możliwie dobrą wentylacją. Znacznie lepsze rozwiązanie niż wypruwanie ;). Wybierając kurtkę kierowałem się głównie materiałem wierzchnim (Cordura). Imo lepiej kupić kurtkę z z lepszego materiału bez membrany, bo od biedy w czasie deszczu włożysz na nią jakiś ortalion niż ze słabszego z membraną. W przeciwieństtwie do kurtki ze spodni nie wypinam membrany, raz że jakoś nie czuć gorąca a dwa trochę z obawy wychłodzenia kolan. Dodatkowo min. kwestii wychłodzenia to zrezygnowałem z kurtkowych i spodniowych ochraniaczy na rzecz takich nakładanych bezpośrednio na że się tak wyrażę członki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecałbym jednak kurtkę z wypinaną membraną i możliwie dobrą wentylacją. Znacznie lepsze rozwiązanie niż wypruwanie ;). Wybierając kurtkę kierowałem się głównie materiałem wierzchnim (Cordura). Imo lepiej kupić kurtkę z z lepszego materiału bez membrany, bo od biedy w czasie deszczu włożysz na nią jakiś ortalion niż ze słabszego z membraną. W przeciwieństtwie do kurtki ze spodni nie wypinam membrany, raz że jakoś nie czuć gorąca a dwa trochę z obawy wychłodzenia kolan. Dodatkowo min. kwestii wychłodzenia to zrezygnowałem z kurtkowych i spodniowych ochraniaczy na rzecz takich nakładanych bezpośrednio na że się tak wyrażę członki.

Widzę to identycznie. Też jeżdżę w w pełnych ochraniaczach na kolanach zamiast takich małych fabrycznych. Można je też założyć na lub pod dżinsy po mieście. Wypruć membranę chcę ewentualnie w starej kurtce, nową kupię z wypinaną już. Ta stara kurtka z Cordury byłaby na miasto, w miarę przewiewna wtedy.

Moje pytanie jest takie: czy bez membrany mocno przewiewa przez kurtkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w trasę do +25°C membrany bym nie wypinał bo jednak "czynnik chłodzący wiatru" robi dość dużo w temacie i ryzyko jest, powyżej jak kto woli i lubi

w mieście nie wyobrażam sobie latania w kurtce z wpiętą membraną już od +18°C, da radę nawet i przy +15°C, w końcu prędkość niewielka i tak co chwilę się staje, kwestia otwarcia lub zamknięcia wywietrzników

material zewnętrzny jest z reguły w miarę przewiewny, ale bez przesady (dopóki nie jest to siatka czy inne AFT), do tego dochodzi jakaś tam podszewka. która też troche przyblokuje wiatr

co innego jechać w trasę w samej zbroi, fajnie że chronię kości, tylko że stawy przesuszę i za dwa lata będę miał problem cokolwiek zgiąć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę to identycznie. Też jeżdżę w w pełnych ochraniaczach na kolanach zamiast takich małych fabrycznych. Można je też założyć na lub pod dżinsy po mieście. Wypruć membranę chcę ewentualnie w starej kurtce, nową kupię z wypinaną już. Ta stara kurtka z Cordury byłaby na miasto, w miarę przewiewna wtedy.

Moje pytanie jest takie: czy bez membrany mocno przewiewa przez kurtkę.

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualnych odczuć. W kurtce którą użytkuje mam wypinaną membranę i obecnie jeżdżę z wypiętą z porozpinaną wentylacją. Kurtka jest z Cordury i sam materiał o ile nie jest to wersja AFT nie jest jakoś szczególnie przewiewny. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy mogłabyś sprawdzić czy te ciuchy do ciepłego mają jakieś oznaczenia - proporcje składu poliamidu, poliestru? Na stronce niestety nie podają ;/

A jednak się dowiedziałam - to co ma napisane w obecnej kolekcji 100% microfibra to jest 100% micropoliester... Ciuchy z nowej kolekcji (jeszcze niedostępna) mają być z polipropylenu (100%) Oczywiście "stara" czyli dotychczasowa kolekcja zostaje, bo nowa to zupełnie nowe modele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..z bielizny mam Spaio i polecam. W teście bielizny zgodziła się wystąpić właśnie Spaio i Brubeck...... sugerowałem się wynikami...

Edytowane przez WINO

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z termoaktywnej to różnie...

na zimno to Rukka i Odlo, a dla Ani kupilem merynosa z Devolta w wydaniu expedition

na ciepło to koszulki i bluzy z Tchibo, Nike, Umbro (zajebiscie się sprawdzają), ale też lydl, Alpinus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jednak się dowiedziałam - to co ma napisane w obecnej kolekcji 100% microfibra to jest 100% micropoliester... Ciuchy z nowej kolekcji (jeszcze niedostępna) mają być z polipropylenu (100%) Oczywiście "stara" czyli dotychczasowa kolekcja zostaje, bo nowa to zupełnie nowe modele.

Kurczę szkoda, że nie mam jak pomacać... ;/ A czy od wewnątrz ten micropoliester to jest taki hmm... misiowaty? Czy bardziej taki rajstopowaty? :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczę szkoda, że nie mam jak pomacać... ;/ A czy od wewnątrz ten micropoliester to jest taki hmm... misiowaty? Czy bardziej taki rajstopowaty? :P

przyjedz na zlot to pomacasz ;)

wg mnie to misiowate nie jest... rajstopowate też nie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyjedz na zlot to pomacasz ;)

DOODEK ja bym była ostrożna z taką ofertą- bo tłumek chętnych ustawi się w kolejce do macania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież nie do macania mnie tylko ciuchów :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyjedz na zlot to pomacasz ;)

obiecanki macanki :-D

W przyszłym tygodniu mają przyjść t-shirty w moim rozmiarze, szkoda tylko, że kalesońce sprzedają parami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obiecanki macanki :-D

W przyszłym tygodniu mają przyjść t-shirty w moim rozmiarze, szkoda tylko, że kalesońce sprzedają parami.

no tak sprzedaje producent, więc raczej nie ma innej opcji :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co mi tam zapytam ;-) buty BMW Rallye GS1 enduro - czy ktoś posiada(-ł )? warto kupić czy badziew ?

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Dzisiaj zakupiłem spodnie i kurtkę przeciwdeszczową wojsk brytyjskich która jest wykonana z gore, a z zewnątrz "moro-pustynna burza" ;).

[...]

Icoo, i co z tego zestawu wyszło? Widziałem to samo w demobilu (nieco drożej ;]) i rozważam szybki zakup jeszcze przed Jodłowem ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo, i co z tego zestawu wyszło? Widziałem to samo w demobilu (nieco drożej ;]) i rozważam szybki zakup jeszcze przed Jodłowem ;]

Teraz o piątej siada na herbatę niezależnie od warunków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lcoo bardzo chwali sobie ten zakup -ale pewnie to potwierdzi osobiście :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz o piątej siada na herbatę niezależnie od warunków.

;]

lcoo bardzo chwali sobie ten zakup -ale pewnie to potwierdzi osobiście :)

To czekam, może się do rana wyrobi ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mało zaglądam na forum. Strój jak najbardziej polecam, ceny poszły w górę jak pytałem w tym sklepie w którym jak zakupiłem. Mimo to wg mnie warto :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mało zaglądam na forum. Strój jak najbardziej polecam, ceny poszły w górę jak pytałem w tym sklepie w którym jak zakupiłem. Mimo to wg mnie warto :)

Mało, ale na czas ;D Dzięki, zaraz kupuję!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będzie pan zadowolony :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×