Skocz do zawartości
Marcin

Wymiana płynu hamulcowego

Recommended Posts

Klasyka. Nie pierwsza i nie ostatnia ... ;)

Czy można coś z tym zrobić tak we własnym zakresie?

To źle zadane pytanie. A potrafisz??

Trzeba pompę zdemontować, rozebrać, przeczyścić i zamontować. Dla mnie proste ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i wszystko jasne. Ległem i zajrzałem od dołu. Tłoczek nie wraca do końca. Brakuje mu ok. 1 cm. Ale jaka jest tego przyczyna - nie wiem. Czy można coś z tym zrobić tak we własnym zakresie?

Ja przy rozbiórce korzystałem z tego linka:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=855294

Tył jest prosty, dasz radę!

Powodzenia

Kuba

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko "tam" jest wymiana setu, a "tutaj" trzeba wszystko rozebrać tak, aby niczego nie uszkodzić. W zasadzie to "wydłubanie" teflonowej tulejki to problem, która czasem nie chce się dać ruszyć. Powolutku, z głową .... w większości przypadków się da :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuję, może się uda. A jak nie, wybiorę się do zaprzyjaźnionego mechanika. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozebrałem pompę i okazało się, że pękła sprężyna:

post-3681-0-08107400-1432659632_thumb.jpg

Reszta jest w dobrym stanie. Czy może wiecie gdzie można dostać taką sprężynę, lub w ostateczności cały zestaw naprawczy? Szukam już ze 2 godz. w necie i nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrzyłem, ale na tym schemacie, jako zestaw naprawczy widnieje tylko chyba jakaś uszczelka, a mi chodziło o coś takiego:

post-3681-0-02314000-1432661415_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wyczytałem, to schematy są poglądowe i mogą zawierać błędy. Spróbuj zadzwonić do serwisu i zapytać o ten zestaw naprawczy. Może przez telefon dowiesz się, czy sprężynka tam się znajduje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w Castoramie nie ma takich sprężyn? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już zadzwonisz i będziesz wiedział co jest w środku, to daj znać. Chyba będę musiał swoją rozebrać, bo coś mi się wydaję, że zbyt nisko bierze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak @pepek ogarnąłeś ten zestaw naprawczy???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby co - jestem szczęśliwym posiadaczem nadmiarowej pompy hamulcowej (co prawda teflon jest zatarty i "spuchnięty" - ale reszta w porządku) gdyby komuś były potrzebne części - oddam za grosze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Problem mam tego typu: Hamulec tylni po nacisnieciu blokował całe koło, Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem zacisk, przeczyściłem wszytsko łącznie z tłoczkiem (klocki nowe)... nic to nie dało więc w nastepnej kolejności rozebrałem pompkę, przeczyściłem i złożyłem, wszystko chodzi gładko, problem pojawił się przy odpowietrzaniu układu..mianowice.. pompuję hamulec ale płyn ubył w zbiorniku tylko do połowy, dalsze pompowanie nie przyniosi żadnego efektu.. płyn nie schodzi.. nie mam pomysłu co dalej więc liczę na waszą pomoc,

pzdr

Mateusz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłoczek nożnej pracuje, bo potrafi się zawiesić po mocniejszym depnięciu. GS z ABS- em, bo jak tak to mogłeś zapowietrzyć pompę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z ABS-em, tloczek pracuje w duzym zakresie, po odkreceniu gornego zaworu pompuje plyn, sprawdzilem.. wlasnie obawaiam sie ze zapowietrzyłem pompę.. nie bardzo wiem jak sie za to zabrac :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj w dziale technicznym, a najlepiej pisz do admina tego działu Jarka ( punktuję :) ) Jak byłeś w przywitalni to powinien pomóc ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to wszystko jest napisane, że nie bardzo wiadomo jaki jest problem oraz co i jak zostało zrobione.

z ABS-em, tloczek pracuje w duzym zakresie, po odkreceniu gornego zaworu pompuje plyn, sprawdzilem.. wlasnie obawaiam sie ze zapowietrzyłem pompę.. nie bardzo wiem jak sie za to zabrac :/

Jaki tłoczek, jaki zawór - jak rozebrałeś pompę to oczywiste jest, że jest zapowietrzona. Co nazywasz pompą?

Opisz mi złotko jak odpowietrzasz ten hamulec, ale powoli dokładnie, czynność po czynności ...

.... tloczek pracuje w duzym zakresie

Domyślam się, że chodzi o tłoczek pompy hamulcowej, ale nie chodzi o to, żeby pracował w "dużym zakresie", ale pełnym zakresie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od poczatku: po przeczyszczeniu tłoczek pracuje w pelnym zakresie, jak odkreciłem przewod to widac ze pompuje plyn. odpowietrzanie standartowo czyli wciskam kilkukrotnie pedał hamulca i trzymam odkrecajac jednocześnie odpowietrznik, zakrecam powtarzam.. Połowa zbiornika zeszła i tu pojawił sie problem.. pedał hamulca po kilkukrotnym nacisnieciu "nie twardnieje" oraz płyn w zbiorniku stanął w miejscu :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ileś razy to powtórzył? Może łatwiej będzie odpowiedzieć: ile czasu tak pompujesz bez efektu?

PS - miało być powoli i dokładnie, czynność po czynności ... :(

Po nalaniu płynu do zbiorniczka ... co zrobiłeś? Zbiorniczek otwarty czy zamknięty?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powtarzalem ok. 6 razy po 5 nacisnięć pedału hamulca. bez efektu, zbiorniczek otwarty,

1. Przeczyszczenie pompki hamulca oraz wszystkich jej elementów

2. poskładanie i montaż.

3. poczatek odpowietrzania (2, 3 razy po 5 naciśnieć pedału) zeszło pół zbiornika

4. kontynuacja odpowietrzania.. juz bez efektu, płyn nie schodzi, zbiornik w połowie pełny

5. odkreciłem górny przewód celem sprawdzenia czy wszystko ok, z pompką hamulca, od góry zatkałem palcem i pompuje pedałem hamulca, płyn leci i ubywa w zbiorniku

ale jak juz przewód od gory zakrecony to dalej echo i płyn stoi w miejscu :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×