Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Ja te membrany wywalam od razu do śmieci. Deszcz nie przytrzymają i tak, a zapocić się można w 10 minut. Zamiast nich dobry windstopper pod kurtkę i przeciwdeszczówka jakby co.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seca ma na stałe otwarte siateczki,jest typowo letnia.Także bez membramy w chłodniejsze dni pewnie się nie da. Chyba,że jak mówisz Jacku zastąpić ją windstopperem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co uważnie o tej samej kurtce w popielu? Nie ma większych problemów z czyszczeniem np.owadów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzucam do pralki raz na jakiś czas i nie ma problemów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie siateczki to trochę lipa. Tylko na miasto w gorące dni. Nie jest dobrze, kiedy chłodne powietrze owiewa mięśnie i stawy. Wolę pełną jasną kurtkę z dobrą wentylacją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na nasz klimat poszukałbym czegoś bez siateczek. Tzn. to fajna sprawa na lato ale jeżeli ma to być kurtka na cały sezon to szukałbym czegoś z otwieraną wentylacją oraz nieco dłuższego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja. Dłuższa kurtka osłania nerki. Ja i tak zawsze zakładam pas nerkowy. Żeby za parę lat nadal cieszyć się zdrowiem. Brzmi jak rady babuni, ale tak jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dalej nie wiem co kupić.

Jakoś długa kurtka mi nie podchodzi. Jezdzić będę raczej tylko po mieście i tylko w pogode,więc i tak wiele nie zmieni.

Muszę jeszcze raz do sklepu iść poszperać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dalej nie wiem co kupić.

Jakoś długa kurtka mi nie podchodzi. Jezdzić będę raczej tylko po mieście i tylko w pogode,więc i tak wiele nie zmieni.

Muszę jeszcze raz do sklepu iść poszperać.

Jak chcesz jeździć tylko po mieście to po co Ci Dakar? A jeżeli jednak będziesz chciał pozwiedzać okolicę i trochę polatać po szutrach to nie kupuj krótkiej kurtki.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz jeździć tylko po mieście to po co Ci Dakar? A jeżeli jednak będziesz chciał pozwiedzać okolicę i trochę polatać po szutrach to nie kupuj krótkiej kurtki.

Ze względu na mój wzrost.Wyczytałem na forum,że przy 190cm wzrostu lepszy będzie Dakar.Jakby nie było 9cm wyżej. A i pewnie po dziurawych drogach będzie przyjemniej jechać.

A długa kurtka w dżungli miejskiej,to chyba za ciepła będzie.Chociaż z doświadczenia z skórą,to w ciepłe dni to w samej koszulce będe jezdził.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chociaż z doświadczenia z skórą,to w ciepłe dni to w samej koszulce będe jezdził.

To na naszym zlocie w lecie tak ubrany do jazdy motocyklowej będziesz tylko Ty. Potraktują Cię jak dziwo. Nie widziałem nikogo bez stroju motocyklisty. Letnicy, blondynki bywają, ale raczej nie u nas, a na zlotach "armatury" - no chyba, że ja, ale ja nie mam motoru ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze względu na mój wzrost.Wyczytałem na forum,że przy 190cm wzrostu lepszy będzie Dakar.Jakby nie było 9cm wyżej. A i pewnie po dziurawych drogach będzie przyjemniej jechać.

A długa kurtka w dżungli miejskiej,to chyba za ciepła będzie.Chociaż z doświadczenia z skórą,to w ciepłe dni to w samej koszulce będe jezdził.

Może to Cię przekona do jazdy w stroju motocyklowym, a nie koszulce.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To na naszym zlocie w lecie tak ubrany do jazdy motocyklowej będziesz tylko Ty. Potraktują Cię jak dziwo. Nie widziałem nikogo bez stroju motocyklisty. Letnicy, blondynki bywają, ale raczej nie u nas, a na zlotach "armatury" - no chyba, że ja, ale ja nie mam motoru ;)

Czyli masz motocykl: tak, bez motoru czyli taki rower właściwie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli masz motocykl: tak, bez motoru czyli taki rower właściwie ;-)

Widzisz ... kask mam - nawet 4, buty mam, kurtki też jakieś się znajdą, a motor, a motor jak poszukam to też się znajdzie - taki rower z większym silnikiem ;) Nawet więcej takich rowerów :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To na naszym zlocie w lecie tak ubrany do jazdy motocyklowej będziesz tylko Ty. Potraktują Cię jak dziwo. Nie widziałem nikogo bez stroju motocyklisty. Letnicy, blondynki bywają, ale raczej nie u nas, a na zlotach "armatury" - no chyba, że ja, ale ja nie mam motoru ;)

Bardziej do sklepu po bułki. Na zlot pewnie jakiś gajer,przynajmniej na ten pierwszy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej do sklepu po bułki. Na zlot pewnie jakiś gajer,przynajmniej na ten pierwszy. ;)

Szybciej zobaczysz przy 35 StC chłopa w zbroi niż koszulce - nawet tej grubej flanelowej - no chyba, że jak się rozbierze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak tam u Was,bo u nas jak na plażę tak na motor.Nie jest to jakiś wyjątek. Raczej przy 35'C mała szansa,ze ktoś wytrzyma w czarnym kombinezonie na mieście.Słońce,asfalt,silnik,wszystko daje niezłą temperaturkę. A swoją drogą taka zbroja pewnie fajna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadną tutaj prawdziwi motocykliści to Ci wytłumaczą :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Domyślam się. Ja jestem niedzielnym motocyklistą,więc przyznam Im rację.

Z drugiej strony przy takim myśleniu wszyscy motorowerzyści powinni w kombinezonach,czy też zbrojach jezdzić.Bo na mieście raczej prędkości podobne.

Ale to tylko mój pogląd na świat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to popatrz, to było przy 30 na godzinę. Za to zero otarć, wszystkie kevlary i takie tam zadziałały. post-3633-1427317886,1539_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zbroję na upały w mieście kupiłem za jakieś 200 zł na to lekka jasna bawełniana kurtka żeby nie wyglądać jak robocop i słoneczko nie straszne a przy szlifie nie jedziesz kośćmi po asfalcie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra poddaje się,wygraliście! Kupię zbroje na upały. :angry: Jeśli nie dostane zawału przy szukaniu kurtki ze spodniami. A może zbroję i kurtkę puchową na to.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×