Skocz do zawartości
Pawel

Odcinkowy pomiar prędkości

Recommended Posts

system pomiaru ruchu? ;)

Aż nie chce mi się wierzyć, że wieszają coś co nie generuje mandatów... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są kamery ITD Monitorują ruch ciężarowy (na razie) Pomiędzy tymi bramkami ustawie się radiowóz ITD mający podgląd z tych kamer i wyłapują pojazdy które coś według nich mają nie tak.Niedaleko mnie zainstalowali toto kiedy jeszcze pracowałem i miałem okazję zapytać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są kamery ITD Monitorują ruch ciężarowy (na razie) Pomiędzy tymi bramkami ustawie się radiowóz ITD mający podgląd z tych kamer i wyłapują pojazdy które coś według nich mają nie tak.Niedaleko mnie zainstalowali toto kiedy jeszcze pracowałem i miałem okazję zapytać

Czyli potwierdza się moja teoria :evil:

Ale muszę w takim razie zmienić trasę na wawkę jak jadę z towarem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależny z jakim towarem jeździsz... ITD psów do wywąchania towaru nie wozi :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależny z jakim towarem jeździsz... ITD psów do wywąchania towaru nie wozi :-D

No nie takim o jakim myślisz ;)

Ale lepej krokodylów nie spotkać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie takim o jakim myślisz ;)

Ale lepej krokodylów nie spotkać...

A to dlaczego? :roll:

Mam nadzieję, że jeździsz zgodnie z przepisami (w końcu jak się jedzie czymś wielkim to i np. droga hamowania dłuższa), dbasz o stan techniczny pojazdów wykorzystywanych do przewozu ładunków, przestrzegasz przepisów o przewozie ładunków (nie niszcząc dróg będących i tak w opłakanym stanie np. poprzez przeładowanie zestawu), przestrzegasz czasu pracy kierowców (zmniejszając tym samym możliwość popełnienia błędu/wypadku przez zmęczonego czy niewyspanego kierowcę)..... itp. ITD ;-)

Jeśli powyższe sie zgadza, to o co chodzi? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odcinkowy pomiar prędkości qrwa mam w dupie jak wracałem z karpacza to mnie na odcinku 7 km 2 x skazowali razem 800zł i 16 pkt qrwa jego mać i cb nie uratowało qrwa jego mać

Jak Ty przez Polske jezdzisz do Polski to masz za swoje. Przez Berlin trzeba było, przez Berlin !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Berlin zachodni, Berlin zachodni.

Tu stoi Polak co drugi chodnik...

...niedługo i ITD tam się znajdzie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamery tu,kamery tam,nie zdziwię się jak znajdę kamerę w sypialni...i agenta pod łóżkiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to dlaczego? :roll:

Mam nadzieję, że jeździsz zgodnie z przepisami (w końcu jak się jedzie czymś wielkim to i np. droga hamowania dłuższa), dbasz o stan techniczny pojazdów wykorzystywanych do przewozu ładunków, przestrzegasz przepisów o przewozie ładunków (nie niszcząc dróg będących i tak w opłakanym stanie np. poprzez przeładowanie zestawu), przestrzegasz czasu pracy kierowców (zmniejszając tym samym możliwość popełnienia błędu/wypadku przez zmęczonego czy niewyspanego kierowcę)..... itp. ITD ;-)

Jeśli powyższe sie zgadza, to o co chodzi? :roll:

Z itd to jest jak z naszymi urzędnikami ze skarbówki: każdy ma swoje zdanie na temat przepisów i zawsze mogą dowalić domiar. A jeżeli masz rację to ciągaj się z nimi po sądach.

Ja zgodnie z przepisami jeżdżę :roll: (no prawie - o 10km/h przekraczam prędkości :oops: ) a autko mam małe - takie 7ton dmc.

Ostatnio słyszałem, że urzędnicy ze skarbówki robili kontrolę i zakwestionowali termin obowiązku podatkowego u jednego gościa. Człek wykazał dochód w styczniu i odprowadził podatek w odpowiednim terminie (czyli w lutym) a skarbówka uparła się że termin obowiązku podatkowego to luty i podatek miał wpłynąć w marcu. Dowalili mu odsetki za cały rok(bo ten podatek rozliczył dopiero pitem rocznym), mimo że pieniądze już mieli na koncie miesiąc wcześniej. Ale to im nie przeszkadzało - musiał się baran jakiś wykazać. A przy kwotach idących w dziesiątki tysięcy to trochę tych odsetek naleciało. Gość poszedł do sądu i chyba przez ponad 2 lata się ciągał.

Tak samo jest z itd. zawsze musisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem.

Mimo, że mam obowiązek wozić ze sobą wpisy działalności to i tak muszę pobrać ze starostwa kwit za 800zł na którym to starostwo potwierdza, że nie prowadzę usług transportowych (bo używam auta do wożenia własnego towaru - czyli na potrzeby własne).

A jakbym nie miał tego kwita ze starostwa to jak by mnie krokodyle chapneli to mandat na dzień dobry 8000zł.

I tak jest na każdym kroku - zawsze znajdą coś aby wlepić mandat - tym bardziej, że teraz mają prowizję od wystawionych mandatów i latają jak oszalałe...na siłę szukają...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamery tu,kamery tam,nie zdziwię się jak znajdę kamerę w sypialni...i agenta pod łóżkiem ;)

oj to nie zaglądaj pod łóżko (ani do szafy), bo jeszcze znajdziesz kogoś innego ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z prędkościami to jest tak,że rozsądni policjanci (z tzw stażem) na ogół nie czepiają się przekroczenia +10 bo to kiepski ,,wynik'' a roboty byłoby co niemiara bo takich przekroczeń jest najwięcej.Zawsze jednak można trafić na młodego gorliwego niczym czekista któremu od służbowej czapeczki pop...o się w główce.Straże Miejsko Wiejskie też gorliwe są niesamowicie.Jak jest u krokodyli nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj to nie zaglądaj pod łóżko (ani do szafy), bo jeszcze znajdziesz kogoś innego ;)

To się zadzwoni po karetkę coby z kaftanem przyjechali :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Jezu rowerzyści to jakaś plaga a do lasu i w plener a nie na drogi ło matko jak widzę takich to się trzęse bardziej niż jak motorem wyprzedzam Tico wszyscy w Tico chcą mnie zabić"

co do Tico:

http://demotywatory.pl/4056521/Dziewki-szampan-seks-na-dziko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj to nie zaglądaj pod łóżko (ani do szafy), bo jeszcze znajdziesz kogoś innego ;)

Można znależć motocyklistę, w końcu "są wszędzie" ;)

System do "monitoringu ruchu" potrafi niestety duuuuużo więcej niż banalne filmowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

System do "monitoringu ruchu" potrafi niestety duuuuużo więcej niż banalne filmowanie.

A rozwiń temat. Co wiesz o tym ?? :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych, zapewne telemetria ;) i takie tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych, zapewne telemetria ;) i takie tam.

Masz rację.Niestety ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych, zapewne telemetria ;) i takie tam.

czyli w skrócie totalna inwigilacja obywateli...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do kolegów z Wawy i okolic.

Może ktoś wie co to za ustrojstwa powiesili nad drogą Siedlce - Wawa w okolicach Kałuszyna? Jedna bramka z jakąś kamerą i innym ustrojstwem jest parę km przed Kałuszynem (jadąc od Siedlec) na pasie w kierunku wawy, a druga taka sama przed samym Kałuszynem tylko zbiera jadących w kierunku Siedlec. Myślalem, że to jest odcinkowy pomiar ale nie ma wymaganego oznakowania i nie ma bramek "zamykających " pomiar. Więc co to to?

Ja wiem ja, ja powiem, powiem :-D

Biszkopt, to są wagi. Zwróć uwagę że przed bramką masz w asfalt wtopienia (takie dwa paski), a kamery są tylko na pas "dojeżdżający", są linie ciągłe i zakaz wyprzedzania. Docelowo tak ma być, że waga cię zważy, kamery nagrają, a mandat przyjdzie na właściciela pojazdu. Identyczne bramki masz jak lecisz na Terespol za Białą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem ja, ja powiem, powiem :-D

Biszkopt, to są wagi. Zwróć uwagę że przed bramką masz w asfalt wtopienia (takie dwa paski), a kamery są tylko na pas "dojeżdżający", są linie ciągłe i zakaz wyprzedzania. Docelowo tak ma być, że waga cię zważy, kamery nagrają, a mandat przyjdzie na właściciela pojazdu. Identyczne bramki masz jak lecisz na Terespol za Białą.

No i tego się obawiałem. Ale wtopień nie zauważyłem, może dlatego że akurat jak jechałem to była paskudna pogoda, padał śnieg...

Ale dzięki za info - a przy okazji :beer: :drinkbeer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×