Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Najlepiej by było mieć dwie pary, ale z drugiej strony mega offów nie będę raczej robiła. Szukam raczej jakiegoś rozwiązania by mieć wygodne buty turystyczne, które by chroniły moje stopy, jak się asfalt skończy. Coś w stylu męskich SIDI Adventure Gore. Już z tej mega nieprzemakalności mogę zrezygnować. Z dzieciecymi butami jest tylko problem z wysokością cholewki. W moich butach asfaltowych to ok 30cm i uważam , że są trochę za krótkie.

W Louisie jest teraz przecena:

http://www.louis.de/...artnr_gr=202044

Ale wysokość tylko 31cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są plusy posiadania stopy o rozmiarze 38,5 :D moje sidi w rozmiarze 39 znalazłam tylko w jednym sklepie (ponad rok temu),

Jola, przy rozmiarze 36 zastanów się nad kupnem 2 par: do terenu (tańsze - mniej komfortowe ale bezpieczne i droższe (komfortowniejsze) na podróże małe i duże. :D

Moje butki po ostatnim szutrowaniu po puszczy boreckiej i okolicach, w kurzu okropnym robionym przez 3 jadących przede mną, tak się zapyliły, że klamry mi się zacinają, o zawiasach w szczęce kasku nie wspomnę... dochodzę do wniosku, że bardzo trudno i czy w ogóle jest możliwe dobrać uniwersalny strój na teren i nieteren...

Kapcie crossowe sobie sprawić z metalowymi klamrami i po dzikowaniu umyś wodą. Co do kasku, to crossowy + gogle. :) Wtdy nic się nie będzie zacinać. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapcie crossowe sobie sprawić z metalowymi klamrami i po dzikowaniu umyś wodą. Co do kasku, to crossowy + gogle. :) Wtdy nic się nie będzie zacinać. ;)

to mniej więcej miałam na myśli :D kapcie sobie odpuszczę, ale kask z goglami zajmuje ostatnio moje myśli często, tym bardziej, że mój czarnuch szczękowy po 100 km robi się dziwnie ciężki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to mniej więcej miałam na myśli :D kapcie sobie odpuszczę, ale kask z goglami zajmuje ostatnio moje myśli często, tym bardziej, że mój czarnuch szczękowy po 100 km robi się dziwnie ciężki ;)

Sprawdź, czy CI kamienie pod uszczelki nie powchodziły. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej by było mieć dwie pary, ale z drugiej strony mega offów nie będę raczej robiła. Szukam raczej jakiegoś rozwiązania by mieć wygodne buty turystyczne, które by chroniły moje stopy, jak się asfalt skończy. Coś w stylu męskich SIDI Adventure Gore. Już z tej mega nieprzemakalności mogę zrezygnować. Z dzieciecymi butami jest tylko problem z wysokością cholewki. W moich butach asfaltowych to ok 30cm i uważam , że są trochę za krótkie.

W Louisie jest teraz przecena:

http://www.louis.de/...artnr_gr=202044

Ale wysokość tylko 31cm.

wyglądają nieźle... a 31 cm ochrony piszczela to zawsze coś :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź, czy CI kamienie pod uszczelki nie powchodziły. :)

już lecę sprawdzać :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Joluś, mnie siem wydawa, że na off, to lepiej wysokie i sztywne buty, co by jak najwięcej było usztywnień, tak jak masz teraz :-D

a nie myślałaś o przecięciu gipsa wzdłuż i zamontowaniu zawiasów :?: Buty off gotowe :-D

Kruche to nieco ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cena zajebista, jak na ten rok, 1,2k

w Rapid Motocykle, czy może Liberty Motors, cholera wie jak to się teraz nazywa

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odnośnie ochrony...

ochraniacze w spodniach mam takie że kończą się tam gdzie zaczyna but, i to zarówno w texach jak i motojeansach

z pewną nieśmiałością patrzę na te wszystkie ochraniacze co "okrywają" jedynie kolano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy cholewce w moich butach wys. 30cm mam przerwę ok 8cm do ochraniaczy w spodniach. To raczej sporo. Ok, jak będę się wybierać na naukę offu, to mogę sobie dokupić zewnętrzne (lub wewnętrzne, jak ma MeJustyne) dłuższe, porządne ochraniacze. Ale jak wybiorę się z Karolem w dłuuugą podróż, to raczej będę jechać w zwykłych ochraniaczach, a w tedy but musi być dłuższy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś na jakimś forum przeczytałam, że te Hein Gericke Rallye II mają dość wysokie podbicie, a ja mam bardzo niskie. Ciekawe ile wkładek bym musiałam tu włożyć ;)

Z drugiej strony cena jest bardzo atrakcyjna jak na buty z Gore. Szkoda, że nie mam jak ich przymierzyć...Może zaryzykować...? Tylko kto się wybiera teraz do Niemiec?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogadaj z Doodkiem - ona kupiła te dokładnie butki i jest zadowolona. Może też odnieść się do rozmiarówki na ile jest prawdziwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Alik, to dobry pomysł :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jola, te gericke to to samo co BMW Savanna lub TCX Infinity

moja piękna na nie się napalała... choć tez ma rozmiar 36...

ostatecznie udało się na jebaju wyrwać Daytony Lady Star w podobnej cenie, ale to typowe turystyki

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek ma być w Jeziorsku :)

tylko promocja wieczna nie będzie. Zostały pewnie ostatnie sztuki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jola,

Jeśli chcesz naprawde dobre usztywnienie kostki to albo typowe crossy albo sportowy szosowy but. Turystyki są kompromisem. Coraz częściej zastanawiam się nad sidi vortice. Kostka jest opancerzona a po odpięciu klamer da się w nich chodzić. Tylko z wodoszczelnością słabo. Ale od tego mam kalosze daytony :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to się załamałem...

kurtkA ALPINESTARS DURBAN, jeszcze kilka tygodni temu za 1865zł teraz 2999 :]

OCIPIELI!!!

wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i obniżyli ceny, choć nadal są kosmos

http://sklep.intermo...olor-szary.html

niemniej jest to już tylko 200zł więcej w stosunku do regularnej zeszłorocznej (2,4kzł) a nie 600zł

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, no Laska! Normalnie nie pogadasz :D

Ps. A na obcasie nie było?

:D

Edytowane przez rPiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na sukienkę nie wystarczyło i w dziewczyna gazetach chodzi :mrgreen:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na sukienkę nie wystarczyło i w dziewczyna gazetach chodzi :mrgreen:

Trzeba było wybierać. Miłość do moto była silniejsza

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×