Skocz do zawartości
lcoo

Sakwy materiałowe - tylko i wyłącznie:)

Recommended Posts

Widzialem i powaznie sie nad tym zastanawiam :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Beda 2 pkt mocowania - pod kanapą i do podnóżków pasażera. Z tym, że do podnożków to wymierzę, jak stelaż będzie już na moto.

Łączenie stelaży ze sobą pod siedzeniem konieczne? Bo nie mam na razie pomysłu jak obejść tłumik ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze stalą nie było by problemu... albo jeszcze coś takiego można by zrobić!? Hm..?

efa44008cd.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak do konca przyszlego tygodnia nie zrobię, albo zrobię ale nie wyjdzie itp - trudno, odżałuje te 350 na Givi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro masz kolanka ,,mieć'' to i rurki daj ,,mieć'' Polutujesz bez problemu . Tyle o miedzi.

Ktoś tu miał tankbaga na zacny kociołek . Zmontujemy to do kupy na zlocie - Mirek to przyprawi ( to co wykapie ) i będzie cytrynówka ( a słyszałem że jest ona naprawdę wyborna )

Ale koniecznie musisz zastosować termostat na termistorach ze wskaźnikami diodowymi .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin,

Jeśli chcesz na tym powiesić załadowane sakwy to zabierz sporo powertape. Miedź i alu w takich zastosowaniach raczej nie bardzo ;-)

Niech to będzie wzór do stalowej konstrukcji. Drgania na moto nie jedną konstrukcję w moto zabiły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś przymierzyłem i niestety sakwy Oxforda mają trochę za krótkie pasy łączące i nie sięgają wystarczająco ( rzepy nakładają się na odcinku 5cm...) dlatego muszę pomyśleć co z tym zrobić. Mogę stelaż od strony beztłumikowej dać bliżej plastiku i to chyba będzie najprostrze rozwiązanie. Inaczej będę musiał przedłużać pasy.

Myślałem o przerobieniu sakw tak, żeby indywidualnie wieszać je na stelaże, ale nie jestem za nie aż tak pewny więc zacznę od pozbawienia stelaży symetrii w odległości odstawania od moto a potem się pomyśli.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, to jutro wybiore sie do krawca i pogadam co i jak.

Najlepsze, ze w sumie nie mam do tych sakw instrukcji i nie wiem jak dokladnie te dodatkowe paski z tyłu wykorzystać. Kto mial Oxfordy moze podpowie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro jadę po Efkę kolegi, będę mu ją składał.. jest tam kilka rzeczy do zrobienia. M.in. elektryka, jest jakieś zwarcie na migaczach, później zaizolowanie reszty przewodów. Czyszczenie klosza lampy, zmiana żarówki, zmiana płynu hamulcowego. Porobię kilka zdjęć i wieczorem, o ile skończę, to wstawię na forum.. pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mowisz o mocowaniu Oxfordów? Bo wymiana płynu hamulcowego to jeden z tych elementów, które już umiem ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ktorej bedziesz mial moto? Moze po prostu podjade podejrzec? Daj jakies namiary na PW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym Ci proponował bo szkoda twojej roboty zrobić sobie stelaż z czarnej stali . Cena materiału czarnej stali jest mniejsza jak miedzi czy aluminium .Obróbka czy choćby spawanie jest nieporównywalnie prostrze (pierdzielniesz młotkiem zeszlifujesz pomalujesz i git aluminium jest łamliwe i pęka) już nie mówiąć o cenie spawania aluminium bo zwykłą spawarką a zakładam ze taka masz nie ma szans:)Wytrzymałość czarnej stali jest nieporównywalnie większa przy ewentualnej wywrotce ochroni motor a aluminiowa rurka czy miedzianna się rozdub... w piz...:)Jest jeszcze jedna sprawa jeśli chodzi o przewodnicwo nie wiem jak miedź ale zakładam ze bardzo podobnie jak aluminium jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła nagdzewa sie praktycznie natychmiastowo więc w bliskim otoczeniu wydechów aluminiowy stelaż poprostu strasznie będzie sie nagrzewał , ale to tylko moja teoria .Więc moim zdaniem zostaw zestaw małego mojsterkowicza i zrób solidny stelaż z czarnej stali który wytrzyma przynajmniej 3 szlify po osfalcie .Ze spawaniem czarnej stali nawet bez doświadczenia powinieneś sobie poradzić po kilku próbach:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W piatek przed świętami dostałem zamówiony tankbag. Od wtorku go uzywam i muszę powiedzieć że to dobry zakup był. Co prawda nie jest tak duży jak od Marcina ale wystarczy :) poniżej parę zdjęć :

IMG-20120411-00052.jpg?gl=PL

IMG-20120411-00053.jpg?gl=PL

IMG-20120411-00054.jpg?gl=PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warte ceny i uwagi. brać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem sobie taką oto torbę a w zasadzie worek 2 stronnie zamykany sprawdzę na pałukach jego właściwości :)8203039.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×