Skocz do zawartości
Pawel

Odcinkowy pomiar prędkości

Recommended Posts

Sku.... sami jeżdżą na kogutach po zakorkowanym mieście jak karetka! Nawet jak sam paź jedzie po pana posła, to też na kogutach, a co niech chamy stają w korku.

Ręce opadają.

Dzisiaj przejechałem "po sklepach" bo miałem chwilę wolnego i tak oto na 53 kilometrach :

Górczewska - radar w obie strony, Powstańców Śląskich - radar w obie strony, Połczyńska - policja z radarem, kilometr dalej Srasz Miejska z radarem w samochodzie, trasa ekspresowa 2* policja trzyma samochody, powrót trasą fotoradar i dalej policja.

Dystans 53 kilometry, a jak by się "postarał" przekraczając jedynie o symboliczną dychę na 50-ce, to program lojalnościowy zdobyty!

Trzeba rozgraniczyć, gdzie kończy się troska o bezpieczeństwo obywateli, a gdzie nabijanie kasy do budżetu.

A i tak z reguły ci którzy uprawiają wariacje i popisówy na drodze jadą bezkarnie.

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.motogen.p...awku,16730.html

nie, no już pojechali z tym ostatnim postulatem...

"– odbieranie prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym."

ja to rozumieć? że w dwóch miejscowościach przekroczę o np. 15km/h i zabiorą mi prawko? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cholera wie co autor miał na myśli... niezależnie od interpretacji brzmi co najmniej niedorzecznie...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu chodzi raczej o to że 100 km ma 50 km, dwa razy dozwolona prędkość w zabudowanym? Tak, czy nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym to raczej rozumiała tak jak daniel, ale nie jest to jasne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No zależy, jak będzie 100 na 50, to wykładnia lcoo, a jak będzie 2x po 60, to ta druga ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu chodzi raczej o to że 100 km ma 50 km, dwa razy dozwolona prędkość w zabudowanym? Tak, czy nie?

No to jest raczej jasna sprawa, ale z zapisu to jednoznacznie nie wynika (jak to w wielu przypadkach zapisów naszego prawa się zdarza), ale to tylko projekt nie wierzę aby ujrzał światło dzienne bo tak idiotycznego zapisu to jeszcze w Europie (chyba) świat nie widział ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proponuję sprężyć z fotorejestratorami działka kalibru automatyczne 20-35 mm. Wyjdzie taniej eliminacja "piratów drogowych" niż wysyłanie aż trzech pism za około 16 zł. No, kwartał i już będzie bezpiecznie na polskich drogach!

ale martwy nie zapłaci mandatu i następnego już nie wystawią, a do tego jeszcze zasiłek pogrzebowy z ZUS-u. Tak w czasach kryzysu nie można zabierać państwu co jego

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś wracając z pracy byłem obiektem polowania:

- straż miejska z chodnika w nieoznakowanym cykała fotki na prędkość;

- nieoznakowana itd trzaskała fotki na prędkość;

- policja w oznakowanym zza płotu bawiła się laserem;

- trzy stacjonarne fotoradary;

- jeden stacjonarny - atrapa;

- mijałem jeden oznakowany - w ruchu;

- ile innych nieoznakowanych niespodzianek? - nie wiem.

A wszystko przez tą cholerną ciepłą zimę.

Wszystkie misie, psy, krokodyle i inne miejskie szczury

nie mogą zapaść w sen zimowy.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś wracając z pracy byłem obiektem polowania:

- straż miejska z chodnika w nieoznakowanym cykała fotki na prędkość;

- nieoznakowana itd trzaskała fotki na prędkość;

- policja w oznakowanym zza płotu bawiła się laserem;

- trzy stacjonarne fotoradary;

- jeden stacjonarny - atrapa;

- mijałem jeden oznakowany - w ruchu;

- ile innych nieoznakowanych niespodzianek? - nie wiem.

A wszystko przez tą cholerną ciepłą zimę.

Wszystkie misie, psy, krokodyle i inne miejskie szczury

nie mogą zapaść w sen zimowy.

W takim bądź razie ja już na swoje lokalne stacjonarne i przenośne fotoradary nie narzekam, bo w zasadzie za wiele ich nie ma i jak sie stosuję do oznaczeń o możliwości wystawienia radaru zawsze w tych samych miejscach, to niewiele mi grozi ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja piąty raz na egzamin nie pójdę !!! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś wracając z pracy byłem obiektem polowania:

- straż miejska z chodnika w nieoznakowanym cykała fotki na prędkość;

- nieoznakowana itd trzaskała fotki na prędkość;

- policja w oznakowanym zza płotu bawiła się laserem;

- trzy stacjonarne fotoradary;

- jeden stacjonarny - atrapa;

- mijałem jeden oznakowany - w ruchu;

- ile innych nieoznakowanych niespodzianek? - nie wiem.

A wszystko przez tą cholerną ciepłą zimę.

Wszystkie misie, psy, krokodyle i inne miejskie szczury

nie mogą zapaść w sen zimowy.

Myślałem, że tylko ja wszędzie widzę fotoradary i resztę watahy:/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To że wszystkie Tv takie jak np "tfn24" robią halo i nagonkę, jakie to państwo "bee", to kolejna kwestia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
– bezwzględna koniczność zatrzymania się przed przejściem dla pieszych, gdy zbliża się pieszy;

za moich czasów, uczono mnie, że dochodząc do przejścia mam się zatrzymać, spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, jak nic nie jedzie, to mogę przejść, ale nie mam prawa do wtargnięcia na przejście, a teraz robią z pieszych święte krowy. Wbije sobie taki, że ma pierwszeństwo i wlezie prosto pod TIR-a, bo przecież ma obowiązek bezwzględnie się zatrzymać jadąc 60 km/h... pojeby!!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może nasze państwo chce konkurować z biedronkami?? Ilość fotoradarów rośnie w szybszym tempie niż ilość biedronek. Teraz pozostaje tylko zwiększyć zyski tak aby stonka została z tyłu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to mi przypomniało, jaki jest główny cel blondynki na wakacjach...

- zrobić więcej lodów niż ALGIDA :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za moich czasów, uczono mnie, że dochodząc do przejścia mam się zatrzymać, spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, jak nic nie jedzie, to mogę przejść, ale nie mam prawa do wtargnięcia na przejście, a teraz robią z pieszych święte krowy. Wbije sobie taki, że ma pierwszeństwo i wlezie prosto pod TIR-a, bo przecież ma obowiązek bezwzględnie się zatrzymać jadąc 60 km/h... pojeby!!!

A to akurat jest bardzo dobry przepis - próbowałeś kiedyś przejść przez ruchliwą ulicę? Jajko zniesiesz, aż się ktoś zlituje i zatrzyma... Może kiedyś, jak nie było tyle samochodów, to jakoś zdawało egzamin... Poza tym to powinno trochę przytemperować mentalność polskich "królów szos", którym się wydaje, że są najważniejsi i wszyscy (a szczególnie niechronieni uczestnicy ruchu) mają im uciekać sprzed maski.

Wtedy każdy myślący kierowca (albo taki, który raz zaliczy gwałtowne hamowanie ;-)) będzie ładnie zwalniał przed przejściem, w którego okolicach będzie się znajdował jakiś pieszy. Bardzo dobrze to działa na przykład w Niemczech - zbliżysz się do przejścia, to wszyscy ładnie zwalniają :)

A co do fotoradarów i innych pomiarów, to wszyscy ładnie dali się podpuścić pismakom jak to ich "złupią". Słabi mnie to ujadanie, że "zabiorom naszom wolność na hajłejach". Nikt nie pomyśli np. o ludziach, przez których wioski dniem i nocą tiry przelatują 80kmh (bo na cb "dróżka jest czysta"), albo którzy nie mogą przejść przez ulicę/włączyć się do ruchu. Każdy przecież lepiej wie jaka prędkość jest "bezpieczna". Ale to już tak naprawdę pochodna głębszego problemu naszego społeczeństwa - tego że jeden ma za grosz szacunku do drugiej osoby...

Jedyny mój komentarz w tym temacie, że powinno się wywalić połowę niepotrzebnych znaków (np. zakazy wyprzedzania, gdy i tak jest wymalowana ciągła linia, itp), urealnić ograniczenia (np. takie 40 dawane po to, żeby ludzie jechali 60) i wtedy egzekwować z pełną mocą...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za moich czasów, uczono mnie, że dochodząc do przejścia mam się zatrzymać, spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, jak nic nie jedzie, to mogę przejść, ale nie mam prawa do wtargnięcia na przejście, a teraz robią z pieszych święte krowy. Wbije sobie taki, że ma pierwszeństwo i wlezie prosto pod TIR-a, bo przecież ma obowiązek bezwzględnie się zatrzymać jadąc 60 km/h... pojeby!!!

w anglii tak to dziala - zblizasz do przejscia i samochody staja, czekajac az wejdziesz na jezdnie

u nas duzo jest kretynow w puszkach, ktorzy wyprzedzaja na pasach stojacy samochod...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to akurat jest bardzo dobry przepis - próbowałeś kiedyś przejść przez ruchliwą ulicę?

Druga strona medalu:

Dojeżdżam dzisiaj pasem do skrętu w lewo mam zielone, po prawej 3 pasy na wprost, ruch spory, a tu przed maską spaceruje delikwent na czerwonym (4 pasy w jedną i 3 pasy w drugą!!!!) a koleś stojący za nim wlazł na przejście nie patrząc czy coś jedzie bo przecież pierwszy wszedł na czerwonym, a ten pisząc sms-a przeszedł trzy pasy... zatrzymałem się przed nim i jak był już na moim pasie, to pewnie popuścił po usłyszeniu klaksonu i zorientowaniu się że idzie na czerwonym. Widziałem już w tym miejscu kilka zdarzeń.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepis rzeczywiście kontrowersyjny Dzisiaj rano w Kraśniku (dla niezorientowanych - mała dziura) przetestowałem na sliskiej nawierzchni hamulce,Dwie psiapsiółki zajęte rozmową wlazły mi przed maskę zza słupa ogłoszeniowego.Zabrakło dosłownie pół metra.Jechałem tak 35-40 km/h.Dziewuszki przechodziły na pasach ale nie były wcześniej widoczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×