Skocz do zawartości
Mutomb

Sprzet turystyczny - jaki nóż?

Recommended Posts

To zalezy kto czego potrzebuje i z czego korzysta. Dla mnie mus to mikrowkretak plaski i krzyzowy (srubki w okularach), pilka (ciecie galezi), precyzyjne nozyczki, pilnik, kombinerki i otwieracz. Ostrze noza podstawowego z dobrej gatunkowo stali.

W modelach mozna wybierac i przebierac. Kazdy znajdzie cos dla siebie. Dopiero odkad zaczalem uzywac multitoola docenilem jego zalety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można kupić tańszego leathermana

Dokładnie. Ja od 2 lat używam najtańszego Leathermana i daje radę - wcale nie trzeba wydawać 6-8 stów, co nie zmienia faktu, że jak bym miał wolne tyle kasy to może, może... Róznica między tanim a drogim Leathermanem to oprócz stali także jakość wykonania - ta w drogich modelach jest perfekcyjna.

W tym roku przydawał się wyjątkowo często ;) Odkręcał owiewki, nakładał sprężyny, ciął, zaciskał, kroił, smarował - chcieliśmy go nawet namówić by nam rozstawiał namiot ale się opierał ...

Ma jedną wadę: nie ma korkociągu :D

Ja używam Leathermana Sidekick a kolega na wyjeździe miał takiego :

http://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_wingman_%28831436%29_p6493.xml

Przypadek chciał, że używaliśmy nawet nożyczek ;) Tak naprawdę ruszając w podróż nigdy nie wiesz co i kiedy Ci się może przydać, zwłaszcza gdy uciekasz daleko od utartych ścieżek.

Swój zabieram praktycznie wszędzie: motocykl, rower, 4x4, leży też w domu pod ręką. Nie zabieram go tylko w góry bo jest zbyt ciężki ( tu planuję kupić jakiegoś lekkiego Victorinoxa) ale już na wypadzie pieszym ( jedno czy kilkudniowym) do lasu jest ze mną.

Ja polecam.

Żeby nie było - miałem do czynienia (dostałem jako prezent) z nożem wysokiej klasy, pięknym, wykonanym niezwykle starannie i estetycznie. Nóż wykonany z super stali, ostry, piękna pochewka. Koszt takiego cacka to coś koło 400-500zł. Cóż z tego, że jest on wspaniały jak to nadal tylko nóż. Oczywiście mam go i nie sprzedam bo dla mnie to wspaniała pamiątka po cudownej podróży oraz prezent od super kolegi. Oczywiście jak na nóż wysokiej klasy przystało - spełnił swoje zadanie na 6kę. Ale... waży podobnie jak multitool, zajmuje więcej miejsca a nadal to nóż.

Podsumowując: jeśli byłbym miłośnikiem noży, militariów - z pewnością w trasy zabierał bym obydwa gadżety i na co dzień korzystał bym z noża - bo to czysta przyjemność bawić się czymś takim, pochwalić się przed znajomymi czy miejscowymi - co tu ukrywać, taka zabawka zwraca na siebie uwagę i jest boskim gadżetem dającym +10 do lansu ;) Ja niestety nie jestem amatorem (choć popatrzeć i pobawić się dobrym nożem lubię) to jeździ ze mną tylko Leatherman - wygrywa po prostu praktycznością. A, że czasem ostrze za krótkie... za to otwieram je jedną dłonią, jednym palcem ;)

Edytowane przez Neno
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja polecam mój sklep osiedlowy, bo bułki tam zawsze świeże są... ale nikt ode mnie tam nie pracuje ;-)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby miał jeździć motocyklem to bym polecił, jak przyszedł się zareklamować to polecam bułki

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kwestii bułek mógłby się wypowiedzieć nasz forumowy expert w tej dziedzinie czyli Cox, swoją drogą ciekawe czy dojechał. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam taki i mówiąc szczerze praktycznie go nie używam, kupiłam kiedyś na jedno szkolenie

Bxq0UOUIYAAxuqI.jpg, al

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze tak zapytam, co to za szkolenie? :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze tak zapytam, co to za szkolenie? :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Survival zlotowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze tak zapytam, co to za szkolenie? :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pewnie ,,Szkoła Przetrwania'' ;) :D

rambo40.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze tak zapytam, co to za szkolenie? :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Kurs kandydatów na korespondentów wojennych misji pokojowych i stabilizacyjnych" organizowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie ,,Szkoła Przetrwania'' ;) :D

rambo40.jpg

więc tak, taka trochę szkoła przetrwania, ale fajniejsza ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Kurs kandydatów na korespondentów wojennych misji pokojowych i stabilizacyjnych" organizowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach :)

nie wiedziałem że Kielce są już za granicą :-D

PS

ja niedawno nabyłem taki w Militariach za jakieś ~50zł i jestem zadowolony

(tylko już zdążyłem zniszczyć ostrze próbując w terenie nożem naprawić gwint złamanego lusterka :((( )

Sanremu Enlan EL-01

DSCF1490.jpg

Edytowane przez Łasica
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie, co się z Wami dzieje - jak nie broń palna to noże :lol: gdzie się podziali prawdziwi pacyfiści? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie, co się z Wami dzieje - jak nie broń palna to noże :lol: gdzie się podziali prawdziwi pacyfiści? ;)

Jestem jestem.

Ja noży nie używam, piwo otwieram okiem :-D

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jam jest! Nie dość że moj nie służy do czynienia krzywdy, to jeszcze w dodatku służy do ratowania :rolleyes: rescuetool3-1403068384.jpg

Dzieki Bogu jeszce nie musiałem z niego korzystać zgodnie z przeznaczeniem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem jestem.

Ja noży nie używam, piwo otwieram okiem :-D

a Ty jeszcze widzisz od tego otwierania ? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

....

Ile to się trzeba napracować żeby otworzyć butelkę, lepiej spotkać się ze szwagrem, nie dość że otworzy co trzeba to jeszcze jest się z kim napić :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Puszkę raczej w tym przypadku ;)

Musisz obejrzeć jeszcze raz. Proponuję do końca i ze zrozumieniem ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×