Skocz do zawartości
leff

Ręce opadają i żyć się odechciewa...

Recommended Posts

Każde z nas na tym Forum zna takie przypadki. Mnie ścisnęło i trzyma, chociaż z zasady staram się trzymać z daleka od jakiejkolwiek pomocy charytatywnej bądź nie. W tym wypadku robię wyjątek. Może ktoś zechce przyłączyć się ze swoim 1% podatku...

P.S. Jeżeli ten post jest łamaniem regulaminu Forum, to w tym wypadku mam to w dupie.

plakat_bis1.jpg

post-642-0-95883600-1390380544_thumb.jpg

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leffu "opadywują" a nie "opadają" to po pierwsze primo.

Po drugie primo nie da się wyświetlić tego pliku - jest error: "[#10171] Nie masz uprawnień do pobrania tego załącznika."

Po trzecie primo ultimo: pacz tu: http://f650gs.pl/forum/44-dodawanie-filmow-i-zdjec/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile pieniędzy idzie na fundację, a ile bezpośrednio "do kieszeni" potrzebującego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, nie mam pojęcia ile z OPP idzie tam gdzie trzeba, a ile dla potrzebującego. Jeśli chcesz, to poszukam kontaktu do rodziców Marcela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie leff, kontaktu nie chcę, jak będę chciał to sam znajdę. pytanie tylko czy znasz "tego" podopiecznego tejże fundacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie leff, kontaktu nie chcę, jak będę chciał to sam znajdę. pytanie tylko czy znasz "tego" podopiecznego tejże fundacji?

Znam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój 1% pójdzie dla Marcela.

P.S. Jeżeli ten post jest łamaniem regulaminu Forum, to w tym wypadku mam to w dupie.

Po pierwsze jakiego regulaminu?? Przecież tu nie ma regulaminów.

Po drugie w zeszłym roku też prosiłem o podobną akcję i parę osób wysłało, za co jestem wdzięczny.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli znasz osobiście to może podaj konto osobiste rodziców i zrobi się indywidualną zrzutkę dla chcących pomóc?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie, jeśli to znana osoba to co innego, w innych wypadkach nigdy nie przesyłam żadnych pieniędzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli znasz osobiście to może podaj konto osobiste rodziców i zrobi się indywidualną zrzutkę dla chcących pomóc?

a potem się fiskus przywali o nieautoryzowany dochód...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przecież nikt nikogo nie prosi o wysłanie pieniędzy tylko o przekazanie 1% w rozliczeniu rocznym do US.

Prawda jest taka, że darczyńców to nic nie kosztuje bo albo odda ten 1% na wybraną fundację albo US dostanie o ten 1% więcej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eee tam, niech poda dane i kto może i chce niech przelewa kaskę. Idzie dzień wypłaty więc znów będe bogaty;)

http://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80290,Jakiej-darowizny-nie-trzeba-zglaszac-do-urzedu-skarbowego.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie daję kasy żadnym fundacjom, wolontariuszom itp. Zazwyczaj to zwykły biznes, a zainteresowani nie dostają nic lub drobną część. Koszty zarządu, pensje, biura (najczęściej wynajmowane od samych siebie za kosmiczną kasę) zżerają wszystko. Nieprzypadkowo zresztą. Dookoła jest sporo ludzi znanych z imienia, którym można pomóc bezpośrednio. Są też w miarę wiarygodne akcje, z dość transparentną księgowością. Decyzja należy oczywiście do każdego, ale źle wydając pieniądze możemy utrwalić patologie (często legalne zresztą) lub powiększyć tragedie (dawanie żebrzącym dzieciom). Łatwo za 5 czy 10 zł podreperować sobie sumienie, ale efekt może być różny.

Nie odnoszę się w żaden sposób do tej konkretnej akcji ani osoby!

Edytowane przez JacekJ
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na www fundacja podaje, że ma na celu powołania i prowadzenia ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci. Prowadzą też subkonta z których pieniądze są przekazywane bezpośrednio do konkretnych osób i ten 1% trafia na takie konto. Wygląda to wiarygodnie, zawsze można zadzwonić i poprosić o kontakt z rodzicami czy sprawdzić samą fundację etc. Zresztą chyba większość tego typu pomocy odbywa się za pośrednictwem fundacji i przypuszczam że wynika to z przepisów podatkowych jakie obowiązują w naszym kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przecież nikt nikogo nie prosi o wysłanie pieniędzy tylko o przekazanie 1% w rozliczeniu rocznym do US.

Prawda jest taka, że darczyńców to nic nie kosztuje bo albo odda ten 1% na wybraną fundację albo US dostanie o ten 1% więcej.

Centrino nie uważasz chyba, że nie wpłacenie na konto konkretnej fundacji jest równoznaczne z podjęciem decyzji że 1% oddaję US???

Ostatnimi czasy fundacje mnożą się i powstają jak grzyby po deszczu, jest to niestety bardzo dochodowy interes, bo przecież każdy chce żyć.

W koło jest tylu potrzebujących, w podobnej sytuacji, do tej jaką przedstawił Leff na wstępie.

Nie da rady pomóc każdemu. Musisz kogoś wybrać, a wybierasz jedną osobę, więc chyba wiadomo że zazwyczaj wpłaca się na konto kogoś znanego/znajomego, to chyba zrozumiałe. Stąd moje pytania na wstępie.

Ja mam komu przekazać w tym roku ten 1%, w zeszłym roku, czy dwa lata temu nie miałem, więc przy okazji powstania podobnego tematu, przekazałem tam.

Poza tym zgadzam się z JackiemJ w 100% ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja i sporo namowionych przez mnie osob wspieraja fundacje... mam znajomych, ktorym urodzily sie trojaczki ( jendo ma porazenie mozgowe), mam znajomych ktorym urodzly sie czworaczki ( dwojka zdrowych, dwojka uposledzonych)... znam tez kilka innych przypadkow rodzicow, korzystajacych z pomocy fundacji OPP. Te ktore znam z ich opowiesci dzialaja niezle...

Goraco popieram tego typu akcje!!! Jesli nie wypelniasz deklaracji "1%" nie masz wplywu na to jak bedzie on (1%) wykorzystany.

Jestem daleki od ktytykowania jakichkolwiek fundacji, poniewaz uwazam, ze jesli pomagaja to juz wielki szacun dla nich...krytykow jest wielu, fajnie jak by zanim zaczna krytykowac sami sprobowali pomoc....

Ale oczywiscie zgadzam sie z tym co mowia Dakarowy i JacekJ.... sa OPP dzialajace, ktore po prostu przewalaja kase i maja sie z tym dobrze... z Lodzi kibole widzewa mieli fundacje OPP... ale to patologiczny miejmy nadzieje wyjatek.

Edytowane przez klansman
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino nie uważasz chyba, że nie wpłacenie na konto konkretnej fundacji jest równoznaczne z podjęciem decyzji że 1% oddaję US???

No właśnie chyba jest. Bo skoro nie wskażesz gdzie ma trafić 1% z twojego zapłaconego już podatku to domyślnie trafia on do US. Może inaczej ten 1% jest już w US i jeżeli nie wskażesz gdzie ma trafić to nie trafi nigdzie czyli pozostanie w US

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie chyba jest. Bo skoro nie wskażesz gdzie ma trafić 1% z twojego zapłaconego już podatku to domyślnie trafia on do US. Może inaczej ten 1% jest już w US i jeżeli nie wskażesz gdzie ma trafić to nie trafi nigdzie czyli pozostanie w US

Nie rozumiemy się :-P fakt może nie dodałem ... "nie wpłacenie przeze mnie..." :-P

Centrino ja piszę cały czas w swoim imieniu!!!! Co oznacza że jeśli nie przekazuję temu konkretnemu z tematu, to nie oznacza że nie przekazuję nikomu innemu, co oznaczałoby że oddaję 1% do US :-) Ja pier... :-) słowo pisane :beer:

Chyba jesteś po nocce ;-) czytaj co napisałem do końca :-P

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dawna przekazuje ten 1% z podatku i do końca nie wnikam jak to jest rozliczane, bo jak ktos chce tu cos zakosić to i tak to ukryje a ja nie moge wszystkich traktować jak zlodziei, robie to w dobrej wierze. Nasze prawo podatkowe nie pozwoli przelać kasy w takich wypadkach na konta prywatne bo fiskus nie uznaje ludzkich dramatów i tnie równo. Przekazujmy ten 1% na takie przypadki a jezeli są tacy jak leff zaufani ktorzy wskazą nam konkretne znane sobie przypadki to tym zacniej to uczynię. Szkoda tylko ze "Państwo" coraz bardziej wspiera takie akcje np. jak WOŚP a samo zapomina o swojej roli licząc na swoich kochanych podatników

.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja Wam powiem, że moja przyjaciółka ma guza mózgu, i dzięki temu, że jedna fundacja zgodziła się, że 1% przelany na ich konto z dopiskiem "na Gosię", zwróciły jej się koszty laseru i leków!

ja w tym roku również wspieram przyjaciółkę

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To super wiadomość. Trzeba by lepiej informować o skutecznych fundacjach, najlepiej w taki sposób, bezpośrednio od osoby znającej sprawę.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Bogu większość fundacji działa zgodnie z prawem i przekazuje środki na leczenie. Jak również każda z tych firm potrzebuje na swoją działalność pieniędzy, stąd prowizja jaką pobierają. Fakt, jedne więcej jedne mniej. Na szczęście większość oszukujących fundacji jest wykrywana (tu dużą rolę pełnią media a nie służby odpowiedzialne za kontrolę w tych instytucjach) i sprawy są nagłaśniane.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety Świata nie uzdrowimy, większości ciężko i nieuleczalnych chorych również. Najbardziej dramatycznie wygląda to w przypadku oczywiście dzieci. Ale możemy pomóc w taki sposób jaki sami wybierzemy. Jeśli już spożytkować ten 1% podatku zamiast dać ogólnie fiskusowi, to warto na sprawdzone fundacje. Ja sam wspieram córeczkę kolegi, który systematycznie informuje mnie i pozostałych darczyńców o postępach w rehabilitacji, itd.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanim zakopiecie całkowicie istotę wątku ;)

Każde z nas na tym Forum zna takie przypadki. Mnie ścisnęło i trzyma, chociaż z zasady staram się trzymać z daleka od jakiejkolwiek pomocy charytatywnej bądź nie. W tym wypadku robię wyjątek. Może ktoś zechce przyłączyć się ze swoim 1% podatku...

P.S. Jeżeli ten post jest łamaniem regulaminu Forum, to w tym wypadku mam to w dupie.

plakat_bis1.jpg

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×