Skocz do zawartości
Tomasz

Kamera Go Pro lub inna ale jaka?

Recommended Posts

  1. Ja mam dwie baterie i ładowarkę podpinaną do końcówki ładowarki smartfonowej (zarówno sieciowej jak i 12V). Jeśli jest konieczność, to jedna bateria się ładuje w czasie jazdy.
  2. Kamerkę włączasz kiedy chcesz, mniej więcej jak zwykłą, tylko jest to troszkę mniej wygodne (chyba, że kamerka ma wi-fi i pilota). Musisz sięgnąć ręką do kasku i włączyć/wyłączyć nagrywanie. Szybko się można nauczyć, chociaż czasem jest wątpliwość, czy się włączyła/wyłączyła.
  3. Sceny kręcisz o takiej długości jak Ci pasuje. Oczywiście krótsze fajniejsze, ale mogą być długie, a potem obrabiasz je i wyrzucasz zbędny materiał.
  4. Materiał obrabiasz w dowolnym programie obsługującym format, w którym zapisany jest film (większość chyba sobie radzi), tak jak ze zwykłej kamery.
  5. Ja mam dwie karty 32GB, to jest naprawdę mnóstwo miejsca do nagrywania (kilka godzin).
  6. Kręcić możesz z kasku, mocowania przyczepionego/przyklejonego do prawie dowolnego elementu motka, z "kija", z ręki, ze statywu itd. Ogranicza Cię tylko fantazja. Uchwyty są przeróżne, da się wykombinować wszystko. Duży zestaw typu GoPro to koszt ok. 70zł na Allegro.

To tak z grubsza. Możliwości są ogromne, popatrz w necie jakie cuda ludzie wymyślają, coś Cię może zainspiruje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo serdecznie dziękuję :beer: za wyjaśnienia

Celuj w taką z wifi, włączanie jest jednak wygodniejsze z pilota byleby nie gopro2 z wifi bo w tej tego systemu nie polecam. A propos, zaobserwowałem, że problem z łącznością z kamerą mój pilot miał wtedy jak był upchnięty w jednej kieszonce ze smartphonem z wifi. Po montażu pilota na kierownicy kamera zawiesiła się od tamtego czasu tylko raz (a potrafiła nawet do kilku razu podczas przejażdżki). Powodem dzielonego obrazu i pikselozy była niesformatowana karta SD. Po wykonaniu tego zabiegu wszystko wróciło do normy jeżeli chodzi o jakość nagrywania.

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak w temacie wyboru kamery - poniżej film nagramy blackiem 3+

Gość pisze że materiał montował w Gopro Studio i dodał tylko opcję Protune, reszta bez przeróbek, dodatków itp.

Wiem, że warunki idealne, ale nie mogę się napatrzeć na jakość tych nagrań! :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używałem na wyjeździe znajomego gopro 3+ black (czy jakoś tak). I moim zdaniem można sobie poradzić bez tego pilota. W lusterku można sprawdzać czy nagrywa bo wtedy mruga non stop czerwonym światełkiem. A z włączaniem też nie ma problemu. Lepiej już większą kartę kupić i nagrywać po 20 min. niż dopłacać za ten pilocik moim zdaniem. Szczególnie, że chyba telefonem można też nią sterować. Fajną opcją są doczepiane plecki z baterią. Mając dwie takie baterie można nagrywać non stop. One bardzo szybko się ładują. W godzinę cała od motoru się naładuje (2A gniazdo). A na 64GB kartę wchodzi 6-7 godzin filmu 1080p 30kl/s. Trzeba tylko pamiętać, że karta musi wyrabiać z zapisem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Black 3+ pilot jest w standardzie, ja go nie używam, tak samo jak nie używam telefonu do jej ustawienia czy sterowania jak i obsługi, po prostu już na tyle się przyzwyczaiłem że mi tego nie potrzeba przy codziennym użytkowaniu (no ale możliwość jest).

Karta pamięci musi być "szybka" - odpowiadająca parametrami klasy 10 HC albo 1 XC, ja mam 64 GB - starcza to na niewiele ponad 4h nagrań w 1080 i 60 kl/s (tak nagrywam zawsze). Mam 2 baterie - razem starczają na nagranie całej karty, ładowarkę mam sieciową, jednak przydałaby się jakaś do motóra jeszcze tak na wszelki wypadek.

Z innej beczki - trochę denerwuje fakt, że nie wiadomo czy akurat mój model posiada wadę fabryczną (niedokręcony odpowiednio obiektyw) co powoduje gorszą jakość (ostrość) obrazu, czasami jak porównuję z innymi to mogłoby być lepiej, niemniej jednak w idealnych warunkach świetnie nagrywa. Można oczywiście samemu dokręcić ten obiektyw kombinerkami :-D (jest nawet instrukcja na YT) ale trzeba się liczyć z utratą gwarancji ;-)

P.S. Obecnie jeśli prześle się zdjęcia albo surowy materiał do GoPro i tym udowodni że 3+ black ma nieodpowiednio dokręcony obiektyw (co skutkuje gorszą ostrością obrazu), to oficjalny dystrybutor na Polskę w zamian przesyła UWAGA: GoPro 4 w wersji Silver! :-) ........ i się tak zastanawiam czy aby ten mój obraz jest taki supermegahiper :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, w black pilot jest w standardzie ale wersja silver jest chyba tańsza i bez pilota. A podłączenie jej do telefonu umożliwia sprawdzenie czy kamera nie celuje za wysoko albo za nisko. Takie chyba jedyne zastosowanie. A główna różnica między 3 i 3+ to kąt widzenia 120 a 170 stopni. Tak właśnie się czaję, żeby jakąś kupić. Ale to na wiosnę jak czwórki wejdą do obiegu to może uda się trójkę w dobrej cenie wynaleźć. Bo moim zdaniem to nie ma co już kombinować, żeby było lepiej niż te 3+. A jak jest z tymi małymi bateriami (nie, że plecki)? Da się tą baterię ładować od usb? Jak mieć dwie to idzie na jednej nagrywać a drugą ładować i na zmianę? Bo miałem te plecki z baterią i jakoś nie wnikałem w tą główną. Tzn. chodzi mi bardziej o stan czuwania, żeby nie trzeba było już jej włączać jak coś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale to na wiosnę jak czwórki wejdą do obiegu to może uda się trójkę w dobrej cenie wynaleźć.

Nie wiem jak tam na Podlasiu ale na Kujawach czwórki są dostępne już chyba od września ;-) :P

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak tam na Podlasiu ale na Kujawach czwórki są dostępne już chyba od września ;-) :P

I właśnie z tego powodu Podlasie to będzie ostatnie miejsce gdzie będzie można trójkę jeszcze kupić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, w black pilot jest w standardzie ale wersja silver jest chyba tańsza i bez pilota. A podłączenie jej do telefonu umożliwia sprawdzenie czy kamera nie celuje za wysoko albo za nisko. Takie chyba jedyne zastosowanie. A główna różnica między 3 i 3+ to kąt widzenia 120 a 170 stopni.

3+ ma jeszcze 50/60klatek w 1080.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to czekamy na testy bo Gopro4 black jest dwukrotnie drozsza.

Ps Co z uchwytami, przyssawkami i innymi duperelami do tego Ricoha?

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem zdania, że takie testy są najlepsze:

Tylko pamiętajcie o kompresji i włączcie sobie w hd filimik ;)

A co do akcesori są dostępne:

- Uchwyt z paskiem na kask

- Uchwyt z palikiem

- Uchwyt z magnesem

- Uchwyt typu Grip

- Duży Uchwyt samoprzylepny

- Uchwyt duży samoprzylepny

- Uchwyt z paskiem na nadgarstek

- Uchwyt na przyssawkę, rowerowy, typu Flat adhesive mount

- Na klatkę pełny i krótki pasek

- Uchwyt na kierownicę, pływaki etc.

- Różne części zamienne, Paski części zapasowe baterie etc...

jak coś to:

http://www.ricoh-ima...ccessoires.html

Edytowane przez amrek2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co jest w tych testach nadzwyczajnego, pierwszy filmik jest tylko w 480p, drugi jak dla mnie w rozdzielczości 1080 dupy nie urywa (jeszcze to chwiejne mocowanie - chyba że ona tak nagrywa), GoPro 3+ black kręci zdecydowanie lepszej jakości materiał, nawet sony robi to niebo lepiej, więc nie wiem czy się tu ekscytować, no chyba że ceną

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z materiałów jakie widziałem co prawda tylko na youtube (czyli żadnych prawdziwie miarodajnych) można jednak wywnioskować, że kamerka w swojej klasie cenowej jest raczej beznadziejna. Tu Sony, które udoskonaliło swoje kamery i jest w podobnej cenie, ma zdecydowanie lepszy obraz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanko do kolegów co posiadają sjcam 4000 wifi. Czy prawdą jest że po każdej wymianie bateri kasują się ustawienia i na nowo trzeba ustawiać np. Datę i godzinę ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanko do kolegów co posiadają sjcam 4000 wifi. Czy prawdą jest że po każdej wymianie bateri kasują się ustawienia i na nowo trzeba ustawiać np. Datę i godzinę ???

Mam taką bez wi-fi i tak jest. Wystarczy zmieniać baterię z podłączonym ładowaniem i nie ma problemu. Troszkę upierdliwe, ale da się zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam taką bez wi-fi i tak jest. Wystarczy zmieniać baterię z podłączonym ładowaniem i nie ma problemu. Troszkę upierdliwe, ale da się zrobić.

Dziękuje JackuJ za odpowiedz !!!

Zamierzam taką kupić ale z wifi. http://vat19.pl/pl/kamerki-sportowe/238-kamerka-sjcam-sj4000.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj w innym sklepie - opinie o vat19.pl nie są zbyt dobre. Podobno w razie reklamacji nie ma z nimi kontaktu.

Dziękuje wezmę to pod uwagę ale cieżko znaleźć orginał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro poszukam paragonu ze sklepu gdzie kupowałem. Bardzo porządny gość i sprzedaje oryginały. Sprawdzałem przed zakupem, w necie są opisy różnic itd, ta jego kamerka jest ok. Zresztą sprawdziłem ją w praktyce i wszystko gra.

Mam już.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje wezmę to pod uwagę ale cieżko znaleźć orginał.

Ale jak to oryginał?

Z tego co widzę ten producent/ producenci zmieniają nazwę jak chcą, a jest to zwykle przykład wykorzystania bebechy od jednego producenta i brandowania i marżowania przez różnych wg uznania. Tacy zwykle nie przywiązują dużej wartości do marki.

pisząc oryginał, co masz na myśli?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukając znalazłem kamerkę orginał SJCAM i jej podróbkę orginał nawet więcej waży od podróbki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na filmiku podróbka waży więcej ;)

Poza tym gość mówi, że jakość jest identyczna.

Jedyna różnica to wielkość baterii - w podróbce jest minimalnie mniejsza.

Duża jest różnica w cenie między podróbką a oryginałem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×